Záhada Silver Lake (2018)

Ja neviem či som zažil film, ktorý by vo mne prebúdzal feeling, aký som zažíval, len pri pozeraní Donnie Darka. Toto bol ten najzaujímavejší a zároveň naj-divnejší neo-noir mysteriózny film roka. Celý film som sa bavil, často krát som bol zmätený a zároveň fascinovaný a to je čo povedať na 139 minútovú stopu, narvaté fakt krásnymi herečkami až po strop. Skvelý soundtrack a mnoho krát som sa pri niektorých dialógoch a veciach čo postavy hovoria až pozastavoval. S istotou môžem povedať, že potom ako sa mi Andrew Garfield nepáčil v Hacksaw Ridge, tak si to tento krát vyžehlil. Samozrejme, nesmiem zabudnúť na OST, geez ten je tak skvelý a niekedy vytvára úplne zaujímavú atmosféru ktorá prevláda docela celým filmom. + za odkazy na Hitchcocka, Curt Cobain - a atď. atď. Je mi akurát ľúto toho hodnotenia, podľa mňa to ani zďaleka nebolo tak zlé. Myslím, že ale keby mal film v závere úplne nejaký skvelý clusterfuck tak by to bolo úplne k dokonalosti.

Zastavte temnotu (2018)

Veľmi sa mi začína páčiť ten pomalý atmosferický až minimalistický rozjazd filmov. Normálne, že mám z toho immersion level maximum...A čo sa týka filmu tak som do toho šiel nadšený čakal som Blue Ruin, prv som sa aj dočkal a potom som sa aj nedočkal. Na Blue Ruin sa to nechytá a taktiež ani na Wind River, čo je smutné. Neviem čo za tendenciu majú proste scenáristi totálne posrať koniec filmu. S celej duše začínam nenávidieť, keď sa film začne vo finále hrať na niečo iné "O áno, náš filmu má úplne hlbokú myšlienku a výpovednú hodnotu." I CALL BULLSHIT. A to je už 3 či 4 film tohto roku čo to spravil. Skvelý kinematografický počin, zaujímavé postavy, dobrá výprava a potom bum, totálne nezmyselná scéna s policajtmi a potom klinec do rakve na konci. *SPOILER* *SPOILER* Takže žena mu zabije dieťa on preto aby ju našiel zabije 140 000 ľudí a na koniec keď ju nájde tak nastupuje na scénu divoký vopičí sex v jaskyni?! A následne spolu šťastné odídu ? THE FUCK IS GOING ON? *SPOILER* *SPOILER* KONIEC *SPOILER* Hej a ak čakáš nejakú satisfakciu po 2 hodinách :D :D :D :D :D Tak to nie.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Skvelé zahraté, zle napísané. Oveľa viac by ma potešilo niečo na štýl Fincherovho - Mindhunter, Zodiac. Žiaľ nič také sa nedeje. Strašne veľa screenplayu zaberá zbytočne ženská ktorá sa doňho zabuchla a my tak, len upadáme do mikro-spánku. Chyba tomu niečo, čo nás zamrazí v kostiach, celý čas mám pocit, že film vykresľuje pohľad len jednej strany a to je Teda Bundyho snaží sa aby sme sa vžili do roli nejakej jeho fanynky a verili tomu, že je úžasný, očarujúci a hlavne nevinný. Nič pre mňa, skoro 2 hodiny vyzváňajúceho telefónu a záberov ako sa Zac Efron otáča v súdnej sieni za seba a usmieva sa po každom. Geez Rick. Kde v tom bolo to napätie dráma a thriller, to ja netuším.

Zrodila se hvězda (2018)

Išiel som na to trocha ako na La La Land, ale nedostal som ani zďaleka La La Land. Dostal som priemernú americkú romantickú drámu. Jediná utešujúca správa je výkon Bradley-ho a samorejme skladba Black Eyes. Začo teda 3* meh

Život Briana (1979)

Poviem k tomu len, BIGGUS DICKUS :D