Hokus pokus (1993)

Takto vyzeral môj každoročný Halloween, keď som bol mladší, takže jednoznačne moje hodnotenie je ovplyvnené nostalgiou za detstvom.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Dostal som presne všetko čo som čakal. Ten posraný plameňomet :D

Syn temnoty (2019)

Slabé jak čaj. 3tiu hviezdičku dávam doslova, len preto ako to skončilo. Pripomienka pre mňa: Ak niekedy nájdem v lese dieťa ktoré práve spadlo z oblohy tak mu oddelím hlavu od tela. A je mi jedno či je to superman alebo nie. Ak sa to nepodarí, nevadí, aj tak si to nebude pamätať.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Skvelé zahraté, zle napísané. Oveľa viac by ma potešilo niečo na štýl Fincherovho - Mindhunter, Zodiac. Žiaľ nič také sa nedeje. Strašne veľa screenplayu zaberá zbytočne ženská ktorá sa doňho zabuchla a my tak, len upadáme do mikro-spánku. Chyba tomu niečo, čo nás zamrazí v kostiach, celý čas mám pocit, že film vykresľuje pohľad len jednej strany a to je Teda Bundyho snaží sa aby sme sa vžili do roli nejakej jeho fanynky a verili tomu, že je úžasný, očarujúci a hlavne nevinný. Nič pre mňa, skoro 2 hodiny vyzváňajúceho telefónu a záberov ako sa Zac Efron otáča v súdnej sieni za seba a usmieva sa po každom. Geez Rick. Kde v tom bolo to napätie dráma a thriller, to ja netuším.

Hra o trůny - Rytíř Sedmi království (2019) (epizoda)

Presne takto nejako som si predstavoval prvú epizódu tejto série. Je škoda, že niekto asi nedostal dostatočný honorár za scenár aby stihol spraviť "build up" pred jednou z najväčších bitiek celého seriálového univerza. Autori sa nás do slova snažia zviazať s postavami, snažia sa medzi nimi vytvoriť nejaké akési puto a stavte sa so mnou o čo chcete, že je to z toho dôvodu aby nám ich bolo ľúto v momente, keď zomrú. Veľmi rád by som tejto epizóde dal plný počet, pretože obsahovala úplne všetko čo mala, pripravila nás na to čo bude nasledovať, upevnila vzťahy, pobavila. Tým pádom, ale pilotná epizóda tejto sezóny nedáva vôbec, ale vôbec žiaden zmysel...A je pre mňa neprístupné čakať 2 hodiny na niečo čo sa očividne dalo stihnúť za necelých 58 minút.

Vládci chaosu (2018)

"No. Fuck. Stop this sentimental shit. Stop! There's nothing sad about my death or my life. I had my own record store, I had my own record label. I created a whole new music genre, true Norwegian Black Metal, and I created Mayhem. What the fuck have you done lately? Poser."

Hnüs (2019)

Keby Bohemian Rhapsody a Wolf of the Wall Street mali dieťa volalo by sa The Dirt. Viem, že hudobný fanatici a veľký fanúšikovia Motley Crue hneď poznajú, že nie všetko je časovo/príbehovo korektné, ale film sa na to od začiatku nehraje a nespolieha. Film je presne to čo tá doba, tie roky 80/90 predstavovali, nadmierne množstvo drog, sexu, poriadnych žien a muziky, tzv. SEX, DRUGS n ROCK n ROLL. To je presne to čo mi vo filme Bohemian Rhapsody chýbalo, totižto v ich očiach ta doba a byť rockovou hviezdou nebolo ani z časti tak šialené. Čo sa dá dodať, na záver samozrejme, úžasný soundtrack :D Celú skoro 2 hodinovú stopáž filmu som sa skvelo bavil, takže za mňa je to za plný počet.

Trojí hranice (2019)

Toto mohla byť 5* záležitosť nebyť tej nesmierne stupídnej a lacnej zápletky a nerozvážneho jednania profesionálnych vojakov cvičených pre rozumné a rozvážne jednanie v tých najhorších a najstresovejších situáciach. Je to škoda, asi som sa na to príliš veľmi tešil. A samozrejme použiť Fleetwood Mac, Metallica, Pantera a Run Through the Jungle od Creedence Clearwater ako soundtrack je proste epic win. V každom prípade POZOR SPOILER : Som rád, že film konečne neskončil úplne happy a vôbec by som sa nepohneval keby pre svoju hluposť zomreli kľudne aj všetci štyria. :D

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Dať možnosť rôznym skupinám tvoroch vytvoriť svoj vlastný R ratingový príbeh v ktorom sa môžu voľno odviazať bez pravidiel je snáď to najlepšie čo Netflix mohol spraviť. Niektoré kraťasy sú tak neuveriteľne vizuálne a príbehovo fascinujúce a majú tak hlbokú myšlienku až sa nad tým človek pozastavuje. Ako veľký fanúšik Black Mirror som si tento 18 dielny seriál strašne užil na jedno posedenie do slova pri práci všetkých 18 častí. Najlepšie časti osobne pre mňa boli : Three Robots, The Witness, Beyond the Aquila Rift, Good Hunting, Helping Hand, Zima Blue, Alternate Histories a Secret War.