• Pohádka

Bakaláři - Domov (1985) (epizoda)

"Vidíš, ani tomu zvířeti, nestačí jenom domov." Pěstounský příběh, natočený podle zadaného tématu "Nezapomenutelný den v naší rodině", vyprávějící o tom, že není rodina, jako rodina.

Bakaláři - Dům pro celou rodinu (1981) (epizoda)

"Je to blázinec, co?" Rodičovský příběh, natočený podle zadaného tématu "Ta rozkošná mateřská dovolená", vyprávějící o rodině, které se během výstavby vysněného rodinného domu, podaří rozrůst o šest dětí a jedno vnouče a ve kterém se na televizních obrazovkách, poprvé objevil herec Libor Hruška a v menší roli mladšího syna, si zde zahrál i bývalý dětský herec Jan Kreidl, známý jako David Pelc ze seriálu "Létající Čestmír".

Bakaláři - Fotbalová odysea (1981) (epizoda)

"Už to začíná. Kluci, pojďte se dívat." Maniakův příběh, natočený podle zadaného tématu "Když přestala hrát televize", vyprávějící nejenom o tom, že fetovat se dá i éter, ale i o procinutí do opravdového rodinného života, který má daleko větší hodnotu, než blikající světlo televizní obrazovky a v němž si manželský pár zahráli skuteční životní partneři Vlastimil Hašek a Dana Syslová, společně s představiteli jejich synů Michalem Peškem a Davidem Schneiderem, jenž se spolu rovněž objevili v televizním seriálu "Malý pitaval z velkého města". Všímavý divák, si jistě všimne také záběrů z jednoho divadelního představení, pánů Šimka a Grossmanna.

Bakaláři - Herečka (1981) (epizoda)

"Když to řikáš ty, tak tomu věřim." Rodinný příběh, natočený podle zadaného tématu "Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak tomu neuvěřím", podávající jasný důkaz toho, že herečkám nelze věřit ani nos mezi očima, ve kterém exceluje Petr Nárožný, za zdatné asistence Antonie Hegerlíkové, spolu s vyjímečně, takřka přirozenou Zuzanou Fišárkovou a Lenkou Kořínkovou, tentokrát bez lalůčku.

Bakaláři - Host (1980) (epizoda)

"Babám vstup zakázán!" Noční příběh, natočený podle zadaného tématu "Takového člověka bych chtěl potkat ještě jednou", ze kterého není příliš jasné, kdo koho by chtěl vlastně, potkat ještě jednou. Jestli Sovák Navrátila, nebo Navrátil Sováka, či Zázvorková Navrátila, nebo Navrátil Zázvorkovou.

Bakaláři - Jako tenkrát (1984) (epizoda)

"Tenkrát, se ti to venku líbilo." Letní příběh, natočený podle zadaného tématu "Za hranice všedních dnů", připomínající známou agitku o jednom revizorovi pražských elektrických drah s nadpozemským jménem a vyprávějící historku ze společné rekreace, která se změnila v manželskou terapii.

Bakaláři - Jirka Paličák (1976) (epizoda)

"Srdečně zdravím, uctivý služebník. "Citlivý příběh z ostravského studia ČST, vyprávějící typickou příhodu autoritativního otce, naléhajícího na syna aby šel v jeho šlépějích, starostlivé maminky, zastávající se synova vlastního rozhodnutí, laskavého dědečka, tajně podporujícího svého vnuka a chápajícího profesora, domlouvajícího rodičům, aby syna nenutili do něčeho, co nechce.

Bakaláři - Karafiát (1978) (epizoda)

"Tak a já jsem připravenej vyrazit." Manželský příběh, natočený podle zadaného tématu "Kdybych to tak mohl vzít zpátky", vyprávějící o tom, že není dobré dráždit hada bosou nohou, na kterém je však zajímavá pouze ukázka z Čapkovy divadelní hry "Loupežník", s Danielou Kolářovou a Jaromírem Hanzlíkem v hlavních rolích, běžící v pozadí na televizní obrazovce a interpretace písničky "Jez", od Ivana Mládka.

Bakaláři - Kbelík (1981) (epizoda)

"Já náhodou jím všechno, víš, ale musí to bejt kaloricky hodnotný." Historka postavená na principu pořekadla "Co je v domě, není pro mě.", v tomto případě rozšířené na celé sídliště, ve kterém byly všechny paneláky natolik stejné, až jejich podobnost způsobila nečekané prozrazení jednoho nevěrného manžela, kterému jeho manželka a milenka pořád připravovaly studené večeře i přesto, že veka není kaloricky hodnotná.

Bakaláři - Kino (1974) (epizoda)

"Kino? Jaký kino?" Manželský příběh, natočený podle zadaného tématu "Když ty se nezajímáš o moji práci", podávající jasný důkaz o existenci takzvaného duplicitního teorému a který obsahuje část komentáře ke krátkometrážnímu dokumentu "Staletá krása", z roku 1955 s hlasem Radovana Lukavského.