• Pohádka
  • Rodinný

Bernard (2004) (seriál)

Zhlédl jsem celkem 26 epizod tohoto seriálu (pod názvem "Bernard sportovcem") a většinou jsem se příliš nebavil. Možná je to ale jen tím, že už zkrátka nejsem v tom správném věku. Je však nutno říct, že značné procento vtipů je založeno pouze na tom, že Bernard uklouzne a spadne - to se stane ve většině dílů alespoň jednou a dokonce pokaždé se stejným otravným zvukem. Některé epizody jsou také oproti ostatním hůře animované (animace je trhaná, méně plynulá). Zařazuji do lehkého podprůměru. 40%

Malý princ (2010) (seriál) odpad!

Souhlasím s většinou zdejších komentářů. Ačkoliv hlavnímu hrdinovi nechybí růže, liška ani andílkovské vzezření, s Exupéryho Malým princem nemá společného naprosto nic. Ten, kdo by čekal adaptaci stejnojmenné knihy, bude zklamán. Vlídná poetičnost se ztratila, místo ní nastupuje podbízivá akčnost. Pokud tedy nechcete svým dětem zkazit představu o Malém princi, snažte se je od tohoto seriálu (jakož i od 80% dalších seriálů vysílaných na Minimaxu) uchránit. Možná, že kdyby se seriál jmenoval jinak a nesnažil se tak hloupým způsobem vykrást klasický námět, dal bych mu dvě hvězdičky, takhle si ale skutečně nic jiného než odpad nezaslouží. 0%

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Jedna z nezapomenutelných komedií přelomu 60. a 70.let, která rozhodně kvalitativně nezaostává ani za relativně známějšími (a také zde lépe hodnocenými) Pane, vy jste vdova a Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Stejně jako tyto dva jmenované filmy přináší i "Zabil jsem Einsteina, pánové..." báječný koktejl absurdit, které do sebe však navzdory všemu logicky zapadají. Navíc je velmi zajímavé sledovat, jak si tvůrci v roce 1970 představovali třicet let vzdálenou budoucnost. 90%

Co chytneš v žitě (1998)

Když jsem v sobotu o tři čtvrtě na deset zapínal 2.program České televize, nevěděl jsem, co od tohoto filmu mám očekávat. Byl jsem však tímto povídkovým triptychem velmi příjemně překvapen. I když všechny tři příběhy spojuje stejné prostředí (obilné pole) i stejné hlavní téma (láska), každý z nich má svou vlastní myšlenku a všechny mají co říct. Vyústění jednotlivých filmových povídek byla navíc často nepředvídaná - zkrátka nešlo o ten typ filmu, u kterého už od začátku tuším, jak přibližně skončí. I přesto, že o komedii se rozhodně nejedná, vyskytly se i vtipné momenty (například "záhadný" kruh v obilí vytvořený hlavními hrdiny prvního příběhu). Jediná věc, kterou lze filmu vytknout, je mnohdy přílišná rozvleklost jednotlivých příběhů - v některých místech by se děj dal rozhodně zhustit. Jen kvůli tomu ubírám pátou hvězdu a hodnotím pevnými a zaslouženými čtyřmi. 80%