Jestřábí žena (1985)

Tento film moc nestárne, krásné středověké prostředí s dobrým castigem. Hauerovi role vyloženě sedla a je vhodně doplněná Michelle a pro Brodericka možná životní role :-). Hezký odpočinkový příběh s hezkým koncem.

Grandhotel Budapešť (2014)

Ne, Andersonovi asi nepřijdu na chuť. Sice se mi to líbilo víc než Až vyjde měsíc, ale prostě mě to nebaví, párkrát jsem se zasmál toť vše. Scénář je sice dobrý a je tam velké množství zajímavých nápadů, přesto mě celek moc nebavil. Trochu mě to mrzí.

Válečná generace (2013) (seriál)

Co by chtěli někteří zdejší chytráci, aby Němci natočili film o obyčejných vraždících monstrech? V sérii jsou jasně ukazovány nacistické zločiny, je to neuvěřitelně velkoryse natočeno, myslím z hlediska událostí. V podstatě neexistují studie o postojích obyčejných Němců v průběhu války. Co se ví je, že když se Hitler vracel z Mnichova, ulice byly plné, po vypuknutí války už to tak žhavé nebylo, v Německu takřka neexistoval odboj, ale je známa celá řada případů lidí, kteří byli perzekuováni za nesouhlasné postoje, co byste také zmohli proti všudypřítomnému gestapu se kterým spolupracoval celý zmanipulovaný národ. Nosnou událostí je scéna v prvním díle, kdy německý vojak popisuje, že jeho otec získal zpět práci až díky Hitlerovi, to mluví za mnoho. My jsme nepoznali bídu hospodářské krize z roku 29 a naději, která byla Němcům Hitlerem dána. Že jsou Němci ve filmu čistí? Nesmysl, ukrajinští kolaboranti jsou známá věc, německý voják byl vychováván ve věcech cti a věřím tomu, že, než otupěl, se mu příčilo střílet civilisty, to byl také jeden z důvodů používání plynových komor, byť ne ten hlavní. Naopak tvůrci neváhali zmínit einsatzgruppen, protižidovské pogromy, oboustrané vraždění zajatců atd. Čtyři hvězdy a ne pět dávám kvůli třetímu dílu, který už je trochu moc vykonstruovaný, je zjevné, že autor potřeboval udržet hrdiny co nejdéle naživu a deus ex machina se zjevuje příliš často. Také se mi nelíbí vztah Viktora a Gréty, je opravdu nepravděpodobný. Jinak velmi doporučuji, perfektní práce.

Hannibal (2013) (seriál)

Za co 83%? S krimi to nemá nic společného, neustálé žvanění o rádoby behaviorální psychologii a to jednání ústředních postav? Asi nový vzorec mezilidských vztahů pro mimozemšťany. Jakpak se to asi líbí Harrisovi?

Pompeje (2014) odpad!

Co bychom tak mohli natočit? Říkají si dva obtloustlí hollywoodští matadoři. Pompeje!!! Uděláme céčko, co se tváří jako áčko. To už tu dlouho nebylo!!! Dáme tam mraky efektů,popřeme fyzikální zákony, dáme tam lásku, přátelství, boj, nedáme tam moc krve, aby na to mohli chodit mlíčňáci, dáme tam Řím, gladiátory, politiku, milion efektů, sopku, moře lávy a necháme je tam bojovat, to bude bomba, všechno to smícháme a voni nám to sežerou.Potřebuju jubilejní padesátý ferrari, dem do toho. Hollywoodští producenti nejsou hlupáci, oni ví jak a pro koho mají točit, mají to spočítané, prověřené a takřka jisté. O to je to horší, vědí, že na tomhle neprodělají. Co více říci?

Vlk z Wall Street (2013)

Co je na tom tak super? Jaký je rozdíl proti Bony a klid? V podstatě žádný! Kdo se jen trochu zajímá o dění ve světě a přemýšlí o něm, nemůže být chováním makléřů vůbec překvapen. Vsadil bych se, že realita je ještě horší. Film nemá takřka žádný děj a ten, který tam je, je v podtatě klišé, již mnohokrát viděné. Nesnáším vymývání mozků a a zde je ho dost, nechápu lidi, co si mozek nechají vymýt. Hlavní vymývač DiCaprio je ovšem fantastický, to je prostě pan herec a jeho výkon je hodný Oscara, ale celek je vlastně smutný, chvílemi už jsem se těšil až půjde k soudu, připadá mi to rozvleklé a to velmi. O tom, že společnost je stále více konzumní, materialistická a stále více bezskrupulózní vím a nějak nemám potřebu si to připomínat podobnými filmy. Celkově za tři, za DiCapria a řemeslo.

Afgánský zlom (1990)

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec volím tři a přiznávám vliv gudaulinova komentáře. Nevadí mi rozvleklost filmu, k Rusům to prostě patří, ale závěrečná bojová scéna vadila i mě. Rusové se tam při boji prochází jako v parku. Jinak záběr filmu je opravdu velmi široký, ale spíše v náznacích než aby se něčemu podrobně věnoval. Myslím také, že film by měl mít nálepku jako protiválečný, vše k tomu směřuje. Poztivní je syrovost snímku a absence jakéhokoli patetismu, což je velmi příjemná změna oproti hollywoodské produkci. Líbí se mi vykreslení Placidovy postavy a také řady dalších charakterů, byť jen opět v náznacích, ale zároveň dostatečně silných. Pozitivem je Afghánistán samotný, velmi nehostinný a prašný. I přes mé hodocení film na jedno skouknutí doporučuji.

Hudební masakry (2013) (pořad)

Konečně někdo, kdo se nebojí říkat otevřeně své názory v této pokrytecké společnosti, byť jsou sebenepříjemnější. Fandím panu Konášovi, nebýt jeho, spoustu těch rádoby interpretů, kteří "letí" internetem, neznám.

47 róninů (2013)

Tři hvězdy jsou za posledních třicet minut, jinak bych dal dvě. V půlce filmu jsem měl chuť to vypnout, nakonec jsem docela rád, že jsem to neudělal, ale trochu nepříjemná pachuť zůstala. Pořád je to jen hloupý americký spektákl, bezelstný, přímočarý a z větší části nudný. Divák hned ví kdo je ten zlý a kdo hodný, děj je snadno čitelný a předvídatelný, postava Reevese je prostě evidentně navíc, herecky to zachraňuje jen Sanada, kterému role samurajů prostě sedí. V každém případě Američané udělají slátaninu i z japonské legendy. Vrcholem snímku bylo slovo seppuka, které prostě šógun pro všechny idioty musel vysvětlit. Začínám to nesnášet, jak je nutné vše divákovi naservírovat přímo na talíři, aby náhodou nemusel trochu myslet. Vše je takové ploché a nosný je právě jen ten konec, který amíci nemohli zmrvit. Je to škoda, pokusit se tomu dát aspoň trochu hloubku mohl to být slušný snímek, možná by jen stačilo trochu zapracovat na postavách, ale to už by asi bylo moc intelektuální a publikum by to nepřijalo. Zase tu někteří žvaní o japonské kultuře, čímž jasně dokazují, že o ní nic neví, chvílemi mi to připadalo jako klon Posledního samuraje, včetně vlasatého chlapce s lukem. Prostě to shrňme, jednou a nikdy víc.

Americká krása (1999)

Spacey je filmový bůh a Americká krása jeho vrcholným, nadčasovým snímkem. Tohle nelze brát jen jako ironii dnešní americké společnosti, ale jako obraz celého západního světa, který je stále více nekulturní a více a více povrchnější. Dovedu si představit kolik lidí se na to dívá a nedokáže si uvědomit, že žije úplně stejný život, že se hodí archetypálně na některou z vedlejších postav. Vyrůstající generace tuto hloupost a povrchnost jistojistě ještě překoná, bohužel.