• Western
  • Pohádka

Experiment (2010)

A já chci vědět, kdo šel sedět. Autoři experimentu, tj. vědci, kteří neposkytli ani blbej inzulín a pak tam ty chlapy nechali se umlátit, anebo bachař "já chci svý prachy za každou cenu"? A taky to morální vypořádání se sám se sebou bych chtěl vidět. Jestli je pořád přesvědčenej, že v rámci přidělené role po cestě za výdělkem postupoval správně (dle svého nejlepšího vědomí a svědomí) a třeba dva roky po experimentu dobře spí. První náraz prosluněné reality byl moc hezkej, ale co dál? Takových křivd se nám tam pospolu událo, kurňa, to je materiálu...

Green Lantern (2011)

Zjišťuju, že se mi ty nové, hodně barevné, filmy líbí. Hlavní hrdina je zelenej, červeno-modrej, modro-červenej, nebo jinobarevnej, každou chvíli někde něco vybouchne oranžově, odkudsi vyleze patvará potvora a očička si užijou. Nestihl jsem řešit, jestli to má děj, jestli je to blbé, chytré, amorální, či s poselstvím, prostě jsem se jenom díval a nechal se bavit.

A dost! (2013)

Možná o něco víc, než 3. I když zase, průměr 66% není tolik, aby pak člověk řekl, že to byl dobrej film, že jo. Ano, bavily mě dialogy mezi hlavní ženou a hlavním mužem, ale zase ne tolik, abych na 3 minuty neodešel, nepodíval se jinam. Film o tom, jak dáme na názory druhých, jak se sami necháme ovlivnit, rozkývat, aniž by se jednalo o záměr rozkývávače. Hlavní herec civilní, uvěřitelný, ona mi byla sympatická, pak jsem si tady přečetl, že trochu přehrává a najednou mi začalo vadit, jak se na něj kření, když mu něco vysvětluje, nebo se snaží omluvit. Nevim, příjemné plynutí zavrzalo a vyvedlo mě z čumící pohody. Prostě dejte si bacha na bejvalý manželky, moc jim to kecá.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Pastva pro oči a pocta filmu. Kluk, nádraží, hodiny, tátův filmový odkaz jako záhada k vypátrání, pomalej začátek a .... dobrej konec, pochopitelně. Policajt Barona Cohena jako polepšená? záporná postava mě tam teda sral...

Nic nás nerozdělí (2012)

Sem si poplakal. Máma, táta, 3 kluci, tsunami před námi a za námi, nejstarší s mámou, později táta s dvěma mladšíma. Bavilo, sledoval jsem dostatečně napjatý, kolik jich teda nakonec přežije a jestli se najdou. Výborné záběry vláčení postav (matka, nejstarší syn) vodou. Spád, emoce jako prase. Každá z postav je nějakou chvíli úplně opuštěná, americkej konec, dobrý. Hláška filmu - Běž a pomáhej lidem. běhal po špitále, pároval lidi a ztratil vlastní mámu.

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Já jsem se nechal dojmout zcela cíleně, mám taky kluka a nevim, kolik nám Starej vyměřil společnýho času, tak si tyhle filmy dost beru. Ostatně, poprvý jsem v kině slzel, když ý tý valil domu, to už je let. Nejsem tak kreativní, jako Tomáš Hanksů, abych vymejšlel hry, podporující fantazii, vytravalost a zájem o různé (vědní) obory, nicméně chlapci jsem fandil a jeho vyrovnávání se s traumaty a fóbiemi sledoval s pochopením. Sandry mohlo bejt víc.

Hanebný pancharti (2009)

Víc se kecá, než střílí. Když se střílí, nebo jinak vraždí, tak krátce, rychle, aktuálně. Šošana dobrá - masakr v kině, Hans Landa vynikající, taky dusná konverzačka s rychlým koncem v hospůdce ve sklepě se mi líbila.

Letadla (2013)

Ať si kdo chce co chce říká, je to film pro děti a jako takový funguje. Kluci (7 a 9 let) si Práškovo dobrodružství pěkně prožili, sympaťáci zase vyhráli a tak to má bejt. Pro dospělé - ano, je tam méně humoru, než v Autech. Děti si svá místa k smíchu najdou.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Děti se málo smály, to mě mrzí možná víc, než chupacups a tvaroháček. Vyjma těchto vyloženě rušivých reklamních vsuvek jsem film sledoval především s dojetím a po očku sledoval syna - tvrdil, že se mu to líbilo - nejsem si jistej. Bohužel. Taky jsem se občas zasmál, taky málo. Nicméně příběh poměrně svižný, dabing príma a postavičky prostě miluju, celkem tedy průměrné hodnocení dva a půl + půl hvězdy za ten sentiment.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Jak se Chytrej a Chytrá testujou, až se zamilujou. On poradí tlustýmu účetnímu, jak sbalit celebritu a ona - bulevární novinářka - mu pak zkazí kšefty. Tlustej účetní i Randeolog svého štěstí dojdou.