Princezna Mononoke (1997)

Moje nejmilovanější anime a jako malý jsem se do Mononoke strašně zamiloval :D

Houbičky (2007)

Uznávám, že prostředí bylo pěkné napohled a atmosféru to mělo. Nicméně, po dokoukání jsem jen znuděně řekl "Hm, co tu máme dalšího."

Princ a pruďas (2011)

Jako velkému milovníkovi fantasy se mi nejvíce líbilo nádherné přehrávání Jamese Franca při pro fantasy typických dojemných scénách a závěrečná scéna v ložnici byla prostě boží :D Pravda některé fórky byly vtipné trochu méně, ale i tak mohu jen doporučit.

Gacy (2003) odpad!

Strašná blbost. Nemá to atmosféru, nemá to spád, nemá to čím upoutat. Dokoukal jsem to jen z toho důvodu, že nebylo nic lepšího co dělat a tak z naděje, že se to rozjede. Nestalo se tak.

Iron Man 2 (2010)

Stále plné vtipných scén a velice pěkného designu obleků a dalších propriet (ty elektrické biče se mi hodně líbily), přesto poněkud slabší než jednička, protože spousta scén mi přišla spíše rozpačitých než vtipných. Nicméně dobře koukatelný film.

Iron Man (2008)

Při konstrukci zbroje za asistence hasícího robota jsem se dusil smíchy a i po zbytek filmu jsem se přijemně bavil v kladném slova smyslu. Co dodat?

Horizont události (1997)

Velmi dobře pojaté a dobře upravené, herecké obsazení mi sedlo a zápletka zajímavá. Jelikož se o podobné věci zajímám, možnost, že se Peklo a Nebe nacházejí v meziprostoru nebo jiné dimenzi jsem už taky slyšel a není mi proti mysli. Jediné co bych vytknul byla malá propracovanost postav - když umíraly pořád jsem k nim neměl vypracovaný pořádný vztah. Nicméně, to jde nejspíš přisoudit výše zmiňovanému silnému střihu, takže bych rád v budoucnu viděl nesestříhanou verzi. Pak by se to možná i mohlo vyšplhat na pět hvězd.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Viděl jsem to před dlouhou dobou, ale pořád vě mě přetrvává scéna ve které lůza ničí s krvežíznivými pohledy roboty. Ve světle tohoto mi nepřijde závěr ani trapný ani nepatřičný, spíš mi připomíná Nohavicovu písničku "Rakety". Každopádně je to poměrně náročný film, žádná lehkovážná letní komedie a jako k takovému je třeba k němu přistupovat - se správnou náladou, jinak buď film převálcuje vás a vy mu naprosto neporozumíte nebo vy zapíchnete film v půlce nudou. Pozn. Chtěl bych dodat ještě jednu věc - na to před jakou dobou jsem film viděl, nikdy jsem nepocítil touhu vidět film znovu. I to o něm lecos vypovídá...

Ve jménu krále (2007)

Uznávám, že souboj čarodějů ke konci byl pěkný, moc se mi líbil. To jak se teleportovaly a jejich těla se skládala a rozkládala bylo též, velmi efektní. Za to je ta jedna hvězda. Zbytek tvoří naprosto přeplácaný klišoidní bordel. Architektura se míchá naprosto bez ladu a skladu, stejně tak jednotliví bojovníci - co dělají pseudoninjové vedle pseudovikingů a klasických rytířů mi opravdu není jasné a proč má hlavní hrdina bumerang rovněž - na to, že se tam míchají stejně záhadným způsobem i rasy nehledě, to bych snad i pochopil. Příběh je jedno velké klišé a bolest z prznění fantasy žánru mě celou dobu neopustila. Pro mě to moc k smíchu nebylo, ale na to abych u toho plakal to zas byla moc velká nuda.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Je to epický seriál se vším všudy: humorem, filosofií, láskou etc. Hudba k němu je prostě dokonalá a zvlášť epická bitva o Konohu - to bylo něco, co bych dal za příklad všem, co zkouší natočit bitvu o domov - nemohl jsem se odtrhnout dokud jsem ji neshlédl celou. Tu jednu hvězdu, co musím strhnout dávám za největší mor, zlo, špínu atd. - Fillery. Zabíjet ty co je dělali, to je nemožné, nechutné, nedívatelné a úplně to rozbíjí napětí a spád, toho ohromného potenciálu co se tu skrývá. Zvlášť ty po bitvě o Konohu (ep.175 a výše) jsou... grrr. Jsem napnutý jak to bude pokračovat (shlédnuto 245 epizod). Pozn. Díky tomu, že už mám přečtenou mangu a jsem schopný odlišit filler jsem zjistil že to nejlepší co mohu pro sebe i pro seriál udělat je přeskakovat je. Pravda i "regulérní" epizody jsou místy trochu poupravené, někdy k lepšímu někdy k horšímu (Shikamaruovi to cigáro slušelo, proč ho museli vypouštět???), ale minimálně souboje jsou propracované velice hezky. Jen tak dál...