avril4234

okres Košice

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 16.6.2017  23:40

Ako malá som bola obrovskou fanynkou pôvodného filmu (alebo skôr samotných dalmatíncov). Časom ma dalmatínska mánia prešla, ale teraz nedávno som si pozrela tento film a prirástol mi k srdcu ešte viac, než pôvodný, či iný z kategórie 101 Dalmatíncov. Iste, dej je jedno veľké klišé pre deti, ale táto zápletka na mňa v každom príbehu funguje, takže za mňa jednoznačných 5*.

• 4.9.2011  15:40
    Americký Drak: Jake Long (TV seriál) (2005)

Neviem, či som len jediná, kto má radšej 2. sériu než prvú. Je pravda a naplno súhlasím s tým, že 2. séria má hroznú animáciu (na výnimku zopár postáv), ale jej príbeh a samotné epizódy sú oveľa záživnejšie a emočnejšie, než v 1. sérii, v ktorej viac prevláda humor (tým nechcem povedať, že v 2. sérii už humor nieje, len ho nieje taký nával ako v 1. sérii). Keďže ja hodnotím filmy a seriály obzvlášť podľa toho, aké sú emočné, tak u mňa víťazí jednoznačne 2. séria. A to hlavne vďaka epizódam s lovestory Jakea a Rose v hlavnej role. Americký drak mám rada práve kvôli tomu lovestory, ktorý ma strašne chytil za srdce a takisto aj samotná hlavná postava (Jake Long), jedna z mojich bývalých najobľúbenejších postáv.

• 29.7.2012  19:03

No ak sa na to pozriem tak, že jednička bola tak trochu podľa skutočných udalostí, tak aj ja ju považujem za lepší film. Ale neviem prečo, príbehovo a zážitkovo ma viac očarila dvojka. Mne sa tie piesne naopak strašne páčia -aj v češtine, pretože presladené veci sú naopak mojou najväčšou srdcovkou a z piesní mám rovnaké zimomriavky, ako napr. u piesní z Levieho kráľa (ktorému sa inak tento film v určitých veciach dosť podobá z môjho pohľadu), či z Medvedích bratov (od Disneyho). Ibaže tieto v Baltovi 2 sa mi zdajú epickejšie a temnejšie -hlavne "Who you really are" (moja najobľúbenejšia) -tá je naozaj vydarená a nádherná a počujeme ju počas nádhernej "epickej" scény... Proste nádhera. Nechápem, prečo ľudia nenávidia presladené filmy a myslím si, že tento film rozhodne nepatrí medzi tie horšie diela, práve naopak. No a záver filmu -v istom zmysle je možno predvídateľný (i keď ja osobne som teda bola aj dosť prekvapená), ale zasa možno až príliš smutný a dojímavý, čo ja považujem za obrovský klad filmu. Takže ja som z filmu očarená a je pre mňa najlepší z celej trilógie o Baltovi.

• 2.10.2011  19:45

Film je spočiatku akčný, popravde, ani som nechápala, či je ten začiatok "reálny", alebo "filmový" a vlastne začiatku som najprv vôbec nerozumela, ani ma nenadchol. Proste nemám rada hneď zhurta akčné začiatky, kde ani nepochopím pointu. Za to má u mňa jediné mínus. Postupne sa z filmu ale stáva klasický animák, kde zohráva úlohu nielen hľadanie Boltovej paničky Penny, ale aj "hľadanie seba samého" a samozrejme hodnoty priateľstva a je z toho ďalší veľmi dojímavý príbeh, kde sem-tam zaznie nejaká vtipná hláška. Mňa tento film (až na spomínaný začiatok) veľmi nadchol a roztomilý Bolt sa stal mojou ďalšou obľúbenou postavičkou.

• 4.9.2011  16:34
    Danny Phantom (TV seriál) (2004)

Ďalší animák, ktorý je nápadne podobný seriálu Americký drak: Jake Long. Ibaže tentokrát sa hlavný hrdina nemení na draka, ale na ducha. Animácia je však otrasná, okrem hlavnej postavy mi nikto neprirástol k srdcu ako vzhľadovo, tak aj povahovo. Ale príbeh ma veľmi zaujal. Dá sa na ňom zabaviť, mňa pobavila každá epizóda a občas je aj dojemný, i keď vážne len občas, čo mu uberá na tom, aby sa mi kompletne páčil. Pointu má však skvelú a Danny mi je veľmi sympatický, takže aspoň na 3* :)

• 3.3.2015  20:29
    Divocí koně (TV seriál) (2015)

To vážne? O_O Od tohto seriálu som úprimne čakala vyššie hodnotenie po toľkej chvále a spokojnosti v televízii, keď hovorili, že to získalo veľký úspech -už len kvôli koňom. Toto hodnotenie ma úprimne šokovalo (i keď u CSFD som na to zvyknutá). Mne sa práve toto zdá ako najlepší slovenský seriál (pričom tie ani ja nemám v obľube) a práve to prostredie, atmosféra a hlavne koníky na mňa dokopy pôsobia inak, než u iných slovenských seriálov. To jediné, čo by som vytkla je nedostatok screen timu pre kone a zameranie na ďalší lovestory. No i tak, veľmi ma uchvátila hudba -ako úvodná pieseň, rovnako tak aj BG hudba počas celého seriálu. Tá príroda, koníky a i dej je pre mňa z istých hľadísk zaujímavý (hlavne ma najviac zaujal "príbeh" Filipa a Margaréty, z tých ľudských príbehov). Ja sa teda nemám na čo sťažovať, čo by mi vyložene vadilo. Pre mňa rozhodne najlepší slovenský seriál.

• 7.12.2011  16:58
    Dora průzkumnice (TV seriál) (2000)

Vyslovene trápny seriál s veľmi trápnymi a neskutočnými scénkami, či postavami (živý hovoriaci búrkový mrak, ktorý sa dá zahnať nejakou pesničkou a pod. nezmysly v každej epizóde), ale aký by seriál pre najmenších mal byť? :D Napriek tomu som však pri tom dokázala sedieť (z nudy a vďaka môjmu putu k animákom) a pobavila sa na tom. Pre mňa je to asi najtrápnejší seriál pre predškolákov, ale má na mňa nejaký zvláštny vplyv a neodpudzuje ma. Možno aj preto, že som si obľúbila tú opičku a hudbu :D

• 23.3.2018  19:34

Úprimne, verila som, že to bude taká hrôza, ako sa o tomto filme roznáša. Takisto nechcem ani povedať, že to bola nejaká sláva. Ale taká "stredná", ľahko podpriemerná cesta to pre mňa minimálne bola. Súhlasím, film bol príbehovo len slabý odvar z tisícok ďalších animákov. Ale ja totiž filmy nesúdim na základe originality. Nápad so svetom smajlíkov bol vlastne sám o sebe celkom originálny. A tiež mám rada príbehy odohrávajúce sa vnútri niečoho (ako napr. "Inside out" sa odohrávalo v hlave, tak sa "The Emoji Movie" odohrávalo v mobile. Príbeh bol minimálne aspoň zábavný (aspoň pre mňa), ak už nič viac a miestami som sa fakt pobavila. Po emocionálnej stránke to bolo samozrejme slabšie, ale našlo sa pár scén (ku koncu), pri ktorých som takmer vyronila slzu. A aj to sa u mňa ráta. A priznávam, že som možno divná, ak ma toto dokázalo čo len trochu dojať. Ale okrem toho, nenašla som v tom nič viac. Je to tak na 2/3 hviezdy, ale vzhľadom k povesti filmu, prikloním sa k trom.

• 20.8.2020  11:35
    Ferdinand (2017)

Po dlhej dobe zas animák, ktorý ma hlboko zasiahol (áno, videla som ho len včera). A síce je pravda, že príbeh sa nesie v štýle "klišé", prostredie a zvyklosti tohto animáku ma takpovediac zrazili na kolená. Som prekvapená, ale rada, že tému ako býčie zápasy, týranie zvierat a "zabíjačka" vložili do animovaného filmu v duchu toho, že to nieje v poriadku a je nutné voči tomu zakročiť. Kiežby sa tým ľudia inšpirovali... Zvyšok je, samozrejme len typické klišé v štýle "bláznivé putovanie domov za pravou "rodinou" a hľadanie seba samého", ale vďaka prostrediu dodáva celkom iný nádych. Emočne na mňa funguje dokonale, takže 5*.

• 31.12.2016  12:03

Priznám sa, že vo mne tento film vyvolal až pocity depresie, než len smútku. Aj keď za to môžem vďačiť z veľkej časti hudbe. Som milovníčka emočných filmov a plačem dokonca pri každej dojemnej scéne v akomkoľvek filme, ale toto je prvý film, u ktorého som vďaka depresívnemu hudobnému doprovodu plakala behom celého filmu -od samého začiatku až do konca. Pri začiatočných scénach s ľuďmi som sa chvíľkami nudila, ale za každým zameraním na Hachiho som ronila slzy smúku, keďže som si film dopredu vyspojlerovala. Len ma utvrdzuje v tom, že nikto nieje lepší priateľ človeka, než pes. Je to rozhodne jeden z mojich obľúbených filmov, ktoré však nebudem pozerať pravidelne, narozdiel od ostatných filmov. Emócie sú až príliš silné... Jednoznačných 100%...

• 8.4.2018  12:43

Úprimne, dizajn postáv bolo skutočne to jediné, v čom film zaostával, kým je pravda, že prostredia boli až príliš realistické, čo verím, že v tejto kombinácii narušovalo celkový zážitok. Ale na rovinu, mne osobne sa film celkom páčil. Mne celkom stačí, ak je film tak, či inak doják, a okamžite si moje sympatie získa. Niesom divák zameraný na humor, originalitu, akciu, scény/ referencie pre dospelých a pod. Vo všetkom, čo sledujem, mi ide hlavne o emócie. Keďže sama som veľký strachopud, príbehy o týchto ustrašených postavách vždy pritiahnu moju pozornosť a dokážem s nimi súcitiť a fandiť im. Takže hlavný hrdina mi prirástol k srdcu. To mi celkom stačilo, aby som si film užila, napriek tomu, že to bolo veľké klišé. Boli tam aspoň 2 scény, ktoré ma úplne dojali k slzám (hlavne tie prispeli k môjmu hodnoteniu). Naopak, ako tu mnohí uvádzajú, scéna s chrobákom bola absolútne nechutná a bolo mi z nej zle, takže tá bola obrovské negatívum filmu. Miestami to bolo príliš nudné, ale i tak dávam 4* keďže som bola mimoriadne dojatá.

• 12.1.2012  19:19
    Jdi, Diego, jdi! (TV seriál) (2005)

Jednoznačne o dosť lepšie, než totálne trápne "Dora the Explorer". Sympatický hlavný hrdina a príbeh, ktorý sa týka ochrany zvierat, to dokopy robí na mňa (milovníčku zvierat) dobrý dojem. Ak by to, bohužiaľ, nebolo pre predškolákov, dala by som možno aj 5*. Takto je to ale celkom priemerné.

• 16.6.2017  23:31

Osobne ma viac oslovila dvojka, než jednička (taktiež má pre mňa menej trápnych momentov). A veľmi ma chytila úvodná pieseň Jacka.

• 5.9.2011  20:20
    Klukoviny Toma a Jerryho (TV seriál) (1990)

Klasických Toma a Jerryho som kedysi milovala, ale toto je ešte oveľa horšie. Animácia nieje najhoršia, ale príbehy sú o ničom. Klasický Tom a Jerry je oveľa lepší.

• 15.10.2011  21:39
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Moja jediná obľúbená a sledovaná kriminálka, to je práve Komisár Rex. Kriminálne prípady síce niesú ničím výnimočné, ale to, že hlavný hrdina je pes, vďaka ktorému sú všetci zločinci zatknutí, to je trefa do môjho terča. Psov (ešte k tomu vlčiakov) strašne milujem a preto mi je ukradnutý aj dosť často nudný dej. Pre mňa je hlavný bod pozornosti pes a všetko, čo sa deje okolo neho, preto milujem hlavne epizódy, kde treba zachraňovať práve Rexa. Čo sa týka jeho pánov, všetci mi boli sympatickí, len Moser trošku menej. Ale seriál je pre mňa taký priemerný, zaujímavý hlavne tým, že v hlavnej role je pes a z kriminálnych prípadov ma zaujala menej, než polovica. Navyše úvodné piesne každej série ma úplne očarili. Napriek tomu však tento seriál patrí medzi moje obľúbené, i keď ho už neplánujem ďalej sledovať (v TV som ho sledovala zakaždým, keď ho vysielali, takže ma už omrzel). Ale moje srdce nikdy neomrzí.

• 7.12.2011  16:11
    Kouzelní kmotříčci (TV seriál) (2001)

Jediné, čo ma na tomto animáku zaujalo je obrovská (animátorska) podobnosť so seriálom Danny Phantom a vlastne je to z rovnakého štúdia. Ja som závislá na Dannymu Phantomovi, preto nedokážem odolať seriálom, ktoré mi ho pripomínajú a hodnotiť ich vysoko. Inak je to ale vážna blbosť, ktorá ma dejovo vôbec nezaujala a práve nadšene sa na to nepozerám. Len pre zaujímavosť som zhliadla pár častí, ale takmer sa mi to v niektorých okamihoch hnusí a tento štýl animácie zas vôbec nemusím, len Danny Phantom je záhadná výnimka. Fairly Odd Parents je len podpriemerný seriál, ktorému dávam slabú 1*.

• 10.5.2018  13:56

Úprimne, to jediné, čo ma k tomuto filmu priviedlo, je jeden zo soundtrackov -konkrétne "Remember the name", čo je pôvodne skladbou môjho obľúbeného speváka/ idola "Mike Shinoda" (známeho z Linkin Park) a jeho sólo projektu "Fort Minor". Hneď ako som sa to dozvedela, som nemohla odolať zhliadnutiu tohto filmu, hoci som si podľa popisu a traileru od samotného filmu nič nesľubovala. Do kina chodiť nemôžem, takže som zatiaľ mala možnosť pozrieť si to len v originálnom znení. Ale budem úprimná, hoci to bol príbehovo priemer (úprimne som očakávala výrazný podpriemer), celkom prekvapivo ma to nakoniec do seba vtiahlo (mám slabosť pre roztomilé zvieratká a zároveň som sa dokázala do ich rolí vžívať a fandiť im). Niektoré prehnané bitky, pasce, či humor boli za hranicou môjho vkusu, ale prehltla som to. Morálne posolstvá a dojemné scény fungovali tak, ako som očakávala. Nejde o žiaden zázrak, ale pre mňa bol prihliadnuc na moje očakávania dostačujúci.

• 23.9.2014  16:50

3D animáky fakt nemusím. Nejak strácajú tú roztomilosť 2D animákov (u postáv), aspoň u mňa. Predsalen pestrofarebný svet ma poteší viac ako niečo čo pripomína realitu, aj keď u mnohých je to opak. A to je dôvod, prečo sa týmto animákom vyhýbam a neverím ani na príbeh, čo by ma u nich dokázal zaujať (u mňa je najlepší 3D animák rozhodne Bolt). Zatiaľ sa to podarilo len pár výnimkám a to i tejto. Práve som to dopozerala (len kvôli všetkej chvále a popularite, ktorú to získalo a čistej zvedavosti) a musím uznať, že si ju celkom zaslúži, i keď sa rozhodne nejedná o niečo extra výnimočné. Je to však veľmi krásne, plné citov a nádherného prostredia (zimu a ľad mám veľmi v láske, oveľa radšej než slnko a leto) a možno i preto mi to sadlo. Ako tu veľa ľudí spomína, že nechápu, čo je na tom filme špeciálne a že sa to Tangled nevyrovná, ja si zas kladiem otázku, čo je tak špeciálne práve na Tangled (tento film ma nezaujal vôbec a prišiel mi ešte viac neoriginálny než Frozen). Ďalej, proti pesničkám v animákoch nemám nič, ale okrem "Let it go" ma v tomto filme všetky len otravovali a boli až prehnane zdĺhavé (skôr som na štýl piesní ako sú v MLP:FiM). Ale keďže preferujem dojáky nad komédiami a v tomto filme bolo viac srdcehrejivých scén, než tých vtipných, musím dať aspoň 4 hviezdy, hoci medzi moje obľúbené filmy rozhodne nepatrí a nikdy patriť nebude.

• 3.9.2011  13:42
    Leroy a Stitch (TV film) (2006)

Pravdupovediac, kým som to nevidela, trochu som sa bála, že nastane sklamanie, aj vzhľadom k tomu, že je to záverečný film série "Lilo a Stitch", ale po zhliadnutí filmu som ostala veľmi očarená a dojatá. Zdá sa mi, že tento film narozdiel od svojich predchodcov trošku vybočil od žánru "komédia", humoru je pomenej a nieje až taký vtipný, ale zato pribudlo viac akčných a bojových scén. Ale inak sa to stále drží toho tradičného rodinného ducha a emočných scén je tu opäť hromada. Ja osobne som s týmto filmom viac, než spokojná a je to môj druhý najobľúbenejší film v kategórii Lilo a Stitch.

• 4.9.2011  16:22

Tento seriál sa mi páči už hlavne kvôli tomu, že je pointou strašne podobný môjmu najobľúbenejšiemu -Americký drak: Jake Long. Ale má zato dosť veľa nedostatkov a oveľa viac nudných epizód. Napriek tomu mi však prirástol k srdcu a patrí medzi moje obľúbené. Je aj často veľmi zábavný a niektoré epizódy ma naozaj veľmi zaujali, takže mu nedokážem dať menej, než 5*. Juniper Lee je asi môj najobľúbenejší seriál na Cartoon Network.

• 3.9.2011  16:01

K tomuto filmu ma priviedol seriál Lilo a Stitch, ktorý som zbožňovala od prvého okamihu. A film ma takisto nesklamal, práve naopak -tiež ma veľmi dojal. Nevidím v tomto filme snáď ani jediný nedostatok, zaujal ma od samého začiatku až do samého konca. Animácia je nádherná a hudba takisto, i keď Elvisa Presleyho vôbec nemusím, ale vybrané piesne vo filme sa mi páčia, ale viac ma dojala hudba Alana Silvestriho a piesne "He mele no Lilo" a "Hawaiian roller coaster ride". Lilo a Stitch je veľmi príjemný rodinný film s troškou sci-fi zápletky, ale tá ani nieje až tak podstatná ako samotné poučenie o rodinných hodnotách, ktoré sú vlastne hlavným zmyslom celého príbehu. Ale o humor tiež nieje nuda, zvlášť v prvej polovici filmu. Skutočne to stojí za zhliadnutie, lebo na svoje si v tomto filme môže prísť každý, dokonca aj dospelý divák :) 5* a 100%

• 4.9.2011  14:17
    Lilo a Stitch (TV seriál) (2003)

Seriál je to prvé, čo som v kategórii "Lilo a Stitch" videla. A hneď ma úplne zaujal hlavne vďaka roztomilému Stitchovi, ktorého som si strašne obľúbila a spočiatku som to pozerala len kvôli nemu. Ale keď som sa postupne vžila aj do príbehu, Lilo a Stitch sa stal mojou najobľúbenejšou rozprávkou a dokonca aj záľubou. Vzhľadovo sa to síce trochu podobá na Pokémon, ale príbehovo je to na úplne inej a oveľa vyššej úrovni. Humoru je tam fúra a každá epizóda je zaujímavá niečim iným. Lilo a Stitch je úžasný seriál, ktorý ma nikdy neomrzí, má skvelú, síce jednoduchú, ale veľmi hlbokú, dojemnú myšlienku a veľmi sympatické postavičky, čo sú samozrejme, hlavne experimenty, ktoré sú 100 krát sympatickejšie než pokémoni :) Vôbec nechápem toto nízke hodnotenie a to, že niektorí z tých, ktorí to poriadne nepoznajú, to porovnávajú s pokémonmi a preto to odsudzujú...

• 3.9.2011  16:28

Dvojka Lilo a Stitch ma zaujala ešte viac, než jednotka a stala sa mojím najobľúbenejším filmom. Skutočne veľmi precítený príbeh, i keď začiatok a hlavne scénka, keď je Kumu na návšteve u Lilo a Nani je dosť nudná a veľmi zúfalo sa snažiac byť vtipná. Ale od chvíle, keď začnú Stitchove záchvaty (tie pri večeri pri telke), začína to byť zaujímavé. Ja som sa do toho skutočne vžívala a strašne som so Stitchom súcitila. Film ma dojal až tak, že to ani neviem opísať. A to aj napriek tomu, že narozdiel od jednotky, ktorá bola celá zaujímavá, dvojka má už niekoľko nudných pasáží, napriek tomu, že je kratšia, čo je veľká škoda, lebo príbeh má naozaj prekrásny. A podľa mňa má originálnu myšlienku, i keď spracovanie už také originálne nieje, ale predsa ma záver (vyvrcholenie Stitchovej poruchy) prekvapil, pretože takéto chvíľky milujem. Je pravda, že jednotka je lepšia, hlavne, čo sa týka výkonu, humoru a hudby, ale dvojka má podľa mňa predsalen trochu hlbší, emočnejší príbeh, čo je dôvod, prečo ju mám radšej. A žáner "komédia" jej vôbec nesedí.

• 9.11.2016  22:45
    Lví hlídka (TV seriál) (2016)

S filmami to príliš zrovnávať nebudem, seriál je kapitola sama o sebe, navyše je pre najmenších. Lenže práve to mu dodáva ešte väčšie kúzlo - fakt, že ide v stopách filmov takmer dokonale (podľa mňa im teda žiadnu hanbu nerobí, práve naopak) a je určený pre najmladších divákov. Je výnimočný od bežných seriálov pre predškolákov. Myšlienku má dokonalú (mám strašnú slabosť pre príbehy, kde hlavné postavy reprezentujú odlišné tváre "niečoho"). Snáď mi osobne vadí len charakter Kiary (to je snáď jediná vec, ktorá ma zaráža). 3. séria však dokonca vyjasnila dejové "nezrovnalosti" s Leví Kráľ 2 a mne teda dávajú perfektný zmysel a seriál si nesmierne užívam. 3. sériu vrelo odporúčam vidieť. Rozhodne to radím medzi lepšie animované seriály a v mojich očiach to proste nieje seriál hodný len pre predškolákov. Za mňa jasných 5 hviezd.

• 17.1.2017  20:28

Osobne sa mi tento film páči viac, než Leví Kráľ 3. Je pravda, že na prvé dve nemá ani náhodou, ale rozhodne im hanbu nerobí. Úžasná myšlienka, sympatické postavy, chytľavé songy. A yup, mne sa páči aj animácia a osobne v nej nevidím tak obrovský rozdiel oproti pôvodným filmom, ako každý uvádza, skôr by som povedala, že je takmer rovnaká (asi len niesom taká detailistka). Kašlem na nezrovnalosti s filmami, toto ma do seba vtiahlo a zjavne tak skoro nepustí.

• 3.9.2011  14:10
    Lví král (1994)

Síce som ako malá bola na tom v kine, ale už sa na ten zážitok nepamätám, akurát viem, že už vtedy ma to uchvátilo. Ale aj teraz je to skutočne jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Nemám tomu čo vytknúť. Prekrásna animácia, postavy, veľmi dojímavé piesne a vysoko emocionálny príbeh, pri ktorom sa nikdy nemôžem vyhnúť slzám, aj keď to pozerám stokrát dokola. Nemôžem dať menej než 5* a 100% :)

• 3.9.2011  14:25

Viem, že dvojka na jednotku nemá, ale u mňa ju predsalen prekonala. Ja som si obľúbila viac dvojku, pretože milujem príbehy na motív Romea a Julie. Okrem toho, v dvojke sú podľa mňa chytľavejšie pesničky, hlavne We are one, He lives in you a Love will find a way -tie ma dojali viac, než ktorákoľvek z jednotky. Aj Zira mi prišla oveľa sympatickejšia než Scar, ktorého nenávidím. Takisto som si najviac obľúbila Kovuho a Kiaru. Ale inak aj ja považujem jednotku za lepší film, i keď mňa viac oslovila dvojka.

• 3.9.2011  14:37

Tak tretí film ma už jednoznačne očaril najmenej z trilógie. Ale stále patrí medzi moje obľúbené filmy. I keď niektoré vtipné scénky boli až prehnane vtipné a hlavne scénka s kláňaním zvierat pri vítaní Simbu -to ma skôr sklamalo, než pobavilo. Ale napriek tomu to má svoj nádych a je to skvelé ukončenie tohto úžasného animáku :)

• 15.10.2011  22:10
    Medicopter 117 (TV seriál) (1998)

Donedávna môj najobľúbenejší seriál -dokonca záľuba. Epizódy sú úplne skvelé, napínavé, plné emócií, dokonca aj vtipné. Herci už možno nepôsobia tak sympaticky (na pár výnimiek), ale ich rola a charaktery sú úchvatné. Veľkým plusom pre tento seriál je aj fakt, že postavy niekedy aj umierajú -dokonca aj tie hlavné. Misie záchranárov sú nabité napätím a emóciami, čo mi presne sadá na môj vkus a vyráža mi dych, keď vidím, ako riskujú svoje životy kvôli pacientom a neustále sami padnú do nešťastia, či dokonca umrú, takže často vyroním aj slzy. Ale napriek tomu, zápory tohto seriálu sa proste nedajú prehliadnuť, i keď mne osobne neprekážajú. Napr. keď nastane výbuch tesne vedľa vrtuľníka, ostane nepoškodený. To je len jeden z mála záporov, ktoré mi však úprimne ani nevadia, ale zdajú sa mi hlúpe. Čo sa týka postáv, najsympatickejší mi je jednoznačne pilot Thomas Wächter, toho úplne milujem a stal sa ďalším dôvodom, prečo zbožňujem tento seriál :D No a sám vrtuľník, najkrajší, aký som videla -absolútna nádhera, bez ktorej by tento seriál ani nemohol byť taký úžasný :)

• 3.9.2011  15:10

Nikdy som nemala v úmysle pozrieť si túto rozprávku (keď som ešte nevedela o čom je). Ale keď som sa nakoniec len tak pre zaujímavosť (keďže som vášnivá milovníčka disneyoviek) odhodlala pozrieť si ju, ostala som veľmi prekvapená a trochu aj na seba naštvaná, že som túto úžasnú rozprávku tak podcenila. Osobne ma to dojalo ešte o kúsoček viac, než legendárny Leví kráľ. Film Medvedie srdce ma zaujal úplne všetkým -animáciou, príbehom aj piesňami. Ale predovšetkým príbehom, ktorý je skutočne veľmi dojímavý a aj prekvapivý, hlavne v závere. Je to jedna z mála rozprávok, ktorých záver ma tak prekvapí a dojme. Jednoznačne sa radí medzi moje naj rozprávky.

<< předchozí 1 2 3