• Krátkometrážní
  • Rodinný

Americký Drak: Jake Long (2005) (seriál)

Neviem, či som len jediná, kto má radšej 2. sériu než prvú. Je pravda a naplno súhlasím s tým, že 2. séria má hroznú animáciu (na výnimku zopár postáv), ale jej príbeh a samotné epizódy sú oveľa záživnejšie a emočnejšie, než v 1. sérii, v ktorej viac prevláda humor (tým nechcem povedať, že v 2. sérii už humor nieje, len ho nieje taký nával ako v 1. sérii). Keďže ja hodnotím filmy a seriály obzvlášť podľa toho, aké sú emočné, tak u mňa víťazí jednoznačne 2. séria. A to hlavne vďaka epizódam s lovestory Jakea a Rose v hlavnej role. Americký drak mám rada práve kvôli tomu lovestory, ktorý ma strašne chytil za srdce a takisto aj samotná hlavná postava (Jake Long), jedna z mojich bývalých najobľúbenejších postáv.

Balto na vlčí stezce (2002)

No ak sa na to pozriem tak, že jednička bola tak trochu podľa skutočných udalostí, tak aj ja ju považujem za lepší film. Ale neviem prečo, príbehovo a zážitkovo ma viac očarila dvojka. Mne sa tie piesne naopak strašne páčia -aj v češtine, pretože presladené veci sú naopak mojou najväčšou srdcovkou a z piesní mám rovnaké zimomriavky, ako napr. u piesní z Levieho kráľa (ktorému sa inak tento film v určitých veciach dosť podobá z môjho pohľadu), či z Medvedích bratov (od Disneyho). Ibaže tieto v Baltovi 2 sa mi zdajú epickejšie a temnejšie -hlavne "Who you really are" (moja najobľúbenejšia) -tá je naozaj vydarená a nádherná a počujeme ju počas nádhernej "epickej" scény... Proste nádhera. Nechápem, prečo ľudia nenávidia presladené filmy a myslím si, že tento film rozhodne nepatrí medzi tie horšie diela, práve naopak. No a záver filmu -v istom zmysle je možno predvídateľný (i keď ja osobne som teda bola aj dosť prekvapená), ale zasa možno až príliš smutný a dojímavý, čo ja považujem za obrovský klad filmu. Takže ja som z filmu očarená a je pre mňa najlepší z celej trilógie o Baltovi.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Film je spočiatku akčný, popravde, ani som nechápala, či je ten začiatok "reálny", alebo "filmový" a vlastne začiatku som najprv vôbec nerozumela, ani ma nenadchol. Proste nemám rada hneď zhurta akčné začiatky, kde ani nepochopím pointu. Za to má u mňa jediné mínus. Postupne sa z filmu ale stáva klasický animák, kde zohráva úlohu nielen hľadanie Boltovej paničky Penny, ale aj "hľadanie seba samého" a samozrejme hodnoty priateľstva a je z toho ďalší veľmi dojímavý príbeh, kde sem-tam zaznie nejaká vtipná hláška. Mňa tento film (až na spomínaný začiatok) veľmi nadchol a roztomilý Bolt sa stal mojou ďalšou obľúbenou postavičkou.

Danny Phantom (2004) (seriál)

Ďalší animák, ktorý je nápadne podobný seriálu Americký drak: Jake Long. Ibaže tentokrát sa hlavný hrdina nemení na draka, ale na ducha. Animácia je však otrasná, okrem hlavnej postavy mi nikto neprirástol k srdcu ako vzhľadovo, tak aj povahovo. Ale príbeh ma veľmi zaujal. Dá sa na ňom zabaviť, mňa pobavila každá epizóda a občas je aj dojemný, i keď vážne len občas, čo mu uberá na tom, aby sa mi kompletne páčil. Pointu má však skvelú a Danny mi je veľmi sympatický, takže aspoň na 3* :)

Divocí koně (2015) (seriál)

To vážne? O_O Od tohto seriálu som úprimne čakala vyššie hodnotenie po toľkej chvále a spokojnosti v televízii, keď hovorili, že to získalo veľký úspech -už len kvôli koňom. Toto hodnotenie ma úprimne šokovalo (i keď u CSFD som na to zvyknutá). Mne sa práve toto zdá ako najlepší slovenský seriál (pričom tie ani ja nemám v obľube) a práve to prostredie, atmosféra a hlavne koníky na mňa dokopy pôsobia inak, než u iných slovenských seriálov. To jediné, čo by som vytkla je nedostatok screen timu pre kone a zameranie na ďalší lovestory. No i tak, veľmi ma uchvátila hudba -ako úvodná pieseň, rovnako tak aj BG hudba počas celého seriálu. Tá príroda, koníky a i dej je pre mňa z istých hľadísk zaujímavý (hlavne ma najviac zaujal "príbeh" Filipa a Margaréty, z tých ľudských príbehov). Ja sa teda nemám na čo sťažovať, čo by mi vyložene vadilo. Pre mňa rozhodne najlepší slovenský seriál.

Dora průzkumnice (2000) (seriál)

Vyslovene trápny seriál s veľmi trápnymi a neskutočnými scénkami, či postavami (živý hovoriaci búrkový mrak, ktorý sa dá zahnať nejakou pesničkou a pod. nezmysly v každej epizóde), ale aký by seriál pre najmenších mal byť? :D Napriek tomu som však pri tom dokázala sedieť (z nudy a vďaka môjmu putu k animákom) a pobavila sa na tom. Pre mňa je to asi najtrápnejší seriál pre predškolákov, ale má na mňa nejaký zvláštny vplyv a neodpudzuje ma. Možno aj preto, že som si obľúbila tú opičku a hudbu :D

Emoji ve filmu (2017)

Úprimne, verila som, že to bude taká hrôza, ako sa o tomto filme roznáša. Takisto nechcem ani povedať, že to bola nejaká sláva. Ale taká "stredná", ľahko podpriemerná cesta to pre mňa minimálne bola. Súhlasím, film bol príbehovo len slabý odvar z tisícok ďalších animákov. Ale ja totiž filmy nesúdim na základe originality. Nápad so svetom smajlíkov bol vlastne sám o sebe celkom originálny. A tiež mám rada príbehy odohrávajúce sa vnútri niečoho (ako napr. "Inside out" sa odohrávalo v hlave, tak sa "The Emoji Movie" odohrávalo v mobile. Príbeh bol minimálne aspoň zábavný (aspoň pre mňa), ak už nič viac a miestami som sa fakt pobavila. Po emocionálnej stránke to bolo samozrejme slabšie, ale našlo sa pár scén (ku koncu), pri ktorých som takmer vyronila slzu. A aj to sa u mňa ráta. A priznávam, že som možno divná, ak ma toto dokázalo čo len trochu dojať. Ale okrem toho, nenašla som v tom nič viac. Je to tak na 2/3 hviezdy, ale vzhľadom k povesti filmu, prikloním sa k trom.

Ferdinand (2017)

Po dlhej dobe zas animák, ktorý ma hlboko zasiahol (áno, videla som ho len včera). A síce je pravda, že príbeh sa nesie v štýle "klišé", prostredie a zvyklosti tohto animáku ma takpovediac zrazili na kolená. Som prekvapená, ale rada, že tému ako býčie zápasy, týranie zvierat a "zabíjačka" vložili do animovaného filmu v duchu toho, že to nieje v poriadku a je nutné voči tomu zakročiť. Kiežby sa tým ľudia inšpirovali... Zvyšok je, samozrejme len typické klišé v štýle "bláznivé putovanie domov za pravou "rodinou" a hľadanie seba samého", ale vďaka prostrediu dodáva celkom iný nádych. Emočne na mňa funguje dokonale, takže 5*.

Hačikó - příběh psa (2009)

Priznám sa, že vo mne tento film vyvolal až pocity depresie, než len smútku. Aj keď za to môžem vďačiť z veľkej časti hudbe. Som milovníčka emočných filmov a plačem dokonca pri každej dojemnej scéne v akomkoľvek filme, ale toto je prvý film, u ktorého som vďaka depresívnemu hudobnému doprovodu plakala behom celého filmu -od samého začiatku až do konca. Pri začiatočných scénach s ľuďmi som sa chvíľkami nudila, ale za každým zameraním na Hachiho som ronila slzy smúku, keďže som si film dopredu vyspojlerovala. Len ma utvrdzuje v tom, že nikto nieje lepší priateľ človeka, než pes. Je to rozhodne jeden z mojich obľúbených filmov, ktoré však nebudem pozerať pravidelne, narozdiel od ostatných filmov. Emócie sú až príliš silné... Jednoznačných 100%...

Hodný dinosaurus (2015)

Úprimne, dizajn postáv bolo skutočne to jediné, v čom film zaostával, kým je pravda, že prostredia boli až príliš realistické, čo verím, že v tejto kombinácii narušovalo celkový zážitok. Ale na rovinu, mne osobne sa film celkom páčil. Mne celkom stačí, ak je film tak, či inak doják, a okamžite si moje sympatie získa. Niesom divák zameraný na humor, originalitu, akciu, scény/ referencie pre dospelých a pod. Vo všetkom, čo sledujem, mi ide hlavne o emócie. Keďže sama som veľký strachopud, príbehy o týchto ustrašených postavách vždy pritiahnu moju pozornosť a dokážem s nimi súcitiť a fandiť im. Takže hlavný hrdina mi prirástol k srdcu. To mi celkom stačilo, aby som si film užila, napriek tomu, že to bolo veľké klišé. Boli tam aspoň 2 scény, ktoré ma úplne dojali k slzám (hlavne tie prispeli k môjmu hodnoteniu). Naopak, ako tu mnohí uvádzajú, scéna s chrobákom bola absolútne nechutná a bolo mi z nej zle, takže tá bola obrovské negatívum filmu. Miestami to bolo príliš nudné, ale i tak dávam 4* keďže som bola mimoriadne dojatá.