• Krátkometrážní
  • Rodinný

Pokémon - XY&Z (2015) (série)

Nepochybne moje najobľúbenejšie, najsympatickejšie a najakčnejšie série tohto anime. Arcy Sereny, Mazlíka a Asha s Greninjom boli najlepšie... Ten záver mi zlomil srdce...

Pokémon - XY (2013) (série)

Serena ma znovu pritiahla k tomuto anime a rýchlo si získala moje sympatie. XY sa zaradil za moje 2. naj série.

Ferdinand (2017)

Po dlhej dobe zas animák, ktorý ma hlboko zasiahol (áno, videla som ho len včera). A síce je pravda, že príbeh sa nesie v štýle "klišé", prostredie a zvyklosti tohto animáku ma takpovediac zrazili na kolená. Som prekvapená, ale rada, že tému ako býčie zápasy, týranie zvierat a "zabíjačka" vložili do animovaného filmu v duchu toho, že to nieje v poriadku a je nutné voči tomu zakročiť. Kiežby sa tým ľudia inšpirovali... Zvyšok je, samozrejme len typické klišé v štýle "bláznivé putovanie domov za pravou "rodinou" a hľadanie seba samého", ale vďaka prostrediu dodáva celkom iný nádych. Emočne na mňa funguje dokonale, takže 5*.

She-Ra a princezny moci (2018) (seriál)

Som veľmi prekvapená a sklamaná, že tento seriál nezískal väčšiu popularitu, ale dokonca získava len kritiku, sťažnosti a nenávisť. Seriál je priam nabitý emóciami a napätím a v každej epizóde sa nájdu aj komediálne prvky. Spôsoby, akými o ňom každý hovorí ma dosť udivujú. Čo vlastne tomuto seriálu chýba? Z môjho pohľadu skutočne nič. Je nemožné sa pri ňom nudiť, alebo úprimne nepustiť slzu dojatia. V žiadnom prípade seriál nepôsobí umelo. Všetko, čo vidím je, že sú doň vložené celé srdcia a duše tých, čo na tom pracujú. Nikto ma nikdy nemôže presvedčiť, že tomuto seriálu chýba cit, pretože to je ten najväčší protiklad, aký sa dá povedať. Animácia je z môjho pohľadu na vysokej úrovni, dessign postáv veľmi sympatický a hudba, ktorá sprevádza dej každej epizódy je emocionálna, či chytľavá sama o sebe. Opening za mňa 10/10. Postavy, ich vzťahy a interakcie sú uveriteľné, každá postava má svoj príbeh a dôvody na svoje konanie, niesú len čiernobiele a vďaka spôsobom, akými dej prebieha, je ľahké vžiť sa a chápať každú jednu postavu, dokonca aj tých najväčších zloduchov. A v žiadnom prípade sa nejedná o nejaký b-čkový, klišéovitý animák. Je pre mňa absolútne nemožné pochopiť, prečo toľko nenávisti, odsudzovania a zasadnutosti voči nemu. She-Ra And The Princesses of Power si ma totálne získala po každej stránke a u mňa sa automaticky radí medzi naj animáky.

My Little Pony Film (2017)

MLP film mám konečne za sebou a jedným slovom -EPIC. Aj keď priznávam, už niekoľko mesiacov dopredu som mala skoro celý film vyspojlerovaný, obzvlášť čo sa týka príbehu Tempest Shadow (keďže mám knihu o celom jej backstory) a vedela som z väčšiny, o čo tam pôjde, takže hlavný príbeh ma ničím neprekvapil, tak trochu mi je ľúto, že sa rozhodli pre klišé, no našťastie ide o nadpriemerne spracované klišé. Niektoré scény ma rozhodne nechali v šoku a slzách. Zvraty boli fakt silné a tým si ma film najviac získal. O humor tiež nieje núdza, hoci komédiou by som osobne film nenazvala. Na pomery MLP to bolo dosť akčné a miestami aj temné (v dobrom zmysle). Od druhej polovice (podľa mňa) to už naberá dobré tempo. Jediné, čo mi tak trochu chýbalo bol Storm King. Dúfala som, že sa objaví častejšie na to, že je hlavný záporák. Ale keďže som bola najviac zameraná na Tempest, ako svoju obľúbenkyňu, film rozhodne nesklamal. Aj koniec bol pre mňa viac-menej nečakaný. Animácia a hudba sú už prvky sami o sebe, inak ako nádherou sa popísať nedajú, vizuály sú parádne prepracované. A najlepšia pieseň je rozhodne "Open up your eyes", len pieseň samotná navodí zimomriavky a scéna počas nej je rovnako dychberúca, skutočný zážitok... Odporúčam vidieť. Moje celkové hodnotenie (zhliadnuté po 3. krát): 8,5/10

101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství (2002)

Ako malá som bola obrovskou fanynkou pôvodného filmu (alebo skôr samotných dalmatíncov). Časom ma dalmatínska mánia prešla, ale teraz nedávno som si pozrela tento film a prirástol mi k srdcu ešte viac, než pôvodný, či iný z kategórie 101 Dalmatíncov. Iste, dej je jedno veľké klišé pre deti, ale táto zápletka na mňa v každom príbehu funguje, takže za mňa jednoznačných 5*.

Psí poslání (2017)

O triedu slabšie ako Hachiko (toho už i tak v emóciách nič neprekoná), ale znovu ide o extrémne dojemný film (aspoň teda pre milovníkov psov, ktorým som i ja). Nápad s reinkarnáciou mi prišiel zaujímavý a aspoň trošku to znižovalo smútok z každého úmrtia hlavného hrdinu. I napriek tomu ma to zakaždým rozplakalo a nechalo smutnou. Začiatok bol trochu naťahovaný a miestami som sa nudila, ale tie dojemné scény to vynahradili. Rozhodne patrí medzi lepšie a najpútavejšie filmy o psoch, ktoré som doposiaľ videla. Dávam 5* už len za samotnú myšlienku a hĺbku.

Lví hlídka: Návrat mocného řevu (2015) (TV film)

Osobne sa mi tento film páči viac, než Leví Kráľ 3. Je pravda, že na prvé dve nemá ani náhodou, ale rozhodne im hanbu nerobí. Úžasná myšlienka, sympatické postavy, chytľavé songy. A yup, mne sa páči aj animácia a osobne v nej nevidím tak obrovský rozdiel oproti pôvodným filmom, ako každý uvádza, skôr by som povedala, že je takmer rovnaká (asi len niesom taká detailistka). Kašlem na nezrovnalosti s filmami, toto ma do seba vtiahlo a zjavne tak skoro nepustí.

Hačikó - příběh psa (2009)

Priznám sa, že vo mne tento film vyvolal až pocity depresie, než len smútku. Aj keď za to môžem vďačiť z veľkej časti hudbe. Som milovníčka emočných filmov a plačem dokonca pri každej dojemnej scéne v akomkoľvek filme, ale toto je prvý film, u ktorého som vďaka depresívnemu hudobnému doprovodu plakala behom celého filmu -od samého začiatku až do konca. Pri začiatočných scénach s ľuďmi som sa chvíľkami nudila, ale za každým zameraním na Hachiho som ronila slzy smúku, keďže som si film dopredu vyspojlerovala. Len ma utvrdzuje v tom, že nikto nieje lepší priateľ človeka, než pes. Je to rozhodne jeden z mojich obľúbených filmov, ktoré však nebudem pozerať pravidelne, narozdiel od ostatných filmov. Emócie sú až príliš silné... Jednoznačných 100%...

Lví hlídka (2016) (seriál)

S filmami to príliš zrovnávať nebudem, seriál je kapitola sama o sebe, navyše je pre najmenších. Lenže práve to mu dodáva ešte väčšie kúzlo - fakt, že ide v stopách filmov takmer dokonale (podľa mňa im teda žiadnu hanbu nerobí, práve naopak) a je určený pre najmladších divákov. Je výnimočný od bežných seriálov pre predškolákov. Myšlienku má dokonalú (mám strašnú slabosť pre príbehy, kde hlavné postavy reprezentujú odlišné tváre "niečoho"). Snáď mi osobne vadí len charakter Kiary (to je snáď jediná vec, ktorá ma zaráža). 3. séria však dokonca vyjasnila dejové "nezrovnalosti" s Leví Kráľ 2 a mne teda dávajú perfektný zmysel a seriál si nesmierne užívam. 3. sériu vrelo odporúčam vidieť. Rozhodne to radím medzi lepšie animované seriály a v mojich očiach to proste nieje seriál hodný len pre predškolákov. Za mňa jasných 5 hviezd.