Prometheus (2012)

Nevidel som votrelcov, takže sa na tento film pozerám ako na samostatný príbeh. Myšlienka ma nadchla, ani Darwin, ani pánbožko. Pri tomto filme som si spomenul na dávne večerné filozofovanie na lavičke pred panelákom, ako? Kto? Niekto nás tu doviezol? Som zvedavý na pokračovanie.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Pozerať tento horor v podkroví, v noci. V staršom dome, kde sa toho veľa odohralo, ale široko-ďaleko žije menej ľudí ako prstov na ruke. Kde poctivá drevená podlaha vŕzga pri každom pohybe stoličky a kvapky dažďu svojim dopadom na strechu len dotvárajú nezabudnuteľnú atmosféru pri sledovaní na starom 15'' CRT monitore. Toto je horor, ktorý si námahu na vytvorenie tejto atmosféry jednoducho vyžaduje.

Habsburkové (1992) (seriál)

Bella gerant alii, tu felix Austria, nube! Presne takto vyzerá tento dobre spracovaný dokument na dobrú noc. Komu sa nechce čítať Das Haus Habsburg, tak ten nech si pozrie tento dokument. Ak niekto frfle nad nedostatkami, ktorých je to dosť, treba si uvedomiť, že vtesnať cca 650 rokov do 200 minút sa bez chýb nepodarí.

Alžbetin dvor (1986) (seriál)

Je to jeden z tých pokladov, ktoré si nedovolím opakovane pozrieť skôr než po troch rokoch. V opačnom prípade by zážitok z neho nebol tak silný. Príbeh, spracovanie, hudba, podanie, len škoda slabučkého zakončenia. Dal by som neviem čo, aby som si ho mohol pozrieť ešte aspoň jedenkrát prvýkrát... „Uhorská" časť ma bez debát vyššiu úroveň, ako posledné dva diely, ktoré sú poznačené bojom robotníckeho hnutia, ale to je koniec koncov každý informačný prameň tej doby. Najsilnejšia postava Mathias, cisárov radca, s tajným poslaním uhorskej šľachty odrhnutia od Viedne je príkladom nevtieravého opisu historických premien v Uhorsku, ktorých sa tu nachádza dostatok. Cholera, Napoleon, zrušenie poddanstva, pozemková reforma, Hurban, Košicko-Bohumínska magistrála.. Je taký romantický výlet do nie tak vzdialenej minulosti.