For All Mankind - Návrat domů (2022) (epizoda)

Kurz telenovela nastavený, ak chcete vidieť len to čo súviselo s prvýmí častami, stačí si pozrieť posledných 15 sekúnd.

For All Mankind - Vabank (2022) (epizoda)

Chcem pevne veriť, že táto časť nereprezentuje to, kam tento seriál smeruje, už to začína byť ako The Walking Dead :/.

Spící město (2021) odpad!

Bolo to tak hrozné, že som sa musel po x rokoch prihlásiť na CSFD, len kvôli tomu, aby som mohol napísať, že to bolo hrozné :)

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Historické sci-fi, alternativná história, Hitler, Nackovia..perfektne namiešané, pre fanúšika histórie je to proste elektrizujúce. Musel som to pozrieť na jeden hlt, v práci som sa tváril, že pracujem..proste musel som pozerať! Už sa neviem dočkať pokračovania, dúfam, že bude..ak nie, predám obličku a dám tvorcom, nech pokračujú :) A taký menší vtip na záver... hrubokrkého nácka sa pýtaju, či vie ako sa volal Hitler krstným menom...vraj sa volal Heil :) Heil funf! :)

Star Trek: Do neznáma (2016)

Ako plnokrvný fanúšik Triekis by som dal tak či onak * * * * *. Ale v tomto prípade je to úplne zaslúžené. Dokonca som im odpustil už aj tie čachre machre z časovou líniou. Vyrástol som na skôr diplomatickom Star Treku so Picardom, musel som si zvykať na viac akcie. Tie infantílne bojové scény sťa Bruce Willis a`la "worst fight scene ever" mi vadili, ale čo...je to STAR TREK.

Invaze žraloků (2008) (TV film) odpad!

Tajne som dúfal, že to bude až také zlé...až to bude dobré, no...každý sa niekedý sekne :)

Zánik (2015)

V tomto prípade sa potvrdilo, že menej je viac...komornejšia atmosféra vôbec nebola na škodu, svet post hoc zombie, traja ľudia a ako bonus, stratený doktor Jack doktor Jack. Len škoda toho záveru takmer ako z pera Brucea Willisa.

Generácia na prelome (2010) (TV film)

Milujem tieto dokumenty, kde sa ľudia delia o svoj pohľad, o to viac, ak sa jedná o udalosti magických osmičiek. Sľúúúbili, sme si lásku...sľúúbili...

První republika (2014) (seriál)

Mne sa První republika zatiaľ páčila (1. séria). Toršku mi to pripomína seriál The Killing, len podľa mňa je škoda, že dobových historických udalosti nebolo najviac. Rozpad monarchie, menová reforma si myslím nestačí. V dobe, do ktorej bola prvá séria zasadená sa toho udialo oveľa viac. Naťahovačka, kde sa až na poslednej strane dočítame, že vrahom bol záhradník :).

Sbohem soudruzi (2012) (seriál)

Určite stojí za pozretie, sympatická zbierka pohľadov na priebeh koncov jedného konca. Okukané archívne zábery doplnené o pohľad bežných účastníkov/svedkov udalosti. Tieto pohľady sú samozrejme subjektívne vzťahom k aktérom...ale nielen tu platí, že čím viac pohľadov poznáme, tým lepšie.