Kniha džunglí (2016)

Já bych to snad radši viděl animovaný celý, ten kluk byl špatnej.

Kobry a užovky (2015)

Příjemný český film, který konečně poměrně dobře vystihuje archetyp českého maloměstského loosera. Od Prušinovského asi nemůžeme čekat, že se bude vyjadřovat záběry, symboly a vůbec nějakou originálnější filmovou řečí. Naštěstí si vybral scénář, kde to ani není třeba. Právě scénář je nejstabilnějším sloupem filmu a bylo osvěžující po dlouhé době sledovat vlastně uvěřitelný civilní film, kde lidi mluví přirozeně. Třešničkou na dortu je potom výkon obou bratrů a to hlavně mladého Kryštofa, který zahrál životně a ve své roli byl naprosto neodolatelný a trefný. Na to, že jde o nejlepší zážitek z českého filmu za dlouhou dobu je to poměrně neambiciózní, "normální" film s průměrným příběhem, ale pro mě hlavně kvůli mladému Hádkovi (který by film utáhl i bez bratra) nezapomenutelný. Dobrá práce a těším se na další Žváčkův scénář.

Kód Enigmy (2014)

Dobrá story v klasickém oscaroidním hávu, okořeněná britským humorem i příjemnými hereckými výkony všech zúčastněných. Rozhodně to není taková obyčejná nuda, jak se to na první pohled tváří.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Že se tam celou dobu jenom mluví? Ano, bál jsem se, že se budu nudit, ovšem to se nestalo ani na vteřinu. Skvěle natočené ale hlavně napsané drama mě místy až mrazilo v zádech. Z britů se stali rázem přesvědčiví němci hovořící o tématu, při kterém se mi vždy zastaví krev v žilách. Skvělý film. Za nejlepší a nejsilnější část považuji rozhořčený proslov Colina Firtha.

Král džungle (1997)

Něco na tom prostoduchém Georgovi (v podání Frasera s debilně sympatickým úsměvem) a Uršule se šmoulím hlasem prostě je. Je to tak dětinsky ujeté a disneyovsky praštěné, až je to upřímné a srdečné. Vypněte inteligenci, nalaďte se na dobu, kdy vám byly čtyři roky a užívejte vítězství dobra nad zlem.

Králova řeč (2010)

Tentokrát bych asi napsal něco podobného, jako POMO, se kterým ne vždy souhlasím, ale zde stoprocentně.Tak odkazuji na jeho komentář.

Kramerová versus Kramer (1979)

Úžasný film, jež se mě neskutečně dotknul. Přestože je film vyprávěn ze strany Kramera, dovolí mi pochopit obě strany. Nevyvolával ve mně nespravedlivý pocit, protože jsem byl na straně Kramera a ztotožnil jsem se s ním víc, ale protože celá situace byla tak strašně těžká a s nejednoznačným řešením. A právě o tom to tak v životě často je.

Kráska v nesnázích (2006)

Jak píše Cival, Hřebejk jde dolů. Velmi řídký děj, našroubované písně mého oblíbeného Glena Hansarda, Geislerová, to vše mi vadilo a to je sakra dost. Hřebejk je velmi dobrý režisér, ale měl by točit něco jiného. Jarchovský s ním ztrácí krok.. Velmi mě ale zaujala postava Josefa Abraháma, která bohužel nedostala tolik prostoru. A Jiří Schmitzer byl ovšem geniální.