MOST! (2019) (seriál)

Okresní přebor fungoval protože uměl být i trochu vážný nebo dojemný. Čtvrtá hvězda měla zase super herce a kreativní vliv Dejvického divadla. Tohle je ale zatím bohužel prázdné panoptikum karikatur bez hloubky. Nepochopím, jak zde někdo může volit slova jako "bravurní", nebo "dobře napsaný scénář". Tři epizody za námi a já netuším, co se děje, kde je příběh, nemám jediný důvod sledovat hlavní postavu dál. Nerozumím, co je jejím cílem, motivací, motorem nebo jaká je uvnitř. Humor to utáhne asi podle toho, jak nízko máte nastavenou laťku. Celkově jsem zklamaný z toho, že po těch zkušenostech Prušinovský s tím namachrovaným Kolečkem nemají ambicí vytvořit něco kvalitního. A největší smutek mě jímá, když celkem talentovaný Hofmann, který se pro tuto roli svým projevem ohromně hodí, nemá absolutně co hrát.

Most špiónů (2015)

Divák je tu v dobrých rukou, Hanks mě opravdu bavil a Janusz Kamiński je mistr světla.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Vlezlá novinka, která se vám dokáže zavrtat pod kůži a i když možná po chvíli zjistíte, že se jí chcete zbavit, nedovolí vám to. Nikdy si nejste jisti, co čekat, nikdy nejste schopni předpovědět další krok a to i za cenu toho, že se tvůrci pouštějí do naprostých bizarností. Paranoia a nečekané se na sebe vrství do výše a z docela sympaticky jednoduché premisy tu máme naprosto šílené psychodrama, kde jde hack kompletně stranou. Popravdě jsem se v tom natolik zamotal, že jsem vlastně zapomněl, o co tady jde. Většinou je to ohromný průser, ale když je vám to servírováno s takovým sebevědomím a originalitou, chytne vás to pod krkem a těžkou pouští. Mr. Robot se sice transformoval z Blackhat do Fight clubu, proměnil se v monstrum a věřím, že i v průběhu ztratil spoustu fanoušků, ale pro mě jde o natolik kvalitní filmařinu, že se s tím scénářem rád peru. Dechberoucí zážitek, kterej do sebe nezaklapl, nepochopil jsem ho, ale šíleně si ho užil. Bizarní věc.

Muž bez stínu (2000)

Jeden z mála filmů, kde hlavní hrdina využívá svou nově nabytou schopnost k chlípným úmyslům a to mé chlípné srdce baví. Navíc triky jsou dost dobré. Jinak to ničím nepřekvapí ani nevytrhne.

Muži v černém 3 (2012)

Myslím, že je tento film v rámci letošní letní úrody hodně podceňovaný. Podle mého jde o důstojné završení této vlastně nenápadné, ale ohromě zábavné trilogie. Film v zásadě těží sám ze sebe a to u lidí často vzbuzuje rozpaky a nudu. Jakoby se nehodil do dnešní doby, kdy by každý nejraději chodil pořád dokola na Batmana. Jistě, občas nějaký ten fór nevyzní nebo je moc snaživý, přesto tomuto filmu nelze upřít, že je zábavný a slušně napsaný. Vinou doby a očekávání ale nestačí vesmírným požadavkům diváků. Je to škoda, kolik takto ulítlých komedií s takovýmto rozpočtem a vizuálem ročně vznikne? "Žádná revoluce" čtu v komentářích. Nelehké úkoly pro dnešní filmaře, divák se spokojí pouze s revolucí. Další Avatar, prosím.

Muž na laně (2015)

Zemeckise mám opravdu rád, protože je velmi osobitý a umí si s režií jaksepatří vyhrát. Jen si nejsem jistý, jestli se zrovna jeho velkolepě pohádkový a hravý přístup hodí k filmu, který je založen na pravdivé události. Z příběhu, který se stal, udělal příběh, kterému prostě nejde věřit. Z dramatické rekonstrukce udělal pohádku a i když drama a napětí celkem funguje, ničemu z toho, co vidíme, nevěříme. A není to pouze zásluha nadužívaných triků. Škoda.

Na hraně zítřka (2014)

Po piči skvělej film! Tohle je fakáč všem invazím, dnům nezávislosti a já nevím čemu ještě. Scénář měl hlavu a patu, děj poutavej, logickej, popcornu plno, alieni krutopřísně rychlí, Cruise stále válí a s Emily Blunt bych klidně trávil ten samej den až do nečekaný transfúze. Blockbusterová zábava se dá dělat pořádně a ne že ne. Nazdar. Na takový film jsem čekal několik let.

Následky lásky (2004)

Skvělý film, který hraje první ligu na většině úrovních. Atmosféra, hudba, kamera, režie, Toni Servillo.. Neubránil jsem se ale dojmu, že scenáristicky tento film není uchopen tak pevně, jak by mohl. Motivy, témata, to všechno je pouze naznačeno a tak se stane, že když o něco začne jít, emoce jsou hnány hlavně formální stránkou a sympatiemi k hlavní postavě, ne dějem nebo vyvrcholením příběhu. Něco mi chybělo, ale určitě se jedná o jeden z nejpozoruhodnějších filmových zážitků a o velice dobrý první dojem z tvorby Paola Sorrentina.