• Thriller

Der Salzbaron (1994) (seriál)

Skvělý seriál z období těsně pred 1. světovou válkou v Rakousku-Uhersku. Příběh rytmistra Wandrushe, který se kvůli dědictví ocitne v Bad Ischlu. Ve vzduchu už visela válka a v Bad Ischlu právě začala letní sezóna, na kterou se tam sjela smetánka.

Clickbait (2021) (seriál)

To vysoké hodnocení nechápu. Americká slátanina.

Sisi (2021) (seriál)

Viděla jsem v originále. Český dabing je naprosto příšerný. Vše samozřejme neodpovídá skutečnosti a autoři si neodpustili fikci. Na druhé straně je tato verze jistě realističtější než filmy s Romy Schneider.

Ponorka - Série 2 (2020) (série)

druhá série se mi zdá vice povedená. linka probíhající na souši mě ovšem moc nebavila. český dabing není zdařilý. doporučuji sledovat v originále. v této řadě nechybí thomas kretschmann, ačkoliv tentokrát nemá německou uniformu. clemens schick v roli kapitána reinhartz, to byla dobrá volba. třetí řada seriálu je v procesu.

Kuchařka z Castamaru (2021) (seriál)

Kostýmová televizní telenovela s citelným nízkým rozpočtem. Trošku roztahané, ale jako oddechovka fajn.

Pod maskou (1984) (TV film)

Inscenaci jsem viděla po dlouhých letech. Nerozumím tomu, že CT tuto velmi zdařilou inscenaci nechala ležet v archívu a přitom reprízuje některé příšernosti i několikrát ročně. Škoda, že je to jen televizní hra a ne filmové zpracování. Tvorba Myslivečka upadla v zapomnění, přitom se traduje, že s Mozartem si vypomáhali s hudebními motivy, že v díle Mozarta najdeme Myslivečkovy nápady a obráceně. Petr Václav natočil film "Il boemo", tak uvidíme, jak se s životem Myslivečka popasoval on.

Monarca (2019) (seriál)

Telenovela s nádechem krimi, ale pořád telenovela. Napětí nečekejte. Celý děj velmi předvídatelný. Hlavní hrdinka je trochu jako Jana z Arku, co přijde zachránit rodinu, neví o business vůbec nic, ale jak už to v telenovelách chodí, okamžite se aklimatizuje a zvládá všechny překážky i intriky. Samozřejmě nesmí chybět arogantní záporák, kartel,rodinná krize. Kartel ovšem není ten, co znáte z Narcos. Jedno shlednutí série ok.

Past (2020) (TV film)

Film mě nebavil. Čekala jsem více. Stivínová je sice skvělá herečka, ale nesedla mi do role Jiříny Štěpničkové. Výkon Adama Vojtka skutečně užasny. Vždycky si říkam, že je asi těžké pracovat s malými dětmi-herci, ale Adam to tedy zvladl dokonale a snad ho uvidíme i v jinych filmech.

Vražda (2007) (seriál)

Tak tahle skandinavská krimi u mě nebodovala. Moc rozvláčné, nudné.

Čertí brko (2018) odpad!

Profilovat politiku do pohádky, to je těžká schíza. Pohádka o ničem.