Reklama

Reklama

Sisi

(seriál)
Německo / Rakousko, (2021–2023), 15 h (Minutáž: 45–55 min)

Tvůrci:

Andreas Gutzeit

Hrají:

Dominique Devenport, Jannik Schümann, Désirée Nosbusch, David Korbmann, Tanja Schleiff, Julia Stemberger, Marcus Grüsser, Pauline Rénevier (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Je ikonou, císařovnou a legendární kráskou: Sisi, první evropská superstar. Její láska ke svobodě a příslib, že dá habsburské monarchii něžnější tvář, uchvátily Evropu. Jde o skutečný příběh plný intrik a touhy. Bezstarostná dospívající dívka Sisi se bezhlavě zamiluje do mocného a žádoucího muže, ale ten má utajovanou temnou a nebezpečnou stránku. Taková láska je nežádoucí. Sisi si musí vybrat a výzvu přijímá. Příběh vypráví o dospívání, o uličnici, z níž se stává sebevědomá moderní žena, která bude muset učinit těžká rozhodnutí, vyrovnat se se ztrátou a nakonec naplnit nezávislou roli císařovny. Nejedná se o historický kostýmní epos, ale univerzální a nadčasový příběh o lásce, svobodě, rodině, sebeurčení a povinnosti, oděný do půvabu dvorské módy 19. století. (Viasat)

(více)

Recenze (28)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Hodnota historických faktů mizivá. Sissi husičkovitá, ale umí dobře maďarsky. Její choť Franz Josef I., kterého většina lidí zná (pokud ho vůbec zná) jako dědka s licousy z c. a k. mincí nebo poštovních známek, a kterého ve stáří už nemohli ani pustit z hajzlu, aby jim nepodělal celý Schönbrunn (Švejk), je tu prezentovaný coby osvalený bijec a dominantní macho nabušený testosteronem. Z celého seriálu jsem si nejvíc zapamatoval scénu, kterak Sissiina komorná, kurva, kterou si císařovna z rozmaru přitáhla ke dvoru, pašuje v kabelce dildo. Tenhle moment myslím vypovídá o celém seriálu (i o jeho "energii") nejlíp. A poněkud plebejská "česká" Marie Terezie, kterou jsme zkoukli nedávno, se vedle tohohle popkulturního pseudohistorického zmetku rázem jeví být vydařeným historickým seriálem. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Historizující seriál se má k realitě jako jitrnice z Lidlu k zabijačkové pochoutce. 1)  Historické okénko. Když si 16,5letá po uši zamilovaná Alžběta Amálie Evženie Bavorská brala 24. 4. 1854 svého rovněž zamilovaného o 8 let staršího bratrance, čekala ji zářná budoucnost, přinejmenším pro nejbližších 15 - 20 let. S milujícím manželem, pravda, trávila jen velmi omezený čas, zato však hodně cestovala. Později jejich vztah silně ochladl a císař si opatřil milenky. Nicméně se svou chotí udržoval i nadále přátelský vztah._____ 2)  Podstatně zajímavější než poněkud suchopárný seriál je česká Wiki s informacemi o Sisiině životě, zálibách, oblečení a smrti._____ 3)  Seriál s viditelně omezeným rozpočtem ukazuje pěkné detaily dvorského života a ceremoniálů. Děj je šťavnatý, telenovelový s velkou dávkou současného glutamátu v podobně absurdních sexuálních scén i nesmyslů o emancipované moderní ženě. Kouká se na to pěkně, ale s historií to má společného snad jen ta jména._____ 4)  A to doslova. Vídeň nahradila Riga, hudbu nahrál Slovenský národní orchestr a i v dalších ohledech cítím, že jsem krmen náhražkami - něco jako kávou z cikorky či kakaem z karobu. Nechutná to špatně, ale tohle jsem si neobjednal._____ 5)  Arsenal83*** a mnozí jiní uvádějí další výhrady, které bych ve většině podepsal také. I když Vídeň podle tvůrců filmu působí dost děsivě ve dne i v noci, císařovna se prochází městem s doprovodem dvou vojáků nebo i tajně sama._____ 6)  Nabízí se srovnání s rakouskou Sissi. Vlastně není moc co srovnávat, jsou tu jen jiné náhražky v jiné době._____ 7)  A tak to nejzajímavější pro mne je přitažlivý 29letý Jannik Schümann (císař) s parádní postavou._____ 8)  Psáno po první řadě. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nový německo-rakouský seriál na téma Sisi je výjimečný tím, že si předsevzal převyprávět život císařovny Alžběty (1837-1898) konečně jako celek. Samozřejmě spadá do nové vlny obliby tohoto fenoménu společně s dalšími filmy a seriály: Die Kaiserin (2022), Corsage (2022) a Sisi & Ich (2023). Navíc všechny dosavadní filmy, televizní inscenace, divadelní hry, muzikály, cokoli vás napadne, si vždycky vybíraly jen něco. Stejně tak zdramatizované osudy jiných členů rodiny této wittelsbachské princezny. Na seznam hereček, které se kdy staly Sisi, by rozsah tohoto komentáře skutečně nestačil, proto zmíním jen svoje nejoblíbenější počiny - Elisabeth von Österreich (1931), Sissi (1955), Kronprinz Rudolfs letzte Liebe (1956) a Záskok pro Sissi (1995). ()

corona 

všechny recenze uživatele

Rakúšania si natočili parádny historický paškvil, pri ktorom aj Marishkova miniséria s Romy Schneider pôsobí ako historický dokument. Neviem, kto  a či vôbec niekto im na tom spolupracoval po odbornej stránke, ale ak áno, tak by mal dotyčný historik vrátiť diplom. Byť potomkom Sisi, ktorých žije celkom dosť, tak tvorcov žalujem na nactiutŕhanie prababičky a pradedka. Cisár, ktorý bol celý život nudný a vyrovnaný najvyšší úradník ríše je tu zobrazený ako sadista a sexuálny predátor. Sisi, ktorá celý život nenávidela telesné prejavy vzťahu si za najlepšiu kamarátku a dvornú dámu zvolí vyhlásenú kurtizánu, ktorej kvality ocenil aj František Jozef. V jej službách síce bola kaderníčka Fanny, ktorá bola aj jej dôverníčkou a občas aj dvojníčkou ale to bola ctihodná vydatá pani, ktorá sa dožila pomerne vysokého veku, Nesedia kostýmy, fakty, nič, škoda času. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Pidlovoký hňup v čele Rakouského císařství... Asi nějaká místní současná historizující anomálie. A vůbec ti krásní opálení herci v rolích tatínka Sisi a maminky císaře, ta solarka musela být tehdy opravdu výkonná! Sisi sympatická, ale divný scénář s vyumělkovanými událostmi kolem kdysi prvních evropských celebrit je až zarážející..?! A nespravi to už ani slušná bohatá výprava. Jako císař mi připadá celou dobu hlavní pobočník císaře, o kterém si stále myslím, že kamufluje a během příběhu se s tím hnupem vymění, pak by mi to připadalo příjemnější. ()

Galerie (488)

Zajímavosti (19)

  • Prezývka „Sisi“ pre cisárovnú Alžbetu (Dominique Devenport) sa používala iba v rámci rodiny. Cisárovnú ľudia nezdravili ani neoslavovali výkrikmi „Sisi“ a ani by to nebolo príliš tolerované. (Arsenal83)

Reklama

Reklama