Splice (2009)

Další pokrokovej kousek. Směska DNA všech možnejch druhů zvířat + člověka a co z toho může vzniknout. Jevilo se to jako dokumentární drama, při kterým vědci zjišťujou, jak se to chová, co to v sobě má. Vypadalo "to" celkem zajímavě v celý svý kráse. A ta pasáž měla něco do sebe, jakožto průkopnická. Ale nedošlo mi, že je to vlastně i horor. Tudíž se to v určitý fázi muselo zvrtnout a to už mi tak zdařilý nepřišlo. Ale každopádně život jde dál.

Ona (2013)

Hodně příjemná a originální tvorba. Vztah člověka s umělou inteligencí, navíc takovou která se dokáže vyvíjet za pochodu a mít city. Zřejmě nereálná věc, ale ono to funguje. Seznámování, trávení spolu času, mít někoho, kdo je pořád s váma a všechno si vyslechne. Klidně by se to dalo zkrouhnout na těch 90 minut, ale pro budování toho vztahu to bylo třeba. Navíc jsem čekal trošku dramatičtější konec, kdy by ten OS zničehonic odřízli, to by teprv bylo pro Joaquina drama. No nejeden člověk by si na tu společnost začal stěžovat...

Dark Circles (2013)

Tak tady toho není moc, co pochválit. O duchařinu se v žádným případě nejedná, ani žádnej Home invasion. Prostě klasickej horor, kdy se šťastná rodinka nastěhuje do nesprávnýho domu. Přišlo mi, že si dost pletou sny a halucinace s realitou, nebo to tak špatně aspoň bylo natočený. Našla by se jedna, možná dvě obstojný scény, který měly něco společnýho s béčkovým hororem, bohužel, špatný.

Na hraně zítřka (2014)

Je to prostě jenom o dost vymakanější Zdrojový kód. Ten nápad, se každej den probudit, opakovat ho a poučit se z chyb. A to právě zabralo největší část filmu a to podle mě udělalo ten největší dojem. K tomu rozhodně zafungovala i ta akční zápletka okolo mutantů z budoucna, spolu s přesvědčivým Cruisem, kterýmu to sedlo a bavil mě celou dobu. Byl tu hodně znát ten vysokej rozpočet a vymazlenej scénář. Asi bych to řadil to Top 5 filmů roku 2014.

Don Jon (2013)

Je hezky vidět, čím se snažil Levitt prorazit. Je to mladej kluk a spousta chlapů se s nim dokáže v něčem ztotožnit, ať už v koukání na porno a posilování, nebo randění a starání se o bejvák s károu. Do toho ta myšlenka sexy mladý a starší vyzrálý ženy, kde každá si prožila svoje a kde každá od toho života i něco jinýho očekává. Nebylo to nic za břicho popadající ani nervy drásající, ale najde si to strašně široký publikum fanoušků svojí originálností.

Hercules (2014)

Jinýho Herculese zfilmovanýho jsem asi neviděl a rozhodně by si to zasloužilo důstojnější mytologickej film ve stylu Trojy. Tenhle moderní projev se k tomu nehodí, sice to vypadalo věrohodně, ale ty srandičky a hlášky okolo, to už mi k tomu nesedí. Dokonce beru všechny ty digitální přehnanosti, je to Hercules žejo. Ale ten Dwayne Johnson...to taky nebyla dobrá volba. Naštěstí to všechno nešlo jednosměrně - válka, válka, výhra, ale nějakej ten zvrat do toho přišel vhod. Dle mýho, ne moc podařený.

Já, Frankenstein (2014)

Asi už jsem dlouho potřeboval vidět nějakej akčňák, kde není potřeba moc přemejšlet. Jediný co na tý legendě mohlo bejt pravdivý, je samotnej Frankenstein, ale i ta válka kolem mezi démonama a řekněme andělama se k tomu hodila. Jednoduchá zápletka, jednou tam, potom tam, než se všechno uspořádá. Hlavní role sedla a těch 90 minut ideálně bavilo.

Oltre il guado (2013)

Jedna polovina filmu je dokumentární video o přírodovědci (pytlákovi), ta druhá, jak je nucenej žít v tajemný vesnici v lese, kde se dějou podivný až skoro žádný věci. Dobrodruh má můj obdiv, že to "přetrpěl" takovou dobu. Svým způsobem i přes tu nudu, bylo jedině dobře, že to bylo převážně v noci, takže jakž takž se tam dalo něco očekávat. Rozpočet musel bejt minimální, něco málo nám k tomu taky řekli a poslední minuty byly aspoň blýsknutím na lepší časy. Pokud někdo není vyloženě fanda do přírody, tak nemůže hodnotit až takhle. Jednu věc stejně nepochopim, kam zmizel karavan?

The Canal (2014)

Nenápadný krimi-psycho s pár hororovejma aspektama. Hned od prvních minut bylo vidět, že to vizuálem nebude žádný béčko, takže to po týhle stránce zaujme hned. Dějově to taky nebylo nejhorší, ale od toho tajemna jsem čekal trochu víc. Tady se to fakt snažilo jenom pohrávat s tou myslí a co by, kdyby. I přesto se to napětí drželo. Možná škoda, že to neskončilo o něco otevřeněji a tu pointu, která už byla víceméně jasná, neukázali.

Spring Breakers (2012)

Vůbec jsem nepochopil, o co tomu filmu šlo. Bez nápadu, bez příběhu, prostě jenom párty, chlast, drogy a i to bylo celkem takový o ničem. Jediný na co se dalo koukat byly fakt jenom ty holky. Navíc ta Selena se taky nijak nevyšvihla. Jednoznačně tomu tady vládla hudba, která se dala vychutnat.