Hořící keř (2013) (TV film)

česká tvorba mi prostě moc neleze. výjma pár kultovních českých hitů a komedií .. dávám 3* za skvěle dramaticky pojatou historii tragických českých let, které jsem díky bohu nemusel prožít. jistě to pro spoustu lidí bude mnohem víc, ale mne to prostě neoslovilo, nicméně kvalita je zřejmá.

Vikingové (2013) (seriál)

Perfektní ztělesnění vikingského hrdiny už tak s husí kůži nahánějícím jménem Ragnara, se mi velice zalíbilo. Všechna ta víra v keltská božstva, tetování, a přesně takoví Vikingové jak se je představujeme, obří a udatní (se vším tím tetováním, dlouhými vousy a "badass" jmény) pustošící anglické vesnice. Výjimečně je hlavní hrdina "záporák", teda alespoň vzdáleně, ale v hloubi duše je to stejně dobrák od kosti, a vše co se odehraje je dopředu předvídatelné což na mě působí lacině, Stejně tak i bitvy, kde se bojuje asi 50 na 50 .. asi jsem rozmazlený ze Statečného srdce, Spartaca, nebo 300, bohužel to má takový ten "chudý" dojem. Nicméně každý se v tom najde, je tam seriózní zápletka, zrada, odvaha, sex, respekt, kuráž i krev, které tam podle mne mohlo být i o něco více neboť některé boje se sekyrami působí jako by si to kaskadéři jen nacvičovali. Ale to asi tak vše ze záporů..moc mě to baví, těším se na S2 a za mě 85%

Já, Frankenstein (2014)

Asi nejhezčí možné ztvárnění nejšerednějšího lidského výtvoru. Čekal jsem že zrůda zůstane zrůdou, a zatím se mi dostalo jenom jakéhosi nesmrtelného Van Helsinga. Fantasy pojetí, gargoylové, bitvy mezi jakýmsi druhem andělů guardianů a démonů se mi moc líbí ale jakoby skloubily dohromady dva různé příběhy. Vyloženě to nenudí, ale nezaujme ani nepotěší. Celé mi to přišlo jako kofola bez bublinek..50%

300: Vzestup říše (2014)

Pro mě, absolutní zbytečnost. Tohle je něco, jak z relativně zajímavé dějepisné události udělat něco absolutně nudného. Odmyslíme-li si perfektně nasazenou hudbu tak je to relativně slabota. Oproti prvnímu dílu to má slabší obsazení, akci, zápletku i hlášky. Opravdu ty "wanna be" motivační proslovy Buttlerovi co by nakorbenému Leonidasovi sedělo docela slušně ale tady pan Themistokles "aka" vůbec nevím kdo to k čertu byl, se naprosto minul povoláním. !! SPOILER ALERT !! Opravdu jsem se těšil že dvojka bude přímo navazovat na děj, tudíž kde stojí deseti-tisícová armáda čelící proti Peršanům, a né že děj bude lineárně přeskakovat z minulosti (tragického zrození Xerxa) přez "současnost" úmrtí Leonida, až po bitvy na moři proti Artemis která je zde znázorněna jako pravá ruka zmiňovaného Xerxa. Upřímně pro mě nejlepším zážitkem byl moment po "vyjednávání" Artemis s Themistoklem o kapitulaci hehe. Pánové si tady nechali také otevřená vrátka na třetí díl, v případě že se to bude líbit alespoň stejně jako první díl, což u mě tedy rozhodně ne-e. A To že se to snaží natáhnout jako vyžvejkanou žvejkačku se mi taky nelíbí...vážně, zkuste si to, moc to nejde..3/5* za akci a triky.

Pád Třetí říše (2004)

Velice realisticky zdokumentovaná historie 2. světové a přímý náhled na život Hitlera. Hlavní roli herec zahrál skvostně, místy občas možná i přehrával ale zobal jsem mu z ruky jako hladovej holub. Je zjevně vidět že Hitler měl dvojí osobnost a to milého a zdvořilého pána, a zároveň nelítostného a cílevědomého diktátora který jde opravdu přes mrtvoly. Mrzí mě že nebyl detailnější pohled na jednotky SS nebo že se absolutně neobjevilo například osvobození Dachau ale toto drama je opravdu jen o posledních chvílích Berlína a jeho "Führera". Dílo splnilo mé očekávání, ovšem je nepřekonalo. 80%

Osudový dotek (2004)

Ačkoliv jsem se filmu přes všechny možné výhrady a nesympatie k hlavnímu herci velice vyhýbal, na asi 150.342 doporučení jsem se překonal a film shlédnul. A nestačil jsem se divit. 1/3 filmu mi opravdu moc neseděla, a ve chvíli kdy se objevil Ethan Suplee kterého přímo zbožňuji ze seriálu My name is Earl, v jakémsi gothickém provedení měl jsem chuť tu noční můru vypnout. Ale on film začal nabírat na obrátkách a konečně se začalo vysvětlovat jisté vracení v čase, a napravování chyb, na kterých je film postaven. Na přelomu 1/2 filmu jsem byl v křesle přitlučený jak čerstvě pověšený obraz. Ačkoliv je děj předvídatelný, hlavnímu hrdinovi jsem nepřestával fandit. Velmi dobrý příběh, velmi snadně zpracovaný, tvoří velmi povedené dílo! :)

Proroctví (2009)

Jak už tu bylo nesčetněkrát zmíněno. Konec filmu není přímo úměrný ději. Zatím co děj je svižný a člověka nenudí, hlavní hrdina snažící se přijít všemu na kloub a zachránit svět stejně shoří v plamenech s ostatními nic netušícími smrtelníky a veškerá snaha přišla vniveč. Vyšší existence je hold asi jen na malé děti. Na film se dá dívat z několika možných úhlů pohledu a já je nebudu zbytečně pitvat :) podle mě je to velice slušné sci-fi a kdyby si jen o trochu více vyhráli s příliš klišé koncem mohlo z toho být dílo i na 5 hvězdiček. Bohužel přišel typicky tragický konec a ačkoliv ty já mám rád, nebyl vůbec atraktivní..65%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Hlavní hrdinové se z vaření krystalu v karavanu propracují až na vrchol drogové distribuce, sám Heisenberg nemá daleko k tomu aby jej oslovovali Done. A tyto okamžiky, kdy Mr. White má nad "konkurencí" nějakou výhodu, a chová se jako arogantní mafiánskej boss, mi lahodí nejvíce ze všeho :) Pravdou je, že jsem se tomuto zvěrstvu záměrně vyhýbal až do nedávna. Tedy do minulého čtvrtku (13.2.2014) a dnes je to den kdy jsem shlédnul finální tedy poslední díl 5. série. Myslím že k tomu nemusím ani víc říkat. Heisenberg a Jesse mi přirostli k srdci asi tak jako Sheldon Cooper nebo Dexter Morgan..BB má přesně to, co náročný divák od seriálu očekává. Má to v sobě akci,humor,smutek,radost,napětí i strach. Ačkoliv je v podstatě Mr.White záporák ve všem mu fandíte :) Je to naprosto zasloužených 5/5 podtržených. Yo, bitch, 100%!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Ten hloupý pocit, kdy je soundtrack u závěrečných titulků zábavnější než celý film..ok tak abych asi opodstatnil své tvrzení. Film se celý táhne v jakési nudné a zdlouhavé atmosféře. Od začátku naprosto zjevné jak a co bude pokračovat. Při odstartování samotných her, asi lehce za polovinou filmu což mi přišlo taky jako podpásovka se nakonec krvavé hry o život mění v jakýsi "Ultimate Team Survival". Kdybych nepočítal počáteční 2 zabití hned při startu, v podstatě tam nikdo nikoho nezabil. Všechnu špinavé práce odvedli "pastičky" pořadatelů a to ještě k tomu opravdu pod úroveň..točící se ostrov, jedovatá mlha, zuřivé opice? Naprosto znechucen..nehledě na neustálé fňukání teenagerů v pozici hlavních hrdinů. Člověk by čekal alespoň nějaký pořádně našlapaný konec s masivní vzpourou a finální popravou Snowa že? Nene..to jsem se pletl, film končí opět cliffhangerem..tedy zárukou že lidé opět utratí své peníze aby viděli jak se hlavní hrdinka Katniss postaví k revoluci, kterou nechtěně způsobila. A to pro jistotu rozdělí na 2 party :) nevím jestli se smát nebo brečet. Hlavní hrdinka by s tím vším křičením a fňukáním zvážit roli v nějakém filmu pro dospělé. Cuz you know, she is hot...a lot.

Paralelní světy (2012)

Za nápad, akci, a provedení dávám 3 z 5 .. ale celkově mě to moc neoslovilo. Z kina jsem si odnesl to co jsem si do něj přinesl. Tudíž nic.