Rychle a zběsile 6 (2013)

Kdy už ti lidi konečně pochopí, že akční film je o akčních scénách? To, co je v tomhle filmu nejsou akční scény, ale jen nějaký videoklipy bez duše. ... Já chápu, že dnešním pubertálním fakanům (no offense, ti co hodnotili vysoko) to stačí, ale mě ne! Já chci pořádnou akční sekvenci, při který bych měl husinu! ... A taky bych si dovolil postěžovat na vážnost některých momentů, kdy mi bylo vyloženě blbě z toho, jak moc vážně se to bere... Ale nenudil jsem se, jen jsem trochu zklamanej po skvělým 5. dílu. // PS: V tomhle filmu chyběl sex! ... PPS: Při pouličním závodě mezi Dieselem a Rodriguezovou jsem si vzpomněl na starý dobrý časy s NFS: Underground.

Kick-Ass (2010)

Po druhým zhlídnutí měním nekompromisně na pět hvězd. Něco tak stylovýho jsem už dlouho neviděl.

Snídaně (1994) (pořad) odpad!

Všimli jste si, že poslední dobou je to tam samej metrosexuál/gay a make-upem prolezlí ženský, který by bez make-upu vypadali hůř než Hitler?

Gladiátor (2000)

To snad není možný! Včera jsem na to čuměl snad po padesátý (bůhvi jestli to nebylo víc) a stejně mě to dokázalo zarazit prdel do gauče, vtáhnout a emočně rozsekat. Historický nepřesnosti neřeším, protože nejsem vůl, abych si myslel, že Hollywooďané natočí něco přesně podle pravdy. ... Technicky, herecky, hudebně dokonálá báseň a Scottovo vrcholný dílo, který psalo dějiny velkofilmů.

Počátek (2010)

Já se považuju za nejchytřejšího člověka na světě, ale tohle moje přesvědčení vzalo za svý někdy v roce 2010, kdy jsem prvně viděl Počátek. Vůbec nechápu, jak to mistra mohlo napadnout! Napsat si tak složitej scénář a tak geniálně ho natočit... ... Žádnej z herců není na Oscara, ale to je mistrův záměr. Dokonale vykresluje všechny postavy a i když asi nejvíc Cobba, i ten nejposlednější z nejposlednějších (podle mě Yusuf) vůbec nevypadá jako nevyužitej hňup, co tam je jen do počtu. Ale pozor, jelikož je tam těch lidí hodně, nikdo nemá buhví jakej prostor... ... Hudba je geniální a skvěle dokresluje obrazovou stránku, takže z toho vzniká dokonalý soužití obrazu a zvuku - tedy to, proč se na film díváme... ... Po tomhle, sic velmi nerad, připouštím, že co se inteligence týče, mám konkurenta. PS: Tak, smradi, kdo ještě nemáte Nolana (pardon, mistra Nolana) v oblíbených, největší čas si h o dam dát - v budoucnu se totiž stane větším než Spielberg a ty vaše ostatní představy vlhkých snů... - 100%

Faunův labyrint (2006)

Až jednou budu mít děcka, rekrutuju del Tora z tý jeho díry někde v Mexiku a hezky pojede ke mně domů a večer bude mým ratolestím předčítat nějakej svůj příběh, kterej sepíše během dne. Jeho vypravěčská schopnost je totiž neuvěřitelná. Faunův labyrint neni bezchybnej ani co se týče děje (nasralo mě, když ten Mercedes prořezal pouta), ale tyhle malý chyby se celkem snadno schovají v tom celým (někdy zdlouhavým) promyšleným příběhu. Brutalita výtaná a konec parádní. - 80%

Mocný vládce Oz (2013)

Napíšu vám malou instruktáž, jak se na film dívat, aby se vám líbil. Zdejší obecenstvo to zřejmě nepochopilo... 1) Neberte film vážně, celej film je dělanej s nadsázkou a je to z něj cítit. 2) Kecům o přehrávání nevěřte, herci tak hrajou schválně (viz. 1. bod). 3) Nedívejte se na něj jako na akční či dobrodružnej film, ale jako na komediální fantasy. 4) Sežeňte si ho v HD, pohádkovej svět je překrásnej. ... -Hele, to je zeď? -Něco podobnýho. -Ale vždyť letíme přímo do ní! -Žádnej strach, lidi s dobrým srdcem jí projdou. -Je se mnou konec!!!! -70%

V těle boubelky (2009) (seriál) odpad!

Klient si naverbuje právníka, právník se jej snaží dostat z problému, nesympatická ženská řeší problémy svých gay kamarádů, klient pod výhružkou "druhé strany" říká právníkovi, že chce odstoupit, právník se mu to snaží rozmluvit, nesympatická ženská řeší problémy své kamarádky, kterou (nevím proč) mám pokaždý chuť augmentovat koule a silně je nakopnout, právník svému klientovi rozmluví odstoupení, debilní hudba, právník klienta vyhrává případ, klient poděkuje, nesympatická ženská se (jako) směje. A tohle 45 minut denně a 5 dní týdně pořád dokola!! ... A zmínil jsem se, že právník vyhrávající případ je vždycky z okruhu gay kamarádů, kterým pomáhá právě ta nejnesympatičtější ženská, co jsem kdy viděl? A pozor - většinou i ta nesympatická ženská má vlastní případ, který vyřeší a debilně se usmívá!! ... Pro mě nekoukatelná hrůza, kterou (zase - nevím proč) někdy prožívám.

Apollo 13 (1995)

Fakt, že víte jak film skončí ještě neznamená, že si ho neužijete na sto procent. Apollo 13 je po všech stránkách výborně zvládnutou prací, které škodí jen trošku nudnější "předstartová" část.