Assault on Hill 400 (2023)

Nejako som nepochopil úplne niektoré spojitosti a hlavne vek hercov na daných pozíciách a taktiež niektoré absurdné scény. Hudba zvláštne graduje, nevhodne sa prerušuje, hrobové ticho vôbec nepôsobí uveriteľne. Je vidieť že niekto tu mal prachy, ale nezužitkoval ich správne. Kamera bola celkom fajn, ale efekty a hlavne všade prítomný dym a nie úplne šikovné svetlo to kazili. 2/5

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Hlavnú rolu zvládla Charlize bravúrne a bojové scény sú priam famózne a už niekoľkonásobne nižšie či vyššie spomenutá bojová scéna na schodoch o tom hovorí sama za seba. Som tak isto zástancom, už povedzme si, faktu, že táto scéna je jednou z najlepších aké tento žáner mohol stretnúť a bol som unesený uveriteľnosťou, strihom ale aj udržateľnosťou napätia tak dlhej bojovej scény. Za mňa je Atomic Blonde rozhodne silný súper Johna Wicka aj keď si myslím že z čisto subjektívneho pohľadu sa tieto dva filmy porovnať nedajú a o to viac ma presviedča fakt, že prostredie bolo v Atomic Blonde zvládnuté skvelo a úplne inak. Dejovosť je na žáner skvelá. Nechýba dostatok akcie a zvratov, ale rozhodne k 5* chýba lepšie spracovanie digitálnej post-produkcie, kde ale narážam len na určité časti filmu, hlavne scéna kde čierne Lady naháňajú Charlize a snažia sa zabiť zásielku ktorú Charlize, resp. Lorraine preváža. Inak som mimo tohto maximálne spokojný a so zavretými očami v tejto posledne spomenutej scéne dávam 5*, škoda, že pre objektívnosť, aspoň nejakú, musím reálne odkliknúť 4. / Mrzí ma, že si v tejto veľkej komunite akčňáky nenašli dôstojnejšiu pozíciu v očiach filmových nadšencov. Myslím, že by si Atomic Blonde, ako aj mnoho ďalších skvelých snímkov, zaslúžilo lepšie finálne hodnotenie ako je bledomodrá, resp. len tak-tak červená.

Buchty a klobásy (2016)

Celý tento počin sa zrejme má zapáčiť tomu kto rád experimentuje a má rád experimenty, ale v tejto hnusnej, zvrátenej a nechutnej dobe, keby by až tak divné všetko to nechutenstvo nebolo, ale v tejto dobe sa k tomu ľudia aj otvorene hlásia a príde im to neskutočne in byť zvrhlý a nechutný a všetkým naokolo ukazovať ako som cool, mi nepríde práve originálne tvoriť podobné nezmyselné a nezmyselne zvrátenosťami prepchaté anti príbehy, plné nezmyselných a nelogických scén, zbytočných animácií, bez ktorých by dej nič nestratil a na konci fakt pregangbangované nechutnosti. Za mňa dve hviezdičky, pretože občas, ale naozaj občas sa nejaká scénka podarila a bola vtipná, ale skôr som sa na to celé pozeral z výrazom ako keď sa vám niekto snaží nahovoriť že diesel je finančne náročnejší než benzín.

Démon zatracení (2019)

Na prvý pohlaď sa zdá, že by mohlo ísť o pomerne slušný horor, ako je zvykom si popliesť kvalitu kamery, strhu a námetu s výsledným efektom, tak inak tomu nebolo ani tu. Príbeh pomerne plytký, ale atmosféra dobrá. Samozrejme chýbala logika a civilná postupnosť riešenia problémov od hlavných postáv a tiež celkovo film stráca na dynamike v akčných scénach,  upadá kvalita a akcia v strihu. Upadá aj napätie keďže scenár mi príde ku koncu už značne oslabený a na rýchlo dorobený o záverečnej scéne ani nehovorím, trápne hororové klišé na konci , standard.

Doktor Strange (2016)

Pomaly začínam byť prekŕmený Marvelovskými skvostmi, nieže by boli slabé a zlé, ale postupne človeka omrzí tá nekonečná recyklácia a nasilu vytvorené prepojenia a záporáci. Samozrejme komixy ani nič som nečítal, ale už na začiatku filmu som si hovoril určite teraz bude toto a tamto a bolo to vždy tak a takto sa to ťahalo až dokonca filmu, pre mňa nezáživné a ohrané. Herecké obsadenie skvelé , ale myslím si že iný režiséri vedeli s touto plejádou hercov úplne inak pracovať a využit ich maximálny potenciál. Benedict mi totiž do role absolútne nesedí a pôsobí tam umelo až mám pocit že on sám nieje vo svojej koži a hrá to nasilu. To isté zažívam aj pri Tilde Swinton a celé mi to príde hrozne lacné a prepchaté menami. Jediný komu som to celé naplno uveril so všetkým a všade je Mads Mikkelsen. Za mňa teda vo finále 3* z 5, pretože rozpočet a dobrá vizualizácia niekedy nestačí.

FTL (2017)

Ako Krátky film zaujímavé, pekne a kvalitne spracované s kvalitnými hereckými výkonmi, avšak samotná idea a udalosti sú trochu nudné a očakávané. Napriek tomu spracovanie tejto myšlienky je zaujímavé celok hodnotím dobre.

God of Thunder (2015) odpad!

Absolútne mimo všetkého, je to zlatanina všetkého čoho bol asi režisér fanúšik. Logika a realita sa tu o nič ani neobšuchla. Dokonca spravili z mikroskopu, Lupu s 0,9x zvätšením. Pobavilo...

Gomora (2014) (seriál)

Fascinuje ma ako niekto dokáže odpísať seriál už po druhej časti, avšak k seriálu. Príbeh, akcia, krv, strelba, herci, a podobne. myslím si že môžem z potešením hodnotiť všetko na 5 hviezdičiek. Seriál totiž nehrá na city, nezaujímaho nič len to čo sa deje, to sa mi páči, jednoducho mám pocit z tohto celého že to vôbec nieje robené tak aby sa mi to páčilo, tak aby ma to strhlo a podobne. Necítim v tom žiaden mainstream, žiadne zbytočne prepracované scény. Vidím to celé ako dokument, ktorý je ale natočený ako film. Herci niesú namakeupovaný krásavci ktorých režisér nechal v kostimérni prerobiť na "drsných", z nich to proste ide samé. Krvavé scény, strelba, všetko vyzerá fakt reálne a nekompromisne a preto mudete mať v niektorých chvílach pocit že sa len niekto dostal do prostredia gomory a dovolili mu natáčať všetko a všetkých, naštastie to tak nie je, ale ako píšem, ľahko do tomu uveríte. Trošku ma len trápy že v druhe sérií v prvých epizódach mi tam trochu vadí reklama na Fordy (aspoň to tak pôsobí), ale celkový dojem to nekazí. Odporúčam pozrieť si to fakt celé, hlavne pokial vás prostredie takýchto vecí zaujíma. * * * * * / * * * * *

Hon (2012)

Na to že som rozbil asi 6 tanierov a dva poháre, kedže neznášam krivdu a hlúposť niektorých ludí, tak musím tomuto filmu dať 5 hviezd kedže je to fakt skvelý film, ale zanechá na človeku naozaj silné emócie.

Hra o všechno (2017)

Tak som sa zase raz nechal nahovoriť na akčný trhák, ktorý síce trhá, ale trhá iba čas, ktorý mu musím obetovať, samozrejme nie je to až také zlé, ale určite ani nie dobré. Film je natočený skvelo, na daný žáner, scenár je typickým tak isto pre tento žáner aj spoločne s obsadením, akčnými scénami, strihom, atmosférou, a tak ďalej a tak ďalej, ale predsa len, bolo to nutné? Myslím že z časti aj áno pretože kto iný ako režiséri , ktorí majú záujem a chuť takéto snímky točiť by oživovali znova a znova tieto akčné klasické snímky, kde ide o všetko a kde je vo väčšine času nejaký skorumpovaný policajt a nakoniec ten "zlý" je ten "dobrý" a podobné známe scenáre. Ja som za takéto Béčka rád, pretože vždy to stojí za viac keď sa to spraví poriadne, aspoň vizuálne a trochu aj herecky, keď už príbeh to trošku stráca, resp. stráca na originalite, je to lepšie ako vytiahnuť starých hercov a zbúchať s nimi snímky kde sa 15 metrov šmýkajú po podlahe a všetkých vybavia dvoma kopačkami na solar a temeno. Myslím si že existuje veľa fanúškov takéhoto typu filmu , kedy zapnem pozriem a hotovo. Neriešim psychické rozpoloženie po filme, neriešim dej, neriešim otázky života, alebo úvahy do budúcna, ktoré mi tento film podnietil, jednoducho pozriem, bavím sa a vypnem. Aj to k tomu patrí. 3 hviezdičky pre dobre zvládnutú prácu kolektívu a výsledný efekt.