Ponorka (1981)

Celkový výtečný dojem , napěti v průběhu a "skvelý" konec, ustřední hudba, hodnocení jedině nejlepčí.

Tandem (1987)

Slušné životní drama

Carusošou (1996) (pořad)

také slušné, neurážející špatně učikující, ba oč více produkčné sponzorované o trochu méně uchazejíci, nežli nástupce na konkureční komerční televizi. 35%

DO-RE-MI (1998) (pořad)

Slušná zábava, neshazující lidy kteří neumějí zpívati, a někdy docela vtipně vybrusující z trapné situace Pavel Trávníček. 45%

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Fascinující Japonská humorná soutěživá odhodlanost.

Tenkrát na Západě (1968)

Bezesporu nejlepčí režijní a dramtugické kvality jsou nespochibnitelné, avšak celkove mě to nenadchlo(muj best west trilogi with Clint Estwood jest), asi je to nad mé chápaní hloubka všeho potamnímu dění, proto se přidám k povšechnímu profesionálnímu hodnocení. 83% (uvodní scéna napadně podobná Troškovému vesnickému filmaření, kde bral inspirací nejasné již není)

Nekonečný příběh (1984)

Přília rozsáhlá výprava, ktera na mě vždy působila depresivně, nekonečno x nicota, přesto se kvality nedají upřít. 85%

Vládce knih (1994)

Příběhově složité(naznaky mnoha hlubokých literárních postav) pro dětsko, kdy je dospělí ozřejmi, takže ideálni rodinná kombinace, nu z nostalgie a originality 80%

Ruth to vidí jinak (2004) (TV film)

Začatek vypadá přiměřeně slibně, pak se začína projevovat naprostá sexuální psychoza hlavních tří představitelek (dramaturga?), a film je jen o tom(děs). Slabích 28% za Janu Hlaváčovou.