Univerzální voják (1992)

nie expendables ani escape plan. Tieto filmy sa natacaju uz neskoro. Arnie je z formy a Sly je umely skoro ako Jacko. UNIVERZALNY VOJAK je filmom kde sa stretli dve akcne legendy aby si navzajom konkurovali. Stretli sa na vrchole slavy a vyslo to. Pre mna je vitaz Lundgren.

Temný anděl (1990)

co je to za chlapa? Nakej zmrd z vesmiru.

Dvojčata (1988)

Najlepšia Arnoldova komédia... DeVitov aj Schwarzeneggerov komediálny potenciál bol využitý v plnej miere...

Warrior (2011)

Rocky pre novú generáciu. Prekvapenie roka ktoré by si zaslúžilo minimálne nomináciu na Oscara za najlepší film. Skvelý neopozeraní herci (hlavne Tom Hardy podal fascinujúci výkon), vynikajúca gradácia a úžasná pieseň na konci filmu sprevádzajúca jeden z najlepších filmových záverov všetkých čias....

Ali (2001)

Jeden z najlepších Mannových filmov s tentokrát vynikajúcim Willom Smithom v úlohe Aliho. Po technickej stránke film nemá žiadnu chybu. Dokonalá kamera mieša tradičné Mannovské osvetlené veľkomesto s potom a krvou v ringu. K tomu vynikajúci dobový soundtrack a skvelá záverečná scéna ktorá nám charakterizuje pravú podstatu geniality boxu Muhammada Aliho. Skvelý film.

Schindlerův seznam (1993)

Pravdepodobne najlepší Spielbergov film. 95%tný úvod nám Spielberg vynahradí 100%tnými neuveriteľne drastickými, citlivými, surovými a pravdivými výjavmi z druhej svetovej vojny, ktoré bohužial zakončí americkým 80%tným záverom. No napriek týmto strhnutým percentám sa jedná o jeden z možno 10 najlepších filmov aké som kedy videl.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Po obsahovej aj po formálnej stránke sa jedná o dokonalý film. Úvodná polhodina sa môže smelo radiť medzi úplne najlepšie filmové scény. Realita a surovosť vojny je tu zobrazená v pravom svetle. Ak by kvalita úvodnej polhodiny Spielbergovi vydržala celý film, pravdepodobne by sa jednalo a najlepší film všetkých čias.

Apollo 18 (2011)

Apollo 18 je film s obrovským potenciálom, ktorý tvorcovia do istej miery nevyužili. Vo chvíľach keď sa film pridržiava reálneho základu funguje na 100%, no nadšenie opadne po odhalení fiktívnych "skutočnosti". Napriek trošku zgíčovanej druhej polovici si ale film zaslúži kladné hodnotenie.

Vrána (1994)

Podmanivý a hypnotický film, ktorý je hereckým koncertom Brandona Leeho! Úžasná hudba, strih, herecké výkony a bombastická vizuálna stránka robia z Vrány jeden z najlepších komixových filmov vôbec!

Statečné srdce (1995)

Absolútna špička žánru! Vynikajúci epický veľkofilm s fascinujúcim hereckým a režijnym výkonom Mela Gibsona! Inšpirujúce, dramatické, romantické a akčné dielko ktoré je zároveň najlepším filmom Mela Gibsona. (prepáč mi to Rigs)