Yesterday (2019)

Výborná komedie kterou není třeba nějak řešit po scénaristické stránce, zato je třeba si ji patřičně užít. Film je to u mě jednoznačně za poctivé čtyři hvězdy. První půlka té páté patří skvělé Lily James, ta druhá samozřejmě The Beatles, bez kterých by na světě bylo opravdu smutno. 90%

Dobrý ročník (2006)

Romantický příběh z nádherné Provance z dob, kdy Ridleymu šlo na co sáhl aneb když se skloubí nádherné prostředí s ženskou krásou a lidskou moudrostí. Klobouk dolů Ridley! 100%

Vyvolený (2000)

Pecka! Pravděpodobně nejlepší a nejtemnější Shyamalanův film který má opravdu všechno. Skvělý příběh, parádní kameru, vynikající herce i vymakanou pointu. Polarita dobro a zlo par excellence. 90%

Nejdelší jízda (2015)

Slaďárna, ovšem naprosto skvělá a navíc s Britt Robertson a s Alanem Aldou. Eastwood taky dobrý. Obě dějové linky povedené - výborná romantika. 90%

Panna a netvor (1978)

Filmová a hudební symfonie. Poetika v obrazech. Mistrovství Juraje Herze a Petra Hapky. Výborný Václav Voska a okouzlující Zdena Studénková. Nádherný film, kterému všechny další zpracování stejného tématu nesahají ani po kotníky. 90%

Bohemian Rhapsody (2018)

Fantastické ztvárnění Freddieho života. Nádherná kamera, geniální hudba, skvělé obsazení a mimořádný výkon Ramiho Maleka. Koukal jsem, že i Freddie měl svého záškodníka. Tak jako měl Lennon svoji Yoko, Freddie měl svého křiváckého rádobypřítele. Že některé události byly jinak a časově jindy je fuk. Je to jen film a počertech dobrý film. Mimojiné mi připomněl, proč jsem chodil na koncerty. Závěrečné "Live Aid" doslova bere dech. Naprostou většinu filmu jsem byl totálně naměkko. Pro fanoušky Queen povinnost a taky pro všechny, kteří chtějí skvělý příběh a ranec emocí. Krásný film. 90%

Cesta z města (2000)

Vorlovi v tomto snímku vyšlo zkrátka vše, na co sáhl. Skvělý příběh, dokonalé obsazení, úžasná hudba i hudební čísla, parádní humor a ve spoustě záběrů pomrkávající poselství. Vize pekla technologií taky vystižená dokonale. Oslava života takového jaký je - někdy sladký, někdy trpký. Závěrečný pohled Honzy říká jasně - opravdu chcete takhle žít?... Film který má velký přesah a je tak bezesporu jedním z nejlepších tuzemských filmů. 90%

Od pěti do sedmi (2014)

Skvělá lovestory, která nám posté ukazuje, že láska je mocná čarodějka. Nutno podotknout, že film nám tento jasný fakt vysvětluje navýsost milou formou. Člověk se zkrátka zamiluje a jde i do situací, o kterých ví, že mu nutně zlomí vaz nebo zanechají hluboké rány. A přece a přesto. Anton Yelchin byl velká herecká naděje a Bérénice Marlohe je naprosto neodolatelná. 90%

Lítám v tom (2009)

Když si hýčkáte svoji vlastní samotu, můžete zjistit, že už vás nikdo nepotřebuje. Parádní příběh osamělého vlka, který přijde na to, že může být hodně věcí v životě dost jinak. Skvěle hrající i vypadající Clooney, krásná i výborně hrající Vera Farmiga a sebejistá režie Jasona Reitmana dělají z tohoto filmu opravdovou lahůdku. Na filmovém trhu přesyceném superhrdiny je toto opravdu balzám na duši. 90%