Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Zajímavý námět jedné vesmírné mise a také zajímavá cca první hodina filmu. Pak se to začíná dostávát mimo realitu a chování nevybouřených teenagerů je dost za hranou. Na to, že mají představovat nějaký reprezentativní vzorek, se chovají poměrně stupidně. A ve finále je všechny roupy zase přejdou. Škoda promarněné šance, potenciál tu byl. 40%

Příběh Alvina Straighta (1999)

Krásná kamera, krásná hudba, krásný film. David Lynch je borec a Angelo Badalementi taky. 95%

Zmizení (2013)

Mimořádně intenzivní a naprosto nekompromisní detektivka, která umí tnout do živého. Skvělý film který mi poskytl řadu velice nepříjemných zážitků. 95%

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Parádní pokračování jedné noční můry aneb další osudy Dannyho Torrance. Flanaganovi se podařilo natočit skutečně důstojného nástupce Osvícení s výborným Ewanem McGregorem a s famózní Rebeccou Ferguson. Dokázal spojit původní film i s knižní předlohou a také se ve filmu dozvíme více o "Osvícení". Finální návrat do Overlooku je pak téměř dokonalý. 85%

Suspiria (2018)

Zajímavý horor, o jednou tanečním souboru, který intenzivně nacvičuje jedno speciální číslo... Za mne film sráží příliš dlouhá stopáž, na druhou stranu má pár velice intenzivních scén a v rámci žánru velice uspokojivý konec. Takže dobrý... 65%

Machete zabíjí (2013) odpad!

Nevím o co v tomhle případě vlastně šlo. Pro mne skvěle obsazený, nekoukatelný odpad. Ani ty neuvěřitelné šťabajzny to nezachrání.

Šepot (2007)

Překvapivě povedený kousek o únosu ne až tak obyčejného dítěte. Funkční příběh který má své napětí i pointu. Stojí za kouknutí. 65%

Svatá Maud (2019)

Výborné psychodrama s výrazně hororovou atmosférou. Velice povedený kousek, chybí mi tam snad jen více práce se scénářem, ale jinak dobrý. Je tady jistá malá podobnost s nedávným filmem Chata / The Lodge, který je ale minimálně o level výše. Solidních 65%

Nikdo (2021)

Solidní, výborně obsazená akční jednohubka s parádním soundtrackem. Rozhodně bavilo 75%