BStone

BStone

Pavel Radek

okres Opava

• 10.4.2020  17:17

Parta rádobykamarádů hraje na společné večeři hru "poslechneme a přečteme si všechno z našich mobilů". Chování některých hraničí s psychiatrickou diagnózou. 20%

• 9.4.2020  18:12
    Pod vodou (2020)

Povedený podmořský horor, který se řádně inspiroval u jedné legendy žánru a dá se říct, že to vyšlo. Solidní výprava, efekty i napětí. Jsem rád za každý takový kousek. 75%

• 8.4.2020  16:23

Solidní kriminálka z prostředí gumových hlav, kterým záleží více na kariéře než na životě. Výborný John Travolta a nádherná Madeleine Stowe. 70%

• 5.4.2020  11:10
    The Divide (2011)

Svět po katastrofě aneb postapokalyptické šílenství v protiatomovém krytu v přímém přenosu. Intenzivní, nechutné a nutno podotknout, že Rosanna Arquette se už sama sobě ani nepodobá. 50%

• 24.3.2020  18:21

Neuvěřitelné. Rádoby komedie která je jeden malinký krůček od odpadu, z kterého ji zachraňuje půvabná Elisha Cuthbert. Jinak je to jedna z největších kravin, jaké jsem měl možnost vidět. Naprosto nefunkční ve všech ohledech a bez přetáčení se to nedá přežít. 5%

• 21.3.2020  19:48
    Coherence (2013)

Na to, aby film měl grády, když se v něm osm lidí téměř nehne z jedné místnosti, musí být sakra dobrý námět a sakra dobří herci. Námět je poměrně zajímavý, zpracování a herci už podstatně méně. Chování některých pak silně mimo, třeba Mike jedná jako psychopat, to by jím už ale musel být dávno a zřejmě by seděl v ústavu nebo v base. Celkově mírný podprůměr. 40%

• 18.3.2020  19:09

Takový spíše pokus o mysteriózní film, aneb příběh týpka, co nenechá žádnou sukni na pokoji a když už si nějaké ty šťabajzny nabrnkne, tak jsou to psychopatické blbky... Průměrná režie s ochotnickými herci. Na jedno podívání dobrý, třeba proto, že roštěnky se poměrně často odhalují, asi aby se zahalil podprůměrný film. 35%

• 17.3.2020  16:28

Clint je prostě legenda a borec. Umí dát dohromady výborné herce, parádní námět a skvěle to natočit. Co chtít víc. Příběh o hrdinovi, kterého chtěli smradi z FBI uškvařit na křesle...Všichni výborní, Sam Rockwell naprosto excelentní. 85%

• 3.3.2020  15:14

Komedie jejíž největším přínosem je Michael J. Fox, na kterém to stojí a padá. James Woods jako věčně prudící polda mu pak zdatně sekunduje. Bohužel film je tak nějak bez většího tahu na branku, na můj vkus příliš uřvaný a celkově přepálený, vtipný jenom tak lehce, za břicho jsem se tedy nepopadal. Ale tak v průměru se udrží... 55%

• 27.2.2020  11:37

Pomalé, promyšlené vyprávění jednoho temného případu, které má navzdory tempu skvělou gradaci, parádní herce, atmosféru i promakaný scénář. 90%

• 20.2.2020  18:20

Raimiho spanilá jízda napříč žánrem, který ovládá nejlépe. Proti Lamii záchrana není, ale Alison Lohman pro to udělá absolutně všechno možné i nemožné. Skvělý nářez naprosto v Raimiho stylu! 90%

• 14.2.2020  11:16

Verhoeven nám svým typickým způsobem vypráví příběh o týpkovi, který sotva zmizí v zrcadle, tak ho chytne solidní rapl. Aneb Kevin Bacon jako sebestředný, agresivní psychouš a nepřehlédnutelná Elisabeth Shue jako jeho krásná kolegyně v krvavé honbě za Nobelovou cenou. Film si drží slušné tempo za podpory výborných efektů a mírně k zemi ho sráží až závěr, který u mne sráží také jednu hvězdu. Každopádně bavilo. 65%

• 7.2.2020  16:10
    Servant (TV seriál) (2019)

Tvůrci tohoto velice vydařeného mysteriózního seriálu o jednom kojenci, jeho zvláštní rodince a ještě podivnější chůvě nám krásným způsobem říkají, že cesta je cíl. Protože cesta k závěrečnému dílu je napínavá, mindfucková, parádní jízda, kterou jsem si neskutečně užil. 75%

• 4.2.2020  09:57

Parádní pokračování dvou předchozích, fenomenálních filmových pecek, které má vše potřebné. Nekompromisní akci, skvělý humor, povedený scénář a hlavně Arnolda. Trojka se tak může bez uzardění a hrdě postavit do fronty za své dva bratříčky. 75%

• 2.2.2020  09:30

Krásný příběh života bez příkras se skvělou režií Lasse Hallströma a se skvělým scénařem Johna Irvinga. Výborní herci a nádherná hudba. Film o hledání svého místa ve světě a také o tom, že držet se vždy pravidel někdy prostě člověk nemůže. Mistrovsky zpracovaný poetický příběh. 85%

• 31.1.2020  11:48

Povedený prequel legendárního hororu, na kterém jde vidět, že tvůrci ctí Carpenterův film a rozhodně mu nedělají ostudu. Snímek má efekty, příběh, slušné herce a napjatá atmosféra mrazivého pekla je vykreslena báječně. Snad jen konec mohl být lehce vydařenější, ale každopádně spokojenost. 70%

• 30.1.2020  09:07

Skvěle obsazená a zahraná komedie, oplývající neskutečnými týpky, od krásné mrchy přes koktavého vrahouna, žárlivého milence či právníka, recitujícího rusky. Zvláště pak Kevin Kline doslova září. Výborné. 80%

• 27.1.2020  15:25
    Pašerák (2018)

Co naplat, Clint Eastwood je zkrátka třída před kamerou i za ní a i v tomto filmu a ve svém požehnaném věku prostě válí... Jako pošťák drogového kartelu je zkrátka neodolatelný. Laskavý snímek o ne moc laskavém světě spolehlivě zasahuje tam, kde má. 80%

• 23.1.2020  16:13
    Odříznutí (2018)

Když dva dělají totéž, není to totéž. Němci se zde pokoušejí o mysteriózní detektivku a nedopadli špatně. Film má celkem spád, herci v pohodě, zápletka zajímavá, občas kulhající. Chyběl mi tam ten pocit, kdy mě film chytne za pačesy a nepustí. Tady jsem se naopak občas nudil. Linie s Dennym celkem nedotažená. Pitevní scény dotažené až moc, avšak neúměrně natahované. Suma sumárum zajímavá detektivka na jedno kouknutí. 40%

• 22.1.2020  09:28

Nový Terminátor přináši zběsilou akci a film je v podstatě jedna velká honička. Scénář nepřináší nic nového, což ale nevadí, protože o to tu až tak nejde. Zmíněná akce je nářezová, a až na pár přepálených scén má skutečný tah na branku. To, co se stalo Terminátorovi/Arnoldovi po tom, co zůstal v našem čase raději nekomentuji. Scénaristé si vybrali hodně slabou chvilku. Taktéž aby Sarah s Dani přežily jen polovinu z toho, co se jim stalo, musely by být minimálně nějaký ten starší typ terminátorů. Linda Hamilton jinak výborná a Mackenzie Davis jako vylepšený člověk-stroj z budoucnosti taky fajn. Celkově povedený a osvěžující zářez do série, každopádně napíšu nějaký ten vzkaz do budoucnosti, ať už další díly netočí. 70%

• 18.1.2020  14:50

Výborně obsazený snímek na vlně sci-fi s krásnou a výborně hrající Julií Ormond. Za mne tak půl na půl, některé pasáže opravdu výtečné, výběr lokací parádní, některé pasáže, včetně závěru, nedotáhlé a nevyužité. Každopádně v rámci žánru lehký, solidní nadpůměr. 60%

• 15.1.2020  14:49
    Maják (2019)

Famózní drama s výraznými hororovými prvky a s hereckým koncertem Dafoe vs. Pattinson, s parádním, černobílým zpracováním a neskutečným soundtrackem, který ďábelsky umocňuje těžkou atmosféru šílenství dvou strážců na kusu skály zvané maják. Robert Eggers se po lahůdkové Čarodějnici a po této děsivé cestě šílenststvím pro mne jednoznačně stává jedním z nejzajímavějších režisérů. Díky za silný zážitek i za odvahu něco takového točit v dnešní porvrchní době. 80%

• 13.1.2020  18:54
    Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

První série Zaklínače zůstala někde na půl cesty. Cavill s mečem je vynikající, Cavill jakožto schopný vyjednávač mimo. Jednotlivé povídky zakomponované do seriálu jsou většinou osekané o jejich nejlepší, nebo nejhezčí atributy. Totiž o humor, mystérium i lásku. Zůstal pouze náznak skutečného příběhu a většina epizod se tak jeví jako hluboce povrchní. Paradoxně se seriál může více líbit lidem předlohou nepolíbeným, protože pak se jedná o celkem slušnou fantasy. Značně nechutný je také casting, plný zčernalých slovanů, elfů,čarodějů i divoženek. Netflix by si ty svoje rasistické kvóty měl strčit do prdele. Tak nezbývá než doufat, že druhá série bude lepší na všech frontách. 55%

• 5.1.2020  15:37

Pokračování fantasy-pohádky, jejíž první film se mi líbil jak vizuálem, tak příběhem. Dvojka pokračuje v tomtéž, akorát přibyly nějaké to nové postavy. Kouzelný vizuál zůstal, došlo i na větší bitvu, která už mě značně otravovala. Dnes si zřejmě většina režisérů myslí, že v jejich filmu musí být nějaká ta epická bitva ve stylu GOT, jinak to nebude ono. Je to asi trochu jinak... Film je poměrně průměrný, za kouknutí ale určitě stojí. Taky je tady jednoznačně vidět, že Disney své kvóty ohledně obsazení bere opravdu poctivě :-) 60%

• 5.1.2020  09:11

Druhý díl Zaklínače pokračuje stejně jako první. Rozjíždí tři časové linie, z nichž ta s Yennefer je asi nejpodařenější. Skvělý příběh s honem na Sylvána je mírně řečeno ojebaný až na kost, a ztrácí tak všechno, čím byla povídka zajímavá. Nemá ani humor, Torque vypadá jako maska a ne jako ojedinělý druh a na Lille si nikdo ani nevzpomene. Kdyby tam nechali původní stav, totiž že Geralt s Marigoldem byli dávno přátelé, působilo by to lépe. Černí elfové? FUCK! Slovo které mi zůstalo v hlavě po sledování epizody bylo - povrchní... 40%

• 4.1.2020  10:59

První dojem k první epizodě Zaklinače... je to divné. Geralt se pohybuje těžkopádně, jako by mu jeho nadměrná (a ke skutečnému Geraltovi se nehodící) muskulatura bráníla v pružných, lehkých pohybech, které ho mimojiné taky charakterizují. Bitva v Cintře veskrze nezajímavá. Chápu, že dostat všechno do seriálového děje nejde, i tak ale epizoda v Blaviku působí jiným dojmem než v předloze. O Tridamském ultimátu, nebo o tom, že Geralt Stregobora znal ani zmínka. O povinném nasazení nějakých vedlejších, černých postav ani nemluvě. Divnou pachuť tak zahání jen špičková řezba v Blaviku. 60%

• 2.1.2020  10:03

Parádní sci-fi o cestování časem, která dokáže definitivně vystřelit mozek z hlavy ač se tomu bráníte jak chcete. Výborní Ethan Hawke a Sarah Snook tomu dávají, co to jde. Původní název povídky R. Heinleina "All You Zombies" je naprosto výstižný... 85%

• 2.1.2020  09:55

Komedie z prostředí zpravodajství, která má úchvatnou Rachel McAdams a skvělého Harrisona Forda, kteří to tam za vydatné podpory svých hereckých kolegů neskutečně roztáčejí. Nechybí ani trocha té romantiky a hlavně tam je pár scén, kdy jsem se fakt řezal. 80%

• 31.12.2019  10:47

Fantasticky zahraná a natočená vztahovka, která vás rozseká. Sami se rozhodněte, jestli tohle chcete. 70%

• 25.12.2019  09:22

Konečně na Štědrý den poměrně solidní pohádka, dobře obsazená se zajímavým námětem, na kterou se dá v pohodě kouknout a říct si - jo, celkem dobrý. Janákovi kupodivu pohádky jdou více, než jeho filmová tvorba, která se nedá moc komentovat. Prachař lehce přehrává a vlastně jediné, co mě tam otravovalo, byl brainwashing v pozadí v podobě šílené a nepřestávající hudby. 45%