28 dní poté (2002)

Průměrná žánrovka která disponuje několika výbornými scénami. Vizuál měl být zřejmě autorský záměr, ale ten obraz je fakt totální shit. 55%

Láska podle plánu (2022) odpad!

Tohle není romantická komedie. Je to stodesetiminutový brainwashing.

Limit (2010)

Limit mě na rozdíl od Nevinné slušně minul. Což o to, akční to celé je, ale jednak to má k nějaké té originální zápletce poměrně daleko a taky postavy jsou tak zoufale ploché a režisér nám o nich říká tak málo, že jsem s nimi ten příběh nemohl vůbec prožít. Slabší průměr. 40%

Ještěr (2023)

Parádní krimi se vším všudy. Netflix si může zase jednou připsat fakt dobrý zářez. 75%

Nikdo tě nezachrání (2023)

Mám pro sci-fi a především ty mimozemské celkem slabost, takže na každou takovou žánrovku se těším. A musím říct, že zklamaný určitě nejsem. Mladá dívka sama ve velkém domě, na samotě, to nemohlo dopadnout špatně. A taky že ne. S Katlyn Dever měl rejža šťastnou ruku, protože ta téměř bez jediného slova s přehledem film utáhne. Jak lekačky, tak dramatickou rovinu. Je to slušně děsivé, hudba jen podtrhuje beznadějnou situaci. Mimozemští návštěvníci - kolonisté, jsou vydaření a přiměřeně odpudiví. Pointa se mi taky líbila, akorát je dost kosrbatá. Ve finále už Duffield lehce ztrácí dech. 65%

Erin Brockovich (2000)

Julia Roberts alias Erin jako kobra, které její velká, prořízlá pusa přináší jednou trable a jednou úspěch. Příběh zajímavý a stále aktuální. Aaron jako motorkář - hipík dokonalý. 75%

Báječná léta pod psa (1997)

Některé situace z filmu jsem tak nějak zažil. Tohle je krásný český film, který má báječné obsazení a taky úžasnou hudbu. 80%

Pod hladinou (2023) (seriál)

Koukatelný tuzemský seriál, který má solidní obsazení i atraktivní prostředí. Jednotlivé díly jsou plus mínus zajímavé a určitě jsem se u nich nenudil. Co se tradičně moc nedaří, jsou vztahové linie, především ta mezi Janem Zachem a Alicí je mírně řečeno divná. Každopádně pochvala, že se natočilo něco, na co se dá koukat. 40%

Mluv se mnou (2023)

Teenageři našli ruku kontaktéra aneb jak se díky debilní zábavě dostat na hranici života a smrti. Výtečný horor, který má všechny potřebné atributy žánru a ve kterém se hlavní postavy chovají uvěřitelně. Neboli mladí se chovají jako naprostí trotli, ale věřím, že by to mohlo takhle nějak probíhat. Má to napětí i atmosféru a snímek rozhodně dává nafrak všem Sestrám a dalším nudným horůrkům. Líbilo moc. 80%

Žít po svém (2005)

Film o ranách osudu které si neseme, a vyrovnat se s nimi je někdy na většinu života. Poetický příběh se skvělým obsazením, krásnou hudbou a řádnou porcí lidskosti. Redford s Freemanem si báječně příhrávají, Jennifer je skvěle doplňuje. 80%