Na samotě u lesa (1976)

Klasická, hodně hořká komedie která neomrzí. 70%

Proč právě on? (2016)

Jamese Franca mám rád a svou roli zvládl solidně. Bohužel je to role vymaštěného boháče, který většinu života stráví nadáváním a chováním náctiletého, mentálně postiženého. Aspoň že má dobré srdce... 15%

Cesta do Rokycan (1981) (TV film)

V popisku k této tv konverzačce se píše komedie. Pokud se opravdu jedná o komedii, pak mimořádně hořkou a cynickou. Obsazení skvělé. 40%

Vánoční příběh (2022) odpad!

Úpadek tuzemské kinematografie je v tomto případě mimořádný. Absolutní demenci filmových postav se vyrovná snad jen stejná diagnóza tvůrců tohoto paskvilu.

Akce Bororo (1972)

Lehce průměrná i mírně naivní sci-fi, která mě ale i přes výhrady slušně bavila. Na pět hvězdiček je jednoznačně úchvatná hudba Petra Hapky. 55%

Rod Draka (2022) (seriál)

Celá první série parádně vypadá, skvělé scenérie, hrady i draci. První půlka se rozjíždí poměrně slibně a příjemně upomíná na GOT. Po časovém skoku a výměně herců se zbývající díly lehce propadají do nepřehledné slátaniny, kterou mírně pozvedá poslední díl. Jak jsem psal v recenzi na GOT, takový seriál už tady asi nebude a budu mile překvapen, pokud mě druhá série Rodu Draka z mého omylu vyvede. 65%

Nech svět světem (2023)

Tohle Esmailovi i Netflixu vyšlo. Skvěle obsazená apokalyptická lahůdka, která mě svou dusnou atmosférou udržela lehce dvě hodiny napjatého jako strunu. 75%

Barbie (2023)

Tento film je obrazem doby. Se slzou v oku vzpomínám na skutečné majstrštyky Warnerů jako např. Pán prstenů nebo Matrix. 10%

Táta v nesnázích (2023) (seriál)

Do cca poloviny jsem si říkal, že tohle celkem jde a že se snad narodil solidní původní seriál. Podařilo se najít fajn herce, kteří nenudili a místy i pobavili. Bohužel se to samé nedá říct o scénáristech, kteří byli druhou půlku seriálu na hodně špatném tripu, ze kterého už do konce nevystřízlivěli. Naopak poslední díl si náležitě užili maximální míru trapnosti a stupidity. Zmíněná půlka seriálu silně připomíná většinu tuzemských rádobykomedií posledních let, neboli sračkovitý koktejl děsivých dějových stupidit a úchylných replik. Je již tradicí připomínat divákům, že každodenní lhaní je vlastně takový náš vztahový folklór, když je pro to důvod. Škoda, jak jsem psal v úvodu, herci slušní a pár počátečních dílů taky. Maximálně osmým dílem to mohlo skončit se ctí. 30%