Nebezpečné hry (1998)

Překombinovaný thriller s výborným obsazením, který se motá v bezpočtu dějových kliček a dokáže pořád slušně bavit. 60%

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Výpravné dobrodružství podle klasické předlohy skvěle vypadá a souboje mají celkem grády. Na rozdíl od celkového tempa příběhu, které na můj vkus místy drhlo. Pojetí je evidentně mírně modernější, což vůbec nevadí. Některé postavy, např. král, jsou vyloženě prkenné a ploché, jiné, např. Milady, výborné. Evy Green ale bylo zase na můj vkus málo. Taky oceňuji povedený casting nezasažený povinným obsazením a genderem. Slušná filmová zábava, čekám na druhý díl. 65%

Nic ve zlým (2023)

Fajn komedie o tom, jak zachránit barák a tak nějak připravit na vysokoškolský život vyplašeného teenagera. Fórky jsou povedené, námět solidní  a především skvělá Jennifer Lawrence, která celý film neskutečně táhne. 65%

Malum (2023)

Slušná hororová jízda opuštěnou policejní stanicí s vylekanou policistkou a satanistickým kultem v zádech. Nedostalo mě to do kolen, ale žánrovka je to solidní. 55%

Sisu (2022)

Náckové by rádi nějaké to zlato, ale narazili na místní legendu... Sisu je svěží jednohubka o nápadité likvidaci nácků na konci druhé světové. Vyřízení hlavního padoucha je top. 65%

Muž jménem Otto (2022)

Příběh starého bručouna s dobrým srdcem rozhodně stojí za kouknutí. Tom Hanks pořád umí. 65%

Papežův vymítač (2023)

Solidní vymítárna co diváka nějak extra nepoloží. Určitě je to ale slušná žánrovka, které dává Russel vše, co potřebuje. 60%

Vstupenka do ráje (2022)

Sympatická romance, která si nehraje na víc než je. George s Julií dávají filmu vše, co je třeba aby spolehlivě bavil. Líbilo. 60%

To Catch a Killer (2023)

Vydařená krimi o mladé policistce, která dostala trochu nečekaně svoji šanci podílet se na hledání sériového vraha. Shailene Woodley jako Eleanor si vede výborně a poslední třetina filmu je parádní. Tradiční homovsuvka je pak již zcela zbytečná, leč možná dnes již povinná. 60%

65 (2023)

Vesmířané na Zemi za dob dinosaurů. Zajímavý námět se solidním vizuálem. Jen ten scénář je tak blboučký. Ach jo, přitom začátek byl nadějný, pak to tak nějak utopili. Ale o nějaký velký průser se nejedná, jen zamrzí, že to mohlo být fakt moc dobré. 50%