Ocelová pěst (2011)

Nový film na staré téma, viděné x krát ať už v Rockym, Warriorovi nebo v bezpočtu jiných filmů. Tentokrát posunuto do budoucnosti a ozvláštněno bojem robotů. A dle mého názoru a zřejmě dle hodnocení i názoru většiny, to pořád funguje. Výborný rodinný film, fandil jsem jako blázen....65%

Barbar Conan (2011)

No, původního Conana už si nepamatuju, takže nezatížen tímto pro některé kultem, hodnotím tři mínus. Dalo se na to dívat, i když míst postrádajících logiku a někdy strašná kamera mi dávaly zabrat. Nicméně pro mně o hodně lepší, než třeba souboj titánů, což už byl naprostý shit. Film, který jsem v pohodě shlédl v klidu domova a už ho nikdy nechci vidět. Jak dlouho budeme ještě čekat na nějakou fantasy, která nabídne nářez, emoce zážitek? Asi až Hobit. 50%

Tváře v davu (2011)

Docela slušný námět, průměrně natočený. Mě to docela bavilo, ačkoliv totožnost vraha je velice brzo odhadnutelná a závěrečné finále na mostě prostě nezvládnuté. Další nic moc snímek s Millou, která poslední roky nemá na svém kontě žádnou opravdovou pecku. Ovšem každopádně lepší a zábavnější podívaná, než některé hrůzy distribuované do našich kin a označované za dobré filmy. 50%

Arcadian (2024)

Nicolas Cage má svůj další psychozářez, kdy se ve finále neskutečně pochlapí. Trable s monstry, o kterých se nedozvíme nic. Ale tak aspoň ten bratrský vztah se utužil. 40%

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Velkovýrobce hnusistických ideozvrácenin serflix povolal svého hlavního nádeníka Flanagana, aby předestřel pestrou paletu úchylů, umně zabalenou do hororového žánru. Aneb jak svět přichází o nadějného autora. 35%

S tebou nikdy (2023)

Taková typická romantická komedie z milionářského prostředí, která je slušně předvídatelná i klišovitá. Což v rámci žánru až tak nevadí. Romantická linie mezi dvěmi hlavními postavami pak probíhá na pozadí mohutné ideologie, která vříská z celého filmu. Vrchol romantiky, ať už předstírané nebo skutečné, pak představuje vzájemné strkání prstů do zadku. Vypadá to, že romantickým komediím které uměly vzít za srdce příběhem, inteligencí a půvabem zřejmě odzvonilo. 40%

Cesta do Rokycan (1981) (TV film)

V popisku k této tv konverzačce se píše komedie. Pokud se opravdu jedná o komedii, pak mimořádně hořkou a cynickou. Obsazení skvělé. 40%

Táta v nesnázích (2023) (seriál)

Do cca poloviny jsem si říkal, že tohle celkem jde a že se snad narodil solidní původní seriál. Podařilo se najít fajn herce, kteří nenudili a místy i pobavili. Bohužel se to samé nedá říct o scénáristech, kteří byli druhou půlku seriálu na hodně špatném tripu, ze kterého už do konce nevystřízlivěli. Naopak poslední díl si náležitě užili maximální míru trapnosti a stupidity. Zmíněná půlka seriálu silně připomíná většinu tuzemských rádobykomedií posledních let, neboli sračkovitý koktejl děsivých dějových stupidit a úchylných replik. Je již tradicí připomínat divákům, že každodenní lhaní je vlastně takový náš vztahový folklór, když je pro to důvod. Škoda, jak jsem psal v úvodu, herci slušní a pár počátečních dílů taky. Maximálně osmým dílem to mohlo skončit se ctí. 30%

Oppenheimer (2023)

Můj oblíbený režisér si vybral pro svůj poslední film zajímavé téma, které bohužel pro mne, zachytil ne příliš zajímavým způsobem. Naprosto úchvatná je celá sekvence kolem odpálení bomby a taky závěr se mi moc líbil. Mezi tím jsou však předlouhé hodiny politické ultražvanírny které mě zcela minuly. Tak snad příště. 40%

Limit (2010)

Limit mě na rozdíl od Nevinné slušně minul. Což o to, akční to celé je, ale jednak to má k nějaké té originální zápletce poměrně daleko a taky postavy jsou tak zoufale ploché a režisér nám o nich říká tak málo, že jsem s nimi ten příběh nemohl vůbec prožít. Slabší průměr. 40%