Útěk do divočiny (2007)

"Když odpustíš, miluješ. A když miluješ, svítí na tebe Boží světlo... " Alex odpustit nechtěl, nebo nedokázal. Na své cestě za svobodou potkával skvělé lidi, přes které dostával vzkazy, jakým směrem se dát. On jim bohužel nerozuměl.... Krásný film Seana Penna o tom, co nám můžou způsobit vlastní rodiče žijící ve své iluzi, o tom, že kvůli tomu můžeme vyměnit jednu iluzi za jinou a myslet si, že je to skutečnost. Protože za svobodou se nelze vydat, není to totiž místo, ale stav. Nádherná kamera, příroda, hudba Eddieho Veddera naprosto úchvatná, skvělí herci. 90% P.S. : Kristen Stewart za její malé cameo odpouštím navždy všechny díly ságy Twilight.

Magická hlubina (1988)

Luc Besson a jeho majstrštyk. Film, který o světelné roky překonává všechny ostatní filmy, které natočil. Mimořádný ve všech směrech. Skvělý příběh, parádní kamera, výborné herecké výkony, vynikající hudba. Poetika v obrazech 100%

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Válečný film par excellence. Spielberg je prostě mistr. Neskutečná kamera, úvodní bitva naprosto mimořádná, pekelný zvuk, výborný příběh, silné emoce, skvělý Hanks. Hrůza války v přímém přenosu. Za mne o hodně dál, než Nolanův Dunkerk. Filmové řemeslo v nejvyšší lize 100%

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Nejlepší seriál a mystérium vůbec. Hudba, obsazení, příběh, režie, prostě všechno. Navždy 100%

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Famózní pokračování prvního dílu přidává navíc letní pohodu, nádhernou přírodu, úžasnou hudbu a ke skvělým výkonům Němce, Preissové a Holého navíc ještě geniálního Karlíka. Samozřejmě camea Soboty, Poloczka, Nárožného a Peterky legendární. Tento televizní film patří k tomu nejlepšímu, co se kdy u nás natočilo 95%

Dějiny násilí (2005)

Nejlepší Cronenbergův film. Skvěle zahraný a vypointovaný snímek. Obsazení geniální, atmosféra tak hutná, že by se dala krájet. Film také o tom, že věci nemusí být nutně takové, jaké se jeví. Trio Mortensen, Bello, Harris prostě parádní. 90%

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Klenot v klenotnici českého filmu. Jedna z nejsvětlejších chvilek režisérky Marie Poledňákové. Navíc je to film televizní a tak moc dobré to je. Preissová s Němcem výborní, o talentu Tomáše Holého není pochyb. V porovnání s pozdější tvorbou Poledňákové není možné prostě dát nižší hodnocení. 90%

Pelíšky (1999)

Pelíšky právem patří mezi nejlepší české filmy. Plejáda skvělých herců, vychytané fórky i mrazivá atmosféra roku 68. Parádní soundtrack, režie mistrovská. Velice povedené 95%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Velkolepé zakončení velkolepé ságy. Prodloužená verze s ohromnou stopáží stojí za to. Velký příběh přátelství na pozadí geniální fantasy. Celkově dechberoucí... 100%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Akčnější "mezičlánek" mezi počátkem a koncem fenomenální trilogie. Skvělý Glum a další várka nádherných záběrů i vypiplaných scén. Samozřejmě pro fandy je extended edice poviností. Přibývají další výborné postavy jako Eówyn, Eomer nebo Théoden. 95%