The Divide (2011)

V uzavretej podzemnej miestnosti sa zbesilom uteku ocitnu par navzajom jednotlivcov, prezili akysi utok na NY, ale co dalej?! Co sa bude jest/pit? Kam na zachod? Kto bude sef? Nejake socialne vyzitie? A co je vlastne vonku, oplati sa vobec prezivat a do kedy? A co ponorka, zeby neprisla? -> ale pride... Pre milovnikov postapokalypticka klaustrofobnej schizy nie je o com, ale par (ne)logickych suvislosti bude musiet prehliadnut, predovsetkym na pociatku filmu. V druhej polovici nie ze by neboli, ale je napinavejsia, drsnejsia a preto to ide lepsie.

Stůj při mně (1986)

Davam 5 z 5, pretoze viac ako o lese a mrtvole je to o "casnikoch", ktory prechadzaju nasimy zivotmi. Ked mas po tridsiatke a v sucanosti mas iny okruh kamaratov akych si mal na zakladke/strednej/vyske, je to film pre teba.

Železná lady (2011)

Podla distributora ma film ukazovat 11 rokov zeleznej predsedkyne vlady VELKEJ Britanie. Predpokladam ze by bolo co natacat, no reziser sa akoby rozhodol az pre druhu cast uspesnej zivotopisnej dramy, v ktorej rozpitvava zivot priemernej senilnej dochodkyne, lahka geriatria. Preco? Neviem. Kebyze to viem, pozrem si radsej dokument o MT. Palec hore za herecky vykon Meryl Streep a obcasne navraty do spomienok do neexistujuceho prveho dielu.

Mandragora (1997)

Drogy, prostitucia, Praha pociatku 90-tych,... neprijemne mrazivy zazitok znicenych mladych zivotov. Slabsie az (ne)herecke vykony pritom nie su sklamanim, skor sa hodia a dokresluju realnost. Palec hore za hudbu a hudobne vsuvky. Palec dole za miestami az zbytocne vyumelkovane "suche emocie" , ktore na realnosti prave uberaju (menej je niekedy viac).

Expendables: Postradatelní (2010)

Pravazna cast hodnoteni su 4****. Je to logicke, pretoze nikto nenajde odvahu dat 5***** ako niecomu vynimocnemu (co film nie je) a ani ubrat jednu na tri, ako niecomu priemernemu (co film je). Narojilo sa tu pred jednom kamerou peknych par tvrdych chlapikov, ktory pravdpepodobne vacsi cas ako pre tou kamerou museli stravit niekde u hodne dobrej kozmeticky za kamerou. Ale filme je pekny, tvrdarna 80-tych rokov je sice odlahcena sarkarzmom rokov nasich, no vsetci tvrdaci to chapu a respektuju. V kocke, setci su zoldiery z povolania, sefuje im prirodzene prirozdeny Sly. Setci su zoldiery uz hodne dlho a len tak ich nic nenaserie. Ale potom sa objavi zena a vsetko je inak, lebo ju treba zachranit. Budu teda drsne sceny, este drsnejsie hlasky, az som sa sam ostal prekvapeny ako sa mi to vsetko pacilo a ako som tym dobrym drzal palce, ako kedysi za Husaka...

Králova řeč (2010)

Po filme som ma chut si dat salok lahodneho caju a zavolat par znamych na particku bridgu. Kedze uz bolo po piatej, nehodilo by sa to. Anglicko a imperium ake by malo byt, aby sme si ho mohli "zakonzervovat". Dojemny pribeh skutocneho krala reprezentujuceho tieto hodnoty (niekde vo vnutri) a jeho boj s handicapom ktory mu v tom brani (tiez niekde vo vnutri). Jednu hviezdicku uberam, pretoze aj napriek dojemnemu spracovaniu su mi osudy britskej kralovskej rodiny vzdialene.

Prosíme přetočte (2008)

Jack Black v roli akej by ste ho cakali, teda HODNE infantilnej. Na tento HODNE odlahceny druh humoru sa musite bud narodit a/alebo mat na to naladu. Ak to nesplnate, nemozete za to. Na tomto filme (ako aj na dalsich Mr. Blacka) sa mi paci spolocna nosna myslienka: "Ked uz robis nejaku kravinu, nenechaj si do toho kecat!" ;-)

Nezapomenutelné dětství (2004)

Prijemne pozrenie na vikendove chladne rano, ked prepnete na neznamy film ktory prave zacala a zaujal Vas. Jadro filmu je zivot 13-rocneho chalana niekde v New yorku, jeho problemy s matkou, kamaratstve s Pappasem a zaroven prvou laskou, pekna cast. Koniec s Mr. Duchovnym je uz zbytocne a prehnane medramaticky. Do kina asi nie, ale na pekny vecer pri telke urcite ano.

Drive (2011)

Vsetky muzske postavy vo filme su mlcanlivi frajirci s drsnymi splechmi. Najtichsi a najvacsi drsnak je Ridic a este ma aj navrch pretoze je navyse tazky "mafpicista". Zoznami sa so susedkou a jej synom, ale vela si toho nepovedia, nemusia. Ridic si vypomaha jazdou autom pri vlupackach, ale inac je to rovny chlap, preto pomoze bliznemu susedovi svojmu pri vlupacke. Jeho vrazda ho natolko nasrdi, ze sa do seba uzavrie este viac a hybaj ho pomstit vlastnymi rukami... Pocet obeti stupa, ale mne je to rovnako jedno ako Ridicovi. Akcnych scen je ako safranu, vacsinu casu tu postavy po sebe cumia a sem tam niekto nasilu prehodi slovo. Hudbu z filmu si uz ani nevybavujem.

Nesvatbov (2010)

Jeden z najsmutnejsich dokumentov ktore som v poslednom case videl. Singles ziju vsade, je to trend dnesnej doby na vidieku aj vo velkomeste. Vacsina by si aj chcela niekoho najst no maju 1000 a jeden dovodov preco to neurobia a niektorym to vyhovuje. Starosta to myslel sice dobre, no dobre to mysleli aj Hitler so Stalinom, to nestaci. Rovno ich mohol zavriet do ohrady ako dobytok a pockat na parenie. Teda starosta sice poukazal na trend dnesnej doby (palec hore), rozhodol sa do toho aktivne vstupit (vlazny pocit) no necitlivym sposobom (palec dole).