Rumový deník (2011)

Při sledování tohoto filmu jsem si připadal, jako by mi soused v kině přilil trochu toho zmíněného rumu do kelímku s coca-colou. Film se pěkně rozjel, já pravidelně uhašoval žízeň a perfektně se bavil. Krásné prostředí, zajímavým směrem se rozvijející děj a tradičně výborný Depp. Přibližně po hodině filmu mi však pití došlo a pomalu se začínaly projevovat příznaky vystřízlivění a kocoviny. Tento pocit bohužel umocnil konec filmu, kdy nám bylo oznámeno, že nakonec vlastně všechno dobře dopadlo a šmitec. Kdyby mi vydrželo pití na celý film, možná bych dával 75%, ale takhle musím ještě o deset procent slevit . . .

Tři mušketýři (2011)

Moc jsem se na tento film těšil a i přes nižší hodnocení jsem doufal, že to bude stát za to . . . Nestálo! V případě posledních tří mušketýrů totiž provedení silně pokulhává za slibným nápadem. Začátek by ještě ušel, i když neustálé dějové skoky z místa na místo v divákovi moc důvěry nevzbuzují. Největším zklamáním je pak druhá polovina filmu, která proběhne jakoby nic. Najednou jsou tu vzducholodě, najednou souboj s Rochefortem a najednou závěrečné titulky. Další smutnou zprávou je, že hvězdné herecké obsazení nedokáže vyjít ze stínu digitálních triků a odkazů na PC hry. Výjimkou jsou podle mého názoru pouze Matthew MacFadyen a Orlando Buckingham Bloom, který si svou narcistickou roli patřičně užívá. Nezbývá, než doufat, že dvojka (která v případě slušných tržeb pravděpodobně přijde) si ponechá akční provedení z jedničky, ale navíc nabídne propracovanější příběh a kvalitnější dialogy. P.S. Pokud nemáte čas podívat se na celý film, stačí zhlédnout trailer a z 80% budete v obraze . . .

Podivné dědictví (1972)

Film s tak parádní atmosférou, že se dnešní filmy musí jenom závistivě ohlížet do sedmdesátých let. Povedený příběh prošpikovaný opravdu vtipnými scénami je zasazen do malebného prostředí. Jako třešnička na dortu se celým filmem táhne poetická myšlenka o konci divokého západu, která v úplném závěru dodává filmu krásnou, ale smutnou pointu....začátek se záběry na jedoucí vlak a krásnou písničkou Olivera Onionse by si zasloužil šestou hvězdičku.

Sudá a lichá (1978)

Skvělá ústřední dvojice, netradiční sporty, parádní bitky a prostředí tak kýčovité, až je vlastně krásné. Sečteno podtrženo: nejlepší film TH+BS. Jasné 4 hvězdy . . .a tu pátou přidávám za nostalgické vzpomínky na své dětství a hodiny strávené s tímto filmem u videa.

Sedm životů (2008)

Pouze dojemný příběh s dojemným hereckým výkonem Willa Smithe na plné hodnocení nestačí. Přesto se jedná o nadprůměrně kvalitní a nadprůměrně smutný film.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Jeden z nejzajímavějších a nejoriginálnějších filmů poslední doby. Velice jednoduchý příběh (o který tady ale vůbec nejde) je podáván prostřednictvím bombastických obrazů, které vytváří vizuálně neuvěřitelně nabušený celek. Pokud si i pokračování udrží stejnou úroveň, budeme možná svědky zrození nového filmového žánru. K plnému hodnocení dost pomáhá i Gerard Butler. Jeho Leonidas je největším filmovým frajerem široko daleko.