Godzilla (2014)

Tato Godzilla se měla odehrávat v postapokalyptické budoucnosti, kde ještě stojí města (vhodná k ničení příšerami), ale lidstvo už vyhynulo. Všechny lidské postavy totiž tento film srážejí. Zejména obrovské detaily ksichtů zírajících s otevřenou pusou do nikam jsou rušivé. Když ale naběhnou na plac monstra, to už je jiná. Souboje a destrukce megaještěrek/kobylek mají úžasnou atmosféru, šmrnc a koule.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

První třetina vláčnější, další dvě třetiny už mají grády. Kapitánovi to ve 21. století sluší více než v tom minulém. Na filmu mi vadily snad jen americké vlastenecké pindy (ale když je hlavním hrdinou Kpt. Amerika, tak se s tím počítat musí) a tupost nepřátel. Všichni bez výjimku při přestřelkách mířili na kapitánův neprůstřelný štít. Ten je velký jako satelitní anténa a dokáže krýt jen hlavu a hrudník. Nikoho z pistolníků ale nenapadlo picnout kapitána do nechráněných nohou nebo do koulí. Celkový dojem 70 %.

Rodina je základ státu (2011)

Sedláčka má rád, ale tohle dílo mi nesedlo. Pomalé, rozvláčné. V paměti mi utkvěla jen postava kriminalistky. Doteď nevím, jestli ji hrála živá herečka nebo dodatečně nadabovaná figurína.Tak toporný projev se nevidí ani na ochotnických scénách.

Kat (2004)

Kdyby se ke stávajícímu obrazovému materiálu napsaly úplně nové dialogy, něco ve stylu Monty Pythona, mohla by z toho být slušná parodie. Takhle je to parodie jen poloviční a zřejmě nezáměrná.

NON-STOP (2014)

Existují filmy s nelogickým dějem, které jsou ale natočeny tak atraktivně, že divák díry ve scénáři nevnímá. To bohužel není ten případ. Tohle dílko vypadá, jako by ho natočil Seagal s rumunskou produkcí. Napětí žádné, akční sekvence nepřehledné. Liam je sice bouchač, ale ani jeho charisma film nezachrání.

LEGO® příběh (2014)

Film, který je třeba vidět vícekrát, z toho aspoň jednou zpomaleně. Tvůrci do něj totiž natlakovali tolik fórků, vychytávek, popkulturních hlášek, že je není možné na jedno zhlédnutí pobrat. Je to jeden z nejlepších animovaných filmů pro DOSPĚLÉ. Tuto informaci ale distributor nesdělil kinařům, a tak jsem musel jít u nás na jediné promítání v deset dopoledne s hordou malých fakanů, kteří samozřejmě sofistikovaný humor nechápali a nudili se.

Český lev 2013 (2014) (pořad)

Důstojné prostředí, kultivovaný moderátor, raut se šunkovými chlebíčky... to jsou pozitiva. Přesto večer skončil trapasem. ČFTA uražena tím, že Američané vyřadili Hořící keř z bojů o Oscara, na truc udělili snímku všechny možné si nemožné ceny. Kdyby se rozdával lev za klapku nebo catering, „Palachiáda“ by ho dostala také. Trochu dětinské a nefér vůči ostatním tvůrcům, kteří loni nejednou odvedli dobrou práci.

Drsňačky (2013)

Příjemná buddy-movie jednohubka. Zápletka je sice infantilní a chování některých postav taky, ale to u tohoto typu filmu nikdo neřeší. Na škodu je pouze to, že režisér neměl koule říct včas stop, když se holky (hlavně McCarthy) v rámci improvizace rozkecaly víc, než to bylo vtipné.

Pot a krev (2013)

Záběr z podhledu, z nadhledu, z vrtulníku, zpomalený, ultrazpomalený... Bay exhibuje při komponování záběrů, ale zapomíná vyprávět příběh. Sorry, Michaeli, u Mizerů jsem se kdysi skvěle bavil, teď jsem se nudil.