Hugo a jeho velký objev (2011)

Dlouho jsem přemýšlel jak tento film ohodnotit. Nemám co mu vytknout, má skvělý děj, jenž by mi před pár lety jistě připadal velmi napínavý, pěkné ozvučení, kostými, bez zbytečných scén, výborně vymyšlená zápletka etc. Přesto z něj necítím "nadšení". Asi byl až příliš perfektní.

Micimutr (2011)

Touto pohádkou jsem hodně zklamaný. Ačkoliv nemají pohádky, co běží na jedničce o Vánocích, šanci překonat staré klasické, bývají velmi povedené. Ovšem jak říká staré příslový-vyjímka potvrzuje pravidlo a touto vyjímkou je toto-Micimutr. Ceou dobu jsem se nudil. Jediným s větlím bodem byl ten drak(on získal tu hvězdičku), jenže co, jednou se prolít, chvíli s ním "bojoval" loutkař a to je všechno. Doufal jsem, že se na konci objeví, ono nic. Ještě k tomu tam dají to s tím klukem a jeho psem, jako by to nemohl být kdokoli z jejich světa. Nuda a ještě vás to deptá. Nicméně já mohu být celkem spokojený, viděl jsem i mnohem horší(ty však nikdo nedal na Vánoce). Nicméně lituji ty co byli na tom v kině, protože platit za tohle, ještě když to dali po měsíci do televize, to musí naštvat.

Prověřte svůj mozek (2011) (seriál)

Úžasný dokument, o tom že nemáme věřit smyslům a vzpomínkám. Dokonce se mu podařilo nachytat mne i při věcech, jež jsem již znal. Velmi zajímavé, dobře provedené.

Terra Nova (2011) (seriál)

Tak úspěšné jsem zvládl zhlédnout první, zvláště na začátku to bylo velmi náročné. Vtip-Jediné co mě pobavilo bylo jak toho kluka z té rodiny o které to je, brali na VZP(výlet za plot), tu mě jako první vysvětlení zkratky napadla Veřejná zdravotní pojišťovna. Drama-No o tom bych tu taky nemluvil. První díl mě nijak zvlášť nenadchl, doufám(ale nevěřím tomu), že se to zpraví. Ono možná by pomohlo, kdyby se místo na lovce dinosaurů("stačí šlápnout na motýlka´a v budoucnu se možná ani nenarodíme), koukl na nějaký dokument. Například scéna jak se tam "pase" dinosaurus s dlouhým krkem zvednutým do výšky. Vzpomínám si jak jsem před cca. rokem viděl v Jurském vyšetřování na NGC, že je to nesmysl, aby měl krk ve svislé(či téměř svislé) poloze, jaké pak bylo moje překvapení, že se to ví již přez deset let, akorát tenkrát jako odůvodnění nepoužíváli, neschopnost srdce dostat krev do mozku, ale to že by to kosti nezvládli. Takže kolik dám hvězd. Zatím hodnotit nebudu, protože by ta známka nebyla nijak vysoká.

Alexandrie: Město měst (2010)

Mnoho dokumentů používá ukázky z filmů(které s nimi nijak zvlášť nesouvisí), neboť je to zároveň originální reklama na daný film i jednoduchý způsob jak ušetřit(nemusí natáčet vlastní rekonstrukce., poutavý podklad výkladu a mnohem víc, aniž by je to něco stálo). Tento dokument to dotáhl do dokonalosti. Vyjma průvodkyně dokumentem(mimochodem zde velmi povedená volba, dokonce i rozhovory jsou celkem umě provedené), jež nás provází městem a na chvíli se octne v Anglii, zde není téměř žádný nově natočený materiál. Záběry z filmu jsou použity tak, že opravdu máte nutkání se na film podívat a dokument tím vypadá jako špičkové drahé dílo, navíc když do reklamy na dokument dáte převážně záběry z filmu(což samozřejmě udělaly) přiláká to jistě mnoho diváků. Dokonce i po informativní stránce je dokument zdařilí, nicméně zanechá dojem, že nám toho řekl málo, jelikož se do této jedné necelé hodiny snaží nacpat celý příběh Alexandrie+zaměřit se na velmi zajímavý příběh Hypatie, který nejspíš nakousli hlavě kvůli již zmiňované reklamě na Agoru(samozřejmě je tu prvek toho, že zdejší významnou vědkyní byla žena, tehdy velmi neobvyklá věc).

Americké restaurování (2010) (seriál)

Vadí mi jak občas neřeknou kolik rekondtrukce stála. Mohly by také podrobněji popisovat použité techniky při rekonstruování, protože takhle to jsou jen Pawn stars bez smlouvání, vtipu a obsáhlé škály starožitností, které se omezují jen na minimální počet starožitností a čas zaplňují rekonstrukcemi jejichž poučnost a zajímavost jsou na velmi nízké úrovni.

Eduardovská farma (2010) (seriál)

Viktoriánská farma byla lepší, ale tohle má také své kouzlo. Navíc podrobnost se rovněž cení.

Gladiátoři: Povstání z mrtvých (2010) (TV film)

Vizuálně působivá ukázka šesti typů gladiátorů, doplněná o ukázku toho co vědci dokáží vyčíst z kostí. Po informativní stránce, sice velmi povrchní. U několika z těch typů mé znalosti o nich omezivali téměř jen na to, že jsem věděl, že existovali, bohužel po tomto dokumentu jsem na tom nebyl o moc lépe.

Následky (2010) (seriál)

Výborný, kvalitně propracovaný dokument. Velmi mne potěšilyzáběry, představující jakl lidi na planetě po dané katastrofě. Mnohdy překonají záběry z leckterého katastrofického filmu. Jediné co mi vadí je, že v úvahách často opomíjejí Evropu.

Nebezpečný vesmír (2010) (seriál)

Už vás nebaví jen dělat jednoho z mnoho vědců ve "vesmírných" dokumentech? Chcete mít vlastní pořad, ale brání v tom neschopnost zařídit, aby byl kvalitní, hodnotný? Nevadí, Discovery ho i tak natočí. ... ...Tak tento dokument vidí já samozřejmě to může být i naopak. Discovery zachraňuje slabý dokument přidáním "hvězdy". Po tom jsem se nijak nepídil.