Ruská divočina (2009) (seriál)

Dechberoucí dokument, zabývající se místy kam dokumentaristýé(či jiní lidé)v kročí málokdy, s přehledem překoná nabubřelé počiny BBC které natočí známé záběry, s trochu lepším obrazem(přičemž kvalita obrazu Ruské divočiny se jim v pohodě vyrovná), nechají to namluvit D. Attenborowem, udělají velkou reklamu a myslí si jak je jejich dílo vydařené.

Ruské umění (2009) (seriál)

Běžný výklad o umění zde často a doplňuje výklad o historii Ruska, přičemž se zaměřuje na události nepřímo související s uměním, čímž vzniká brilantní kombinace zajímavé dokumentu o umění(způsobem, jimž dokáže zaujmout i ty co se na dokumenty o umění běžně nedívají, zároveň však dává málo známo látky takže jej ocení i lidé v tomto oboru znalejší) a komplexního dokumenty o ruské historii, jež jdou na našich televizích vidět jen zřídka. Byť začátky a konce jsou trochu zdlouhávé přesto 4 hvězdy.

Sedm smrtonosných moří (2009) (TV film)

1.Ani dobré, ani špatné, uvidím po neděli, jak se to dále vyvrbí. 2.-Po neděli: Vypadá to moc dobře, první episoda byla sice průměrný, ale další už jsou povedené.

Uvnitř přírodních gigantů (2009) (seriál)

Dokument v němž pitvají velká zvířata. Velmi originální, zajímavé a fascinující. Ovšem né každý se na to zvládne dívat. Občas je mi trochu líto studentů v publiku, neboť nevypadají, že by tam šli dobrovolně.

Vesmír jak jej známe (2009) (seriál)

Snad nejlepší "vesmírný" dokument vůbec. Ačkoliv do každého dílu nacpou plno informací, přesto se nezdá přeplácaný.

Viktoriánská farma (2009) (seriál)

Velmi povedený a celkem originální dokument. Dobře zvolení lidé, kteří dokáží o daném tématu vést s někým rozhovor(v podstatě forma výkladu o dané problematice, jež je v mnoha dokumentech, mnohdy vysoké kvality, na velmi nízké úrovni, aniž by vás to nutilo přepnout.

Zpoza stínů: Příběh Irène a Frédérica Joliot-Curieových (2009)

Životopisný dokument o dívce, která byla dcerou slavné matky a tak se ve světě vědy udržela tak dlouho dokud se konečně netrefila a něco jí nevyšlo-takto aspoň z dokumentu vyznělo. Nebudu tu rozvádět svůj názor, neboť vědci se tu ť není co hodnotit, prost nehodnotí, tento dokument však ano. A je to jeden z těch, které jsou pro hodntitelé relativně nepříjemné, nebot není co hodnotit, prostě je to průměrný dokument, zajímavý ´jen svým tématem, kterému však nevím co bych jinak vytkl, takže tři hvězdičky.

Život (2009) (seriál)

Záběry v tomto dokumenty jsou bezesporu úžasné, nicméně(snad si tím lidi tu nepoštvu proti sobě) mě nenadchl. Prostě už jsou pryč ty časy kdy mě dokáže ochromit dokument tohoto typu. Ale byla by škoda mu strhnout body za to, že jsem vybíravý, tyto úchvatné záběry si beze sporu zaslouží pět hvězd. Ale jak říkám nenadchl mě.

Apokalypsa - kdy a jak (2008) (TV film)

jediné co je jakžtakž povedené je, že si vzpomněli na temnou hmotu. Dělají z toho velký film, přitom i dílka na toto téma, jež jsou poze episodou ze seriálu(Vesmír od History, naked cinece od NG)zabývajícího se něčím jiným. Rozhodně to nejsou nejhorší scénáře.

Cestování na okraj vesmíru (2008) (TV film)

Úchvatné vizuální zpracování, spolu s příjemnou hudbou. Co víc dodat?Někdo by mohl říci, že se jedná spíš o přehlídku efektů než klasický dokument a dle mého názoru by měl i pravdu, ale to byl nejspíš i záměr, který se jim povedl.