Michael Jackson's This Is It (2009)

Tohle dílo jsem opravdu nějak nepochopila. Něco tak opěvovaného a já přitom nevím proč, nic mi to nedalo. Hold kdyby se to stihlo dotáhnout do konce já aspoň pocítila tížený výsledek tak by mne to třeba jako dokument zaujalo (co za tím vším stálo) takto nikoliv.

Apocalypto (2006)

Děj celkem nula..myšlenka mohla být hezká,ale bohužel někdo tomu zapoměl napsat scénář. Po výtvarené stránce,ale dobré..masky výborné..kamera a hudba se taky celkem pěkně potkaly.

Glen, nebo Glenda (1953)

Pro mě je Wood nejlepším béčkovým režisérem všech dob. Tenhle film sice nemá všechny klasické béčkové rysy,ale bezesporu mezi ně patří. Pro mě jeden z nejkontroverznějších snímků té doby. Píše se rok 1953 a co kdo věděl o transvestitech a transexuálech? On jim to tam pěkně nasázel a ještě o sobě hodně prozradil. Takže velmi osobní a ještě poučné :)

Dogville (2003)

Neotřelé, minimalistické, věrohodné, vtíravé..a až odporně pravdivé.

Annie Hallová (1977)

Naprosto báječná romantická komedie. Dobrý příklad toho jak z jednoduchého námětu jde udělat krásně " složitý " film, ale tak aby byl pochopen a každý si v něm našel to svoje, třeba i zajímavé rady do života od psychologa Woodyho. Scénář který obsahuje neobyčejně vtipné dialogy

Kmotr (1972)

Málo který film se dá stavět do stejné úrovně jako knižní předloha. Tenhle tam rozhodně stavím

Spalovač mrtvol (1968)

Kamera a střih .. v Čechách a na Slovensku nemá konkurenci.

Král tančí (2000)

Poprvé jsem tento film viděla ještě jako školou povinná ve zlatém fondu v kině ( v rámci povinného vzdělávání v hodinách estetiky). Ještě před začátkem filmu mně to přišla jako naprostá ztráta času avšak již po pár minutách mě film uchvátil a s napětím jsem hltala všechno co vidím , co slyším. Pro mě jeden z nejlepších audiovizuálních zážitků který jsem kdy s filmem měla. Kostýmy, kamera ( Gérard Simon) a hudba ve mě zanechala hlubokou stopu. Konečně jeden z mála filmů který poukazuje na pravdivost té doby (situačně) a naprosto bez ostychu.