Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krimi
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční

Recenze (206)

plakát

Žebrácká opera (1991) 

Slabota, nic než slabota. Souhlasím s Jirkou Menzelem, že je to jeho nejhorší film. Vydržel jsem pul hoďky a déle se to nedalo. Neustálá sprcha filozofické polemiky Josefa Abrháma o ženách mně už lezla na nervy. Ke cti Jirky Menzela snad jen dodat, že chyba ani tak možná nebyla až tak v režii. Předloha či scénář asi nedával moc možností vypustit ty nudné dlouhé polemiky (s prominutím žvásty) o ničem.

plakát

Otec vojáka (1964) 

Baladický film o hledání syna svým otcem za 2. světové války. Tatíka si zahrál skvěle Nikolaj Barmin, který je tím pravým bonbonkem pro tento film. Typ vesnického staříka, který sice nepobral dvojího rozumu, ale svojí dobrosrdečností a prostoduchostí si získá obdiv diváka.

plakát

Maggie (2015) 

Nelze ani říct, že by to měl být horor. Nakažení mají sice představovat zombíky, ale podstatou filmu je spíše psychologická sonda o tom, jak deprimující je, když vám zbývá pár dní života a bezmoc někoho, komu umírá jeho dcera.

plakát

Ex Machina (2014) 

Film naznačuje možné aspekty umělé inteligence, jejího sebeuvědomování a vztahy lidí k těmto výtvorům. Snaží se nám naznačit, že v budoucnu budou lidé, kteří UI budou brát jako věc a jiní jako živého tvora.

plakát

Operace E (2012) 

Beznadějnost až trágedie hlavní postavy je pohřbena v dění kolem malého chlapce, který je středobodem filmu. Povstalci, partyzáni, vojáci, připadali mně všichni stejní , ve stejných uniformách a nějak jsem tápal pořád, kdo je kdo. Skutečnost byla určitě krutá, ale tohle mně připadalo nějaké chaotické.

plakát

Síla života (2014) 

Smutný příběh o nešťastných lidech z doby osídlování Divokého Západu.

plakát

Tři slunce (2004) 

Drsný, krutý a syrový středověk mně tento film sice ukazuje, ale bylo to tak vyumělkované a nažehlené, že to realistickému obrazu má přidaleko. Celý film je vlastně o dialogu hlavní hrdinky "být či nebýt" a někdy mě ty její polemiky lezly pěkně na nervy. Režisér se snažil sice nějak přiblížit středověk, ale všichni účastníci byli pěkně v prádelku vyžehlení, umytí s makeupem, aby ni smítko špíny jim za nehty nezůstalo. No a ta taškařice s morem, kdy se nakazil jen ten, koho režisér označil, je stupidní.

plakát

Vyměřený čas (2011) 

No že by to byla nějaká bombovka, to se říci rozhodně nedá. Rozpočet 40 melounů dolarů odpovídal kvalitě fimu. Film dějově, scénáristicky, dekoracemi i zpracováním řadím ke kvalitnímu Béčku. Ze začátku tam určité napětí a tajemno, kam se film bude ubírat, i je, ale poté děj sklouzne k neustálému pobíhání sem tam a zápletka nějak vyšumí do ztracena.

plakát

Smrt v labyrintu (2014) 

Film je dobře natočen, herecké výkony jsou excelující, ale po celý film jsem čekal, že ke konci bude nějaká nečekaná pointa. Film k tomu nějak nabádal, ale čekal jsem marně, pointa žádná se nedostavila, což mně zklamalo, protože jinak je děj zcela prostý až malicherný.

plakát

Deník mrtvých (2007) 

Nebýt toho přitroublého nápadu točit film jako domácí video, měl by děj větší razanci a napínavost.