Dostih (1981)

Film z dostihového prostředí ve stylu Dicka Francise, i když kriminální aspekt, nehraje ve filmu podstatnou roli, spíše psychologie povah jednotlivých postav. Dobře režijně zpracované a kdo má rád prostředí týkající se koní, nebude litovat, pokud opomine dobu, ve které se točil. Trochu mně tam nezapadlo vyůstění vztahu obou hlavních hrdinů ke konci ale budiž.

Tři slunce (2004)

Drsný, krutý a syrový středověk mně tento film sice ukazuje, ale bylo to tak vyumělkované a nažehlené, že to realistickému obrazu má přidaleko. Celý film je vlastně o dialogu hlavní hrdinky "být či nebýt" a někdy mě ty její polemiky lezly pěkně na nervy. Režisér se snažil sice nějak přiblížit středověk, ale všichni účastníci byli pěkně v prádelku vyžehlení, umytí s makeupem, aby ni smítko špíny jim za nehty nezůstalo. No a ta taškařice s morem, kdy se nakazil jen ten, koho režisér označil, je stupidní.

Vyměřený čas (2011)

No že by to byla nějaká bombovka, to se říci rozhodně nedá. Rozpočet 40 melounů dolarů odpovídal kvalitě fimu. Film dějově, scénáristicky, dekoracemi i zpracováním řadím ke kvalitnímu Béčku. Ze začátku tam určité napětí a tajemno, kam se film bude ubírat, i je, ale poté děj sklouzne k neustálému pobíhání sem tam a zápletka nějak vyšumí do ztracena.

Smrt v labyrintu (2014)

Film je dobře natočen, herecké výkony jsou excelující, ale po celý film jsem čekal, že ke konci bude nějaká nečekaná pointa. Film k tomu nějak nabádal, ale čekal jsem marně, pointa žádná se nedostavila, což mně zklamalo, protože jinak je děj zcela prostý až malicherný.

Deník mrtvých (2007)

Nebýt toho přitroublého nápadu točit film jako domácí video, měl by děj větší razanci a napínavost.

Bílá tma (1948)

Pokud to mám srovnávat s jnými válečnými filmy té doby, tak tento snímek je nadprůměrně natočený. Kvalita režie a tím i vyniknutí hereckých postav je znát.I když nějaké mouchy se tomu vytknout dají, je i v dnešní době koukatelný až do konce, což se o řadě jiných filmů tohoto typu řící nedá.

Noe (2014)

Film mě mile překvapil, čekal jsem nudu, ale právě naopak. Scenérie biblická, herci neměli chybu i děj měl spád. Bohužel, jak se to svižně rozjelo, Noeova rozpolcenost v poslední třetině filmu to však zcela zkazila, protože hlavní hrdina se během filmu měnil ne v zrovna chápající postavu : první třetina filmu - Noe chytrý, odhodlaný, spravedlivý, druhá třetina filmu - Noe fanatický, nekompromisní, poslední třetina filmu - Noe magor, happyend - Noe vyléčený, Noe opět dobrotivý taťka, děda a manžel.

47 róninů (2013)

Dobře natočený, dobře zahrané, motiv zajímavý, ale přeci jen tomu chybí punc japonského díla. Děj je přímočaře jednoduchý, ničím překvapující či dech beroucí a je znát, že film netočil japonský, čínský či korejský režisér v domácím prostředí.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Taková scifi grandiózní a efektní patlaninka pro diváky, kterým stačí výbuchy, akce, honičky, létající trosky a těla a já nevím co ještě. To snad i Jack o Neil se svoji partičkou z Hvězdné Brány je věrohodnější a napínavější než tahleta trumpeťárna.

Gravitace (2013)

Námět a vizualizace skvělá, scénář slabý, režie a herecký výkon Sandry slabota. Škoda, že George ve filmu nepobyl déle. Nepochopil jsem vůbec, proč se George musel od Sandry odpoutat, že by jej táhla nějaká černá díra od ní, aby jej vcucla... možná, nebo spíše tou černou dírou byl režisér Cuaron, který si to přál