Tobogan (1989)

Kriminalita, toxikomanie a to hlavně na sídlišti aneb perestrojková (skoro)kritika zahnívajícího socialismu v mezích zákona. Krom toho taky značně tupý film se spoustou nelogických scén (např. nesmyslnou honičkou na konci). Útěchou budiž fakt, že existují daleko horší dětské filmy.

Tichý běh (1972)

New Wave v krystalické formě. Jeden z nejlepších SF filmů.

Letopísně (2001) (TV film)

Série zábavných a inteligentních hudebních jednohubek a zároveň jeden z nejlepších pořadů, jaké kdy ČT vyprodukovala.

Povídky o bledé luně po dešti (1953)

Film sám o sobě sice výborný, na knižní předlohu ovšem nemá. Čekal jsem spíše povídkové pásmo, ze všeho nejvíc mě ale mrzí, že byla vypuštěna Modrá kápě, můj nejoblíbenější Uedův příběh.

Z makové hůrky (2011)

Poměrně banální námět, který je však zabalený do úžasně detailního popisu japonské každodenní reality 60. let. Už dlouho jsem neviděl tak příjemně civilní anime, ve kterém dohromady o nic nejde, které ale diváka unáší na tradičně milé ghibliovské animaci a pohodové atmosféře.

Pěna zabiják (1985)

Vykrádačka Blobu + hrdinná fašistická bojůvka + ultra-toporné herecké výkony = ukázková šmíra. Ta jedna hvězdička je za nechtěné komično, které se celým tímhle paskvilem vine jako červená nit.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Velmi chytře napsané anime, které i přes řadu logických děr (obzvláště ve 2. sérii) a kolísavou vizuální stránku (animace některých dílů poněkud pokulhává za průměrem) rozhodně stojí za vidění. Některé prvky jsou evidetně vypůjčené odjinud (např. plán na transformaci lidstva do jedné superentity dost připomíná závěr NGE a Lelouchovo sebeobětování je snad přímo převzaté z God-Emperor of Dune od Herberta), seriál si ale i přesto drží vysokou úroveň a je téměř zcela prost jakýchkoliv vycpávek (nebo se vyskytují jen v zanedbatelné míře). Hype je jednoznačně oprávněný.

Taking Off (1971)

Neuvěřitelně pohodový film a především typický Forman 60. let (pročež je mi docela jasné, proč film ve své době v Americe zapadl). Dobrá nálada zaručena!

Dvaadvacítka (1998) (pořad)

Sice slabší než Česká soda, pořád ale s velkým množstvím originálních a ujetých nápadů (namátkou nejprodávanější polský básník nebo rodinka v restauraci 5. cenové). Dlužno říci, že hodnotím s už dost velkým časovým odstupem, chtělo by to určité osvěžení.

Kodomo no džikan (2007) (seriál)

Nikdy bych neřekl, že seriál pro pedofily může být tak zábavný:-) Závěrečná znělka je IMHO skvělá.