Frog and Toad Are Friends (1985)

Jedna z nejlepších loutkových pohádek o dvou žabácích (česky Kvak a Žbluňk) podle série dětských knih Arnolda Lobela (které vyšly v mnoha nákladech i u nás). Originální, vtipné, roztomilé a kvalitně zpracované. Jen škoda, že se film z nějakého důvodu nejspíš nikdy neobjevil v české distribuci.

Barva z vesmíru (2019)

Filmů podle Lovecrafta je z nějakého nepoznatelného a zařeknutého důvodu jako šafránu, ale třeba tenhle patří k té lepší polovici, která vznikla. Není dokonalý, trpí stejným neduhem jako většina ostatních - tj. přesunutím děje do současnosti a především v něm hraje Nicolas Cage, přesto se mu ale do jisté míry podařilo zachytit onu všudypřítomnou atmosféru úpadku a zmaru, která panuje v povídkové předloze. Chce-li někdo začít s filmovými adaptacemi HPL, je Barva z kosmu dobrá první volba.

Sněhulák (2017)

Proč se v Norsku vůbec srát s nějakou norštinou, když můžou být všechny noviny, policejní dokumenty, billboardy a neony v angličtině, že ano. Jo a jinak to scénáristicky skřípe prakticky po celý film a tak nezbývá, než se jen kochat idylickou krajinou ze Záchrany na zledovatělé silnici.

Fantazie (1940)

Esence nudy. Animace, která zde doprovází tu nejprovařenější klasiku, je - navzdory názvu - po obsahové a invenční stránce naprosto plochá a banální a obsahuje asi tolik originality a děje jako spořič obrazovky. Možná, že film dokázal v roce 1940 ještě někoho nadchnout, dnes už ale (kromě nezasloužené pověsti) nemá co nabídnout.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Solipsismus je subjektivně idealistická teorie popírající existenci vnějšího světa, který je prý pouze výtvorem vědomí a představivosti člověka, přičemž uznává pouze existenci vlastního "já".

Alita: Bojový Anděl (2019)

Poměrně vysoká věrnost comicsové předloze je u Ality zároveň požehnáním i prokletím, protože bez toho, aby vznikla pokračování (kterých by vzhledem k ohromnému objemu děje ve velmi spletité a provázáné manze mělo být nemálo), nemá jeden samostatný film příliš význam, jelikož v podstatě nic nevysvětluje a přitom předhazuje množství postav a nejrůznějších narážek, o kterých se předlohy neznalý divák v podstatě nic moc nedozví. Na sequel je již zaděláno, takže teď jen čekat, jestli a jak se to nakonec vyvrbí.

Bye Bye Birdie (1963)

To jediné, co z celého filmu stojí za řeč, jsou cca tři minuty na samotném začátku a konci (titulní song Bye Bye Birdie). Bez zbývajícího balastu by se to klidně obešlo.

Blackstar (1981) (seriál)

Jeden z dlouhé řady osmdesátkových seriálů, jejichž hlavním úkolem bylo propagovat série akčních figurek. U tohoto exempláře není bez zajímavosti, že je - kromě standardně velmi nízké kvality scénáře a animace - cca o 4 roky starší než podstatně známější Masters of the Universe. Podobnost mezi oběma zde však hraničí až s identičností, v podstatě jediným rozdílem je barva vlasové pokrývky titulních svalovců (Blackstar - černá, He-Man - blond). Soudě dle zdejšího počtu hodnocení, je u nás seriál evidentně zcela neznámý, s jeho comicsovou podobou se však někteří pamětníci mohli setkat v časopise Pif, který bylo možné v 80. letech v ČSSR zakoupit díky jeho afiliaci s francouzskou komunistickou stranou.

Ha-Trempist (1972)

I want to be a hippie, I want to be a hippie, I want to be a hippie and I want to get stoned. I want to be a wonder way guy to leave home. I want to be a hippie and I want to get stoned. I want to be a wonder way guy to leave home.