BubbleGum

BubbleGum

okres Praha
To si ani nepřej vědět...

• 4.4.2015  00:43
    S Nigellou v kuchyni (TV pořad) (2000)

Nigelliny rychlovky mám ráda. Teda, nekoukám na to zrovna z toho důvodu, že bych podle toho vařila, ale zkrátka mě baví se na to dívat, a je mi sympatický její postoj a chuť k jídlu. :-)

• 4.4.2015  00:27
    30 dní dlouhá noc (2007)

S tímhle filmem je třicet nocí dlouhý den. Je to hrozná nuda a hrozná blbost. Ztráta času.

• 3.4.2015  23:52

Tak trochu divný film který mi náladou a atmosférou zrovna přesně padl do noty. Lidi by si mohli film vykládat podobně jako Eddieho "proslov" který měl po svém brutálním zápase v ringu. "Podle jedněch o správném sezení. Nebo prej o dobru a zlu. Podle dalších prej podporoval nudisty. Někteří to chápali jako vtip, jiný to dojalo. Podle dalších to byla blbost". O čem to tedy vlastně bylo? Každý si to zřejmě vyloží dost jinak. Mě se líbily jeho dvě stránky. Propagoval zdravý životní styl, odmítal léky, jako chiropraktik lidská těla napravoval, a lidi ho štvali tím jak si ničí svůj vlastní život; na který měl on sám úplně jasný pohled. Po té tragické události ale prostě šel, a každému ty kosti zpřelámal....... Dalo by se říct, že si tyhle dvě "stránky" tak trochu protiřečí, ale já musím říct, že jsem ho do jisté míry chápala... :-) Pak pár velmi povedených scén (instantní káva na pizze, a vůbec celkově postava detektiva byla vynikající), a vůbec, dalo by se zmínit opravdu mnoho scén z tohohle filmu, například celý začátek s jeho otcem, jak se znovu spřátelili, jak si mávali - naprosto báječné a vtipné. Konec také nezklamal. Určitě to po nějaké době shlédnu znovu a zhodnotím a možná přehodnotím, ale právě teď mi takový film naprosto sednul. Černý humor jak má být!

• 11.3.2015  22:19
    Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)

Tohle je tak neskutečně otravné, hodinu a půl poslouchat něčí nepříjemné rychlé žvanění, až z toho hlava třeští, a zvlášť když jde o tak báječné názory!! Srandovní to nebylo vůbec, asi dvakrát tam byly celkem pěkný kousky, ale jinak strašný. Humor postavený na tom že budu každého urážet a budu prosazovat ty nejodpornější názory (třeba to o fyzickém trestání dětí? To vážně??). Nechápu kdo se tímhle může bavit. (salahadin to v komentáři přesně vystihl).

• 9.2.2015  02:32
    Lennon Naked (TV film) (2010)

I když mi připadá, že se Chris Eccleston na roli Lennona celkem hodí, tak mi film jako celek připadá jako nepovedená parodie, a to s podivem i tím obsazením. Jak všichni napodobují hlasy a přízvuky, jako nějací trapní a skutečně špatní imitátoři (i když snad postavy ostatních brouků byli ještě horší než Lennon osobně - ten McCartney? Dělají si srandu??), a o obsahu filmu nemluvě. Jako by někdo četl pár knížek o Beatles, znal o Lennonovi pár nejproslulejších historek, často i těch nepravdivých nebo dost pochybných, a natočil podle toho film, ve kterém to vypadá, že to byl úplný blázen, co se ke všem choval naprosto nemožně, myslel si o sobě že je Ježíš, nejdůležitější bod v jeho kariéře byl když se vyfotil nahý se svojí manželkou, a podobně. Opravdu hodně špatný film, v podstatě o ničem, neskutečně trapně a prvoplánově zobrazující špatnou představu o Lennonovi. Pro mě (jako pro fanouška Beatles a Lennona, ale i jako pro nestranného kritika filmů) odpad.

• 30.1.2015  02:10
    Nebezpečná identita (TV seriál) (2011)

Musím říct ne úplně originální nápad, ale je to celkem zábavné, dobře se na to kouká, a netáhne se to. (Seriál "hodné chudé dvojče a zlé bohaté dvojče" by mohla být i úplná katastrofa - jako například The Lying Game!). Odpovědi se vždy dozvídáme včas, a nikdy se to netáhne přes několik dílů, jako to někdy bývá. To je pak nesnesitelné. Musím říct že i když je to zcela nevěrohodné, a nikdy by nic takového doopravdy neprošlo (okamžitě by se na to přišlo!) tak jsou ty situace ještě celkem reálné, a člověk si sice říká "hloupost", ale aspoň si neříká "BLBOST!", pokud to dává nějaký smysl. Navíc na herce se dobře kouká, a je to zahrané dobře, takže si nestěžuju. Na zabavení úplně ideální.

• 30.1.2015  01:42
    Sága rodu Forsytů (TV seriál) (2002)

Není to zvláštní, že nakonec byla nejnesympatičtější vlastně Irene? Nebo, nevím jestli se dá říct přímo nejnesympatičtější, vzhledem k tomu jaký byl její manžel, nebo co jsou někteří schopni udělat pro peníze. Ale každopádně alespoň hrozně neschopná, a proto vlastně dopadla, tak jak dopadla. Nedokážu si představit, že bych se jednou večer v tom pokoji zapomněla zamknout. To snad není ani možné! Její násilnický manžel jí tam chodil snad každý večer ty dveře zkoušet, a ona se ho bála a hnusil se jí. Myslím si že by se to nestalo. No ale tak i kdyby se to náhodou stalo, a ona vážně zapomněla, stačilo by aby Bosinneymu řekla co se stalo až po tom soudu, a mohlo to dopadnout úplně jinak. Ale ona byla přes celou sérii hrozně neschopný, chudinkovský charakter, a pořád se akorát litovala. Takové postavy žen mi nikdy sympatické nejsou. Už divné bylo to, že Bosinney byl nápadník její dobré přítelkyně. Jasně, pořád tvrdili že by člověk měl jít za hlasem svého srdce, a že tomu "nemůžeš poroučet", ale stejně se chovali jak idioti, a řešili tu situaci opravdu zvláštně. Kvůli těmhle drobnostem, které mi na tom vadily, se ten celek dá hodnotit docela těžce, protože zas podívaná to byla docela zajímavá, a bavilo mě to. Navíc Ioan je vážně senzační, a na něj se vždycky a všude podívám ráda, ať už je to cokoliv. :-)

• 30.1.2015  01:19
    Bradyovi 2 (1996)

Je to trochu slabší než první díl, jak píše 5150, na celý film to děj skutečně nemá, a vtipů tu nebylo tolik, co v prvním díle. Ale George Glass je skutečně legendární, nebo bych spíš měla říct virální!? Tady asi málo kdo ví o co jde, ale je to docela sranda. (Ale myslím si že je na místě znovu upozornit, že se jedná o parodii(!) na původní seriál Bradyovi, což podle mě docela málo lidí pobírá...)

• 30.1.2015  01:10
    Bradyovi (1995)

Je to něco jako přesný opak Addamsových. Takhle rodinka je věčně usměvavá, optimistická, barevná, hodná, milá, slušná. Takže se celkem nezdá, že jsou tam občas pěkně brutální vtípky!! Já jsem se teda docela bavila. Ke konci už to bylo víc hodné a poučné, a trošku trapné, spíš než vtipné, ale jinak si to celkově dělá z takových spíš srandu. A potěšili mě i Davy Jones, Micky Dolenz a Peter Tork jako porotci, plus Davyho vystoupení, to bylo miloučké. :-) Viděno v originále, dabingu bych se trochu obávala. (A pro ty co to nevědí, upozorňuji že tenhle film rozhodně není myšlen vážně, ale ani jen tak jako prostě nějaká komedie, jedná se o parodii na původní seriál Bradyovi z konce šedesátých let. Právě proto se mi zdálo že tu i tak bylo příliš mnoho konečného "ponaučení", ze kterého si to mohlo velice snadno udělat ještě více a lépe legraci. Plus Davy Jones se objevil v jednom díle původního seriálu, proto na to vlastně film narážel, v podstatě na to navazoval. Pro mě to bylo docela milé překvapení, a asi mi to dává větší smysl než jiným). :-)

• 22.1.2015  20:35
    Král Artuš (2004)

Jistě, ten příběh co (by) byl zajímavý téměř vynechat, soustřeďme se na mordování nepřátel. To je sice hezká myšlenka, ale naprosto to postrádá jakýkoli vtip (a to nemyslím nutně nic ve stylu Svatého Grálu, ale nějaké situace, nebo "hlášky", zkrátka nějaké jiskření mezi postavami, to tomu dost chybí), a není to vůbec zábavné. Má to dvě hodiny, a opravdu je to úmorné. Obsazení mi nesedělo vůbec, alespoň Artuše i Ginevru bych přeobsadila... No a jinak, jinak to snad nemá cenu nijak komentovat, bylo to celé nějak mimo.

• 22.1.2015  20:14

Hvězdička za Ioana a jeho skvostné hraní. Jinak to bylo hrozně předpovídatelné a nudné, a na můj vkus až příliš "snaživé". ("Zakázaná láska" nikdy nebylo moc téma pro mě - aspoň ne v případě kdy se ti zamilovaní chovají jak paka, jako tady). Postava Gaenor mi byla nesympatická, a Nia Roberts se podle mě na ní vůbec nehodila. A samozřejmě se musela předvést nahá...

• 19.1.2015  23:30

Mě se to líbilo, ale můj smysl pro humor je poněkud ujetý...

• 13.1.2015  20:30
    Oscar Wilde (1997)

Takže...! Komentář jsem si dlouho rozmýšlela, protože vážně nevím, kde začít. Nedá se říct, že by to byl špatný film, ale ani se nedá říct, že je dobrý. Je to něco jako Wildeova biografie, ale vzhledem k tomu, jak dávno se to všechno událo, je to taková "jak to asi mohlo být"-filmová úprava. Je to sestavené z faktů, ale také z věcí, o kterých se neví, jestli tak byly. Tak například to že John Gray byl inspirací pro Doriana, to jsou jen spekulace. Ale tohle zrovna se mi jako nápad ke zfilmování líbilo, "jak to asi mohlo být". Proč ne. Pak samozřejmě Wildeovo výstřední chování, jeho rodina, všechna jeho práce, to vše jsou samozřejmě fakta. Bosieho chování bylo velice zvláštní, ale dobře. Jeho otec, a vše kolem toho je, žel, také naprostá skutečnost, a to jak Oscar nakonec skončil, žel, také. S jeho ženou Constance je to celkem filmově romanticky-tragicky upravené. Jinak herci jsou skoro všichni výborní, Stephen Fry to celé herecky vede a není mu co vytknout (nikdo se na roli Oscara Wildea nehodí víc než on!), Zoë je výborná, na Michaela Sheena si moc nepotrpím, a Jude Law mi tu připadal až trapný, ale to je věc názoru. Ráda ho přenechám jiným. Pak malé a trochu nevděčné roličky jako měl například Adam Garcia, který se ptal proč Oscar nepřivedl Celliniho, a po odpovědi, že už je mrtvý se zeptal, kdo ho zastřelil, James D'Arcy jako Perkins, jeden z "kamarádů", nebo Orlando Bloom, který měl snad jednu větu, něco jako "někoho hledáte?", a pak samozřejmě Ioan Gruffudd, který si rozhodně zasloužil zahrát si víc. Je popravdě trochu zvláštní, když se ve filmu objeví postava, která říká že se chce zabít, a pak už o ní není ani zmínka.

• 13.1.2015  18:33
    Forever (TV seriál) (2014)

Za těch pár dílů co jsem zatím viděla musím dát vysoké hodnocení. Sice to není nic vyloženě originálního, myslím si že tyhle "charismatický" hlavní postavy - většinou tedy muži, se objevují v poslední době dost často (Sherlocka Holmese v podání Downeyho Jr. asi nemusím ani zmiňovat). Takový ideál neuvěřitelně chytrého, okouzlujícího, elegantního a šarmantního džentlmena, tajemného, protože má nějaké velké tajemství, samotářského, který se ale ve společnosti chovat umí dokonale. Dobře, nikdo takový neexistuje, ale doufat v to můžeme. :-D Když máme takovýto charakter, už záleží jen na výběru herce - musí být schopný to utáhnout. Ne vždycky se výběr povede, ale tady je naprosto špičkový. Ioan Gruffudd je naprosto perfektní, a s ním nepotřebuji ani pořádný děj, stačí mi se dívat na něj! Dělám si samozřejmě legraci... (Nebo ne?), ale tady mě baví i ten tajemný příběh, a děj každého jednotlivého dílu je taky dobře propracovaný, jen něco je víc zábavné, něco míň. Líbí se mi i nápad otce se synem, ale nechci spoilerovat. :-) Alana De La Garza je také dobrá, a její charakter je celkem adekvátní. Lucas je docela fajn, a je mi ho celkem líto, jak se na něj všichni chovaj. Je to taková ta vtipná postava, která to schytává od všech. Takový ten "lůzr" společnosti, ale já s takovými docela sympatizuji. Jen flashbacky do dob, které Henry už prožil jsou zatím celkem nevyužité, rozhodně by nám ho měli ukázat ve všech dobách, ve kterých už byl. Myslím že třeba šedesátá, sedmdesátá a osmdesátá léta minulého století budou stát za to. :-) Zatím nám jen ukazují jakou měl úžasnou ženu která (kupodivu) už umřela, a že se s tím ještě nesrovnal. No tak abych to shrnula - na to že to je sci-fi krimi, což bych si myslela že bude hrůza, je to dost povedené, jen bych možná přidala trošku víc humoru do toho dramatu, a do příštích sérií bych doporučila využít toho, co nám možnosti - a že jich je hodně - nabízí. 85%

• 10.1.2015  03:54
    Love in the 21st Century (TV seriál) (1999)

Viděla jsem (také) jen díl s Ioanem Gruffuddem, kde byl sice opravdu velice v pohodě, ale jinak to byl docela děs. Téma toho dílu, ty "problémy" co se tam řešily... bylo to jako od zmatených puberťáků.

• 10.1.2015  03:23

Kdyby se přepsala a přeobsadila postava Susan, bylo by to ještě o něco lepší. Takhle to je docela sranda, párkrát se člověk i zasměje, ale ona je, žel, úplně příšerná. Ne jen ty její věčný pipinovský řeči o svatbě, o tom jak chce být normální, ale hlavně je furt nespokojená a něco jí vadí... zkrátka pořád akorát fňuká. Navíc by měla být přibližně stejně stará jako Reed, měla by to být Johnnyho starší sestra, a měla by být chytrá, a na ani jedno teda tady Jessica Alba nevypadala. Jinak Johnny je celkem sympaticky nesnesitelnej, Ben je trochu chudák, ale docela si poradí...:-P no a Reed je perfektní, má mozek i vzhled, co víc jenom chtít.

• 9.1.2015  04:13
    Co s tou Annie Mary? (TV film) (2001)

Až na menší héliový zásek (byl to až příliš velký nesmysl) jsem se docela dobře bavila, a musím říct, že už jen samotný Ioan Gruffud by si zasloužil pět hvězdiček!

• 7.1.2015  22:42
    Serena (2014)

Jennifer to, jako obvykle, dobře zahrála, a dávám jí za to hvězdičku. Jinak to byl film neskutečně nudný, nezáživný a úmorný. V první polovině se nedělo téměř nic, (až snad na asi deset milostných scén), zatím co v druhé se stalo snad úplně všechno, a začalo neskutečné drámo. Začalo to potratem, a pak už to jelo, a všichni se začali navzájem střílet, škrtit, probodávát, a kdo ví co ještě. Tady nikdo neslyšel o heslu neser chlapa s puškou v ruce. (Možná proto že jsem ho vymyslela?)

• 7.1.2015  18:45

Ano, je to pěkně střelený a bláznivý, ale občas je to až trapný. Třeba dívat se na to s rodinou není úplně nejlepší zážitek. A rozhodně byl první díl o něco lepší.

• 7.1.2015  18:38

Haha, češi válej. Je to fakt asi spíš ta komedie než horor... o hororu se fakt asi mluvit nedá. Ale hvězdičku si to zaslouží.

• 7.1.2015  18:35
    Nymfomanka, část I. (2013)

Jsem blbá, že jsem se na to dívala. Já jsem už tušila napřed nějakou prasárnu, ale hrajou v tom někteří herci, které mám docela ráda, a kteří mi ještě před shlédnutím nebyli úplně nechutní, tak jsem se chtěla podívat, jak zlé to tu s nimi bude. A žel musím říct, že někdo s aspoň špetkou vkusu a s trochou morálky by v tom nehrál ani křoví někde v pozadí. Zkrátka mě tak hrozně všechny ty nesmysly popudily, že jsem se z toho ještě nějakou dobu vzpamatovávala. Je to hnus, který si ještě navíc hraje na umělecké dílo.

• 7.1.2015  18:25

Lars je prase a úchyl, a s tímhle filmem by ho měli hnát koštětem, a bojkotovat ho, a ne mu v tom hrát. V tomhle můžou hrát jenom úplně stejně nemorální pozéři, jako je on sám. Pěkně mě naštval, a všichni jeho obdivovatelé taky!!

• 5.1.2015  20:02
    Jack a obři (2013)

Nicholas Hoult mě poslední dobou všude pronásleduje. To je docela blbé, protože já ho nemám ráda. Je pekelně ošklivý, a ani moc dobře nehraje. Eleanor Tomlinson se mi také vůbec nelíbila, a film celkově vlastně také moc ne, a to proto, že u filmu u kterého od začátku víte jak skončí, a vlastně znáte celý příběh, to chce něco originálního, nebo nějaký vtip, nebo něco. Tady jsem nic takového nepostřehla. No, musím říct že dospělý divák se tady asi moc bavit nebude. A já navíc ještě hodně, HODNĚ nemusím fantasy. O moderně zpracovaných pohádkách nemluvě. Zkrátka, líbil se mi tu snad akorát McGregor...

• 5.1.2015  19:46

Bylo to celkem zábavné, a chvílema vtipné. Plus to je tam pár lidí co opravdu dost dobře hrají. Tak za to dám hvězdu. Jinak to není zrovna můj šálek kávy...

• 2.1.2015  20:32

Pár povedených a dobrých vtipů tu je, ale jinak je to zbytečně zdlouhavé, a některé scény a vtipy neskutečně trapné a nevtipné. Písniček až moc, alespoň nemusely být celé. Ale je to takový rozjezd, ještě to rozhodně nemá kvalitu Bláznivé střely nebo Airplane!. Každopádně viděla jsem to poprvé už před nějakou dobou, a nevím sice jestli jsem ten večer pila jen vodu, ale připadalo mi to šíleně vtipné. Tak jsem to před pár dny doporučila svým rodičům, abychom se na to společně podívali, že to bylo ohromě vtipné, ale nakonec se u toho všichni propadali hambou, pokud zrovna neusínali nudou.... Vůbec nechápu, jak je možné, že jsem si to pamatovala tak neuvěřitelně skvělé a vtipné!

• 2.1.2015  20:23
    Vánoční hvězda (TV film) (2012)

Jediná dobrá tu byla Pazderková. Jinak naprostá hrůza!

• 1.1.2015  22:04

Myšlenka hezká, ale dospělí se moc nepobaví. I když jsou tam odkazy na různé filmy (což zas nepochopí děti). Nelíbila se mi animace, a dost mě to nudilo. Ale jak říkám, konec byl docela pěkný.

• 26.12.2014  21:35

Hrozná nuda, nic originálního, naprosto nevtipné. Nebylo tam pro mě nic za co dát hvězdičku!

• 22.12.2014  16:25
    Perfektní tělo (TV film) (1997)

Typický film o anorektičce - bulimičce. Nic nového, ale Amy byla dobrá.

• 20.12.2014  10:39

Film pěkně na prd. Ale dávám hvězdičku Jennifer Lawrence, zahrála to fakt výborně, a i v podstatě vážnou roli zahrála s jistým vtipem, a to se mi líbilo. Pak ještě stojí za zmínku Robert, ale jinak už moc nic.