• Krátkometrážní

Úkryt (2002)

Mělo to akci, napětí, vtip - už jsem jak televizní program, ve kterém vám to vždy ohvězdičkují. Baterka kupodivu nezhasla, ale co čekaly? Že ten tuček chodil do skautu nebo po večerech kouká s krabicí kapesníčků na Titanic? Což o to, s kapesníčky možná, ale nejsem si jistá, jestli by je použil na smrkání. Ožehnutí vousů si Jared stopro zasloužil, určitě si nahlas prozpěvoval, taky by mi to lezlo na nervy. Proto už mi doma leží na stole lístky na jeho nejbližší koncert. A až se se mnou bestlama rozvede, budu si dávat bacha, na jakou pipku narazí, jelikož by mi mohla někdy zachránit život. To Jodie trochu nedomyslela.

M is for Maggie (2013)

A jaké z toho plyne ponaučení?.. Nestrkejte nos (ani jakoukoli část vašeho těla), kam nemáte!

M is for Maestro (2013)

Já věděla, proč přestat chodit do sboru a na flétnu..

Let Me Help You (2014) (amatérský film)

Asi na ty amatéřiny přestanu koukat. Přece jen, špatně se to hodnotí, když jsme zvyklí na HD kvalitky a zvuk 7.1. Nicméně půjdu do sebe a zkusím to subjektivně zhodnotit. Jde vidět, že Veselý má proklikáno. Ovšem Šťastným a slavnějším se po lípnutí svého amatéráku na tuto databázi nestane. V/H/S a Paranormal Activity oblíbené filmy? Co se dá dělat, ani samozvaní hororoví guru už nic nového nevymyslí. Dále by mě zajímalo, jestli to mělo být Fuj futidž nebo čarodějnice ohla o prašule málo nevinných Pichen, věřících na bubububáky, tudíž nevybrala dost synáčkovi na stativ. Další otázka.. Den jedna? Den dvě? Angličtinu určitě Kubík zvládá brilantně, ovšem víc by mi tam seděly řadové číslovky, ale to je jen malá hnidopišská poznámka. Na střihu by měl tvůrce určitě více zapracovat, více plynulosti a méně sekání. Trhalo mi to oči. O zvuku ani nemluvě. Z konečného rozhovoru mezi Černou a žůžovou jsem nepochytila ani zbla. Jakže to vlastně dopadlo? Domyslím si. Příště si to Jasmovo sémě s tím točením rozmyslí, nebo zapracuje na technice a .. všem ostatním. Například hercích.

M is for Mad Cow (2013) odpad!

COWovina prvního řádu.. Nestačím zírat, co se na filmové databázi dokáže zjevit.

Můj nejlepší nepřítel (2010)

Někdy je v člověku tolik zloby, že ho zkrátka ovládne. Po všech těch strastech, které si zažil, je otázkou, zda-li mu jeho na první pohled špatné rozhodnutí, jak se s tím vypořádá, mít za zlé či ne. Šikana byla a bude.. Je jen na okolí a obětech, jak se k ní postaví. Tento film ukazuje oba typy obětí šikany - ti, kteří odpouštějí a ty, kteří možná odpouštějí, ale nezapomínají.. Stačí jen nezavírat oči před problémy.

Antisocial (2013)

Tak to tu ještě nebylo.. A teď už je. Takže šupky dupky zrušte si fejsbůčky, protože co nevidět Mark ztratí na popularitě a nahackuje do něj nějaké potvůrky, které mají zajistit více statusků o tom, co měl kdo na oběd a s kým zrovna randí. A budou se vesele šířit online. Nezajímavé, nudné, nelogické. Jedna hvězda za tu kapku atmošky, kterou to navodilo.

Ona (2013)

Na začátek musím konstatovat, že tenhle snímek mi jen tak z hlavy nezmizí.. Měl prostě v sobě to "něco", čím mě chytil a ještě dlouho nepustí. Přes počáteční nesympatie k Joaquinovi jsem se během páru minut lehce přenesla a dále se už jen nechávala unášet na vlnách melancholie, barev... Záběry byly slastí pro oko, upřímně mě výprava u Her dostala o něco více než u Waltera Mittyho.. Vše lazeno do odstínů růžovo-červené, moderní design s nádechem retra, překrásná hudba a... ten příběh. Soucítila jsem s Theem, radovala se s ním, brečela jako želva a prožívala s ním každou vteřinu.. Protože tohle není jen o lásce k nějakému stroji, jde o mnohem víc věcí, o nejniternější pocity v člověku, uvědomování si sebe samotného, braní věcí tak, jak přicházejí, dozrání mysli.. Každý si může ve filmu najít to své. Já rozhodně našla..................... "I don't know what I want.. I'm just always confused."

Vlk z Wall Street (2013)

Má historicky první csfd projekce, musím říct, se opravdu vydařila. O filmu jsem si předtím nic moc nezjišťovala, přes vysoké hodnocení jsem k němu byla dosti nedůvěřivá, ale naskytla se příležitost, kdy se smilovali i nad Ostraváky a ušetřili nám takovou štreku do Prahy. Stačilo jen přemluvit bestlamu k menšímu výletu a báječný večer mohl začít. Nejlepší na projekci bylo, že pokud jste ušetřili za vstupné, okamžitě jste sumu za vstup narvali do popcornu a coly. Když jsme stáli tu obrovskou řadu k paní, která zaznamenávala nicky, tajně jsem si přála, aby nad všemi těmi grázly s nepoctivě vyškemranými body svítil obrovský nápis bodohonič. A že jich tam nebylo přihlášeno zrovna málo! Bohužel, mé přání vyslyšeno nebylo. Nevadí, tágo s námi pojede v autě snad i příště. Konečně se dostáváme k filmu.. stálo to za to! Ani na chvíli jsem neměla pocit, že se u filmu nudím, mám nutkavou potřebu na záchod, neustále hledat polohy (jak si sednout, vy čuňata!) a koukat se na mobil, kdy že to vlastně už skončí. Ba naopak. Celou dobu jsem seděla s výtlemem (což se o tom týpkovi s rukama založenýma na prsou rozhodně říct nedalo) a mé nekontrolovatelné výbuchy smíchu musely být kroceny. Teď tak zvažuji, či ta zamlklost týpka vedle neměla co dočinění s bestíkovým prohlášením, že by nejraději všechny bodohoniče naházel do plynu. Zpět k samotnému filmu. Očekávala jsem leccos, ale takovou nálož zábavy, spolu s naprosto vynikající kamerou, přes výkon Lea, kterým dokázal ze sebe udělat vyjukaného hlupáčka, suverénního řečnického mistra, šéfa rozmanité skupiny podivínů, dále nadrženého boháče, který vyšuká kdejaké krasotince mozek.. (za 11 vteřin), zfetovaného dementa, který pomalu ani neví, čí je, až po starostlivého otce. Vážně nemám, co bych vytkla, Jonah opět vypatlaný kámoš do nepohody, mělo to spád, byly i kurvy, které berou kreditky - jen ty bohaté, sympatické mi bylo přelévání žánrů a s ním spojená katarze - u mě zafungovala na 100% a i nějaké to ponaučení padlo. Pro mě nejlepší film roku 2013.

You're Next (2011)

Upřímně nechápu ta vehementní pětihvězdičková hodnocení. Na tento horor jsem se těšila jak malá šíleně dlouho. Navnazující řeči typu: "Podívej se na to, je to skvělé, je tam něco, co bys určitě nečekala, fakt originální, bude se ti to líbit!" A víte co? Čekala jsem, trpělivě. 94 minut... A výsledek? Průhledné konečné rozuzlení, nic, co bych ještě ve filmu neviděla a obrovské zklamání.