• Pohádka

Bídníci (2012)

Pro mě opravdu krásný a smutný film, jeden z mála, který mě opravdu rozbrečel. Velice jsem si zamilovala hlas inspektora Javerta a dalších herců. Dále mě opravdu uchvátilo hvězdné obsazení s mými oblíbenými herci, kteří zpívali a hráli krásně. Mohla bych na tento film koukat do kolečka a řekla bych, že zvuk písně Do you hear the people sing, se mi z hlavy jen tak nedostane ;)

Iron Man 2 (2010)

Většinou jsem toho názoru, že díl první je lepší než jeho pokračování, ovšem u Iron mana musím udělat výjimku. Jednička se mi opravdu moc líbila, ale až dvojka mě donutila těšit se na třetí pokračování v kině. Díky těmto filmům jsem si Roberta Downey Jr. jako herce opravdu zamilovala a v Avengerech mě opět mile překvapil.

Počátek (2010)

Nejvíce mě dostal konec tohoto filmu, který nastává ve chvíli, kdy je ,,káča´´ roztočená a utnou to titulky, tudíž divák se může jen dohadovat zda-li jsou již v realitě, nebo ne. Opravdu mě velice zaujalo, jak se snaží v hloubi podvědomí vnuknout lidem myšlenku, která je pak v jejich bdělém stavu provází. Krásný film...

Zrození šampióna (2009)

Opravdu dojemný a krásný film. To, jak se Michael dokázal vyšplhat ve fotbalovou hvězdu za podpory ,,rodiny´´ je opravdu skvělý námět a řekla bych, že ve chvíli, kdy Quinton Aaron říká své opatrovatelce, že nikdy neměl ani postel, to dojme i opravdu otrlé sledovatele.

Coco Chanel (2009)

Oproti její roli v Amélii je toto slabý odvar, možná jsem čekala něco více od tohoto filmu. Je pravda, že toto je životopis a proto nemohu režisérovi vytýkat nic v obsahu, ale čekala jsem nějaký zvrat, tohle byl opravdu jen životopis. A pro mě proto trochu zklámání.

Amélie z Montmartru (2001)

Tento film je opravdu krásný, Audrey se do role Amélie naprosto vžila a vytváří si svůj vlastní svět ve kterém žije. Po shlédnutí se film stal jedním z mých oblíbených a ocenění, která získal jsou opravdu zasloužená. Díky němu jsem se taky rozhodla podívat i na další filmy s Audrey Tatou, ale řekla bych, že tento je nejlepší.

Drž hubu! (2003)

Opravdu skvělá komedie, ve které Gérard Depardieu jako blázen opravdu vyniká. Asi nejvíce jsem si z filmu oblíbila scénu kdy do okna křičí Ruby, nebo kdy Ruby Quentonovi vyčítá:A mě by jsi ještě nechtěl představit?! :D

Přátelé (1994) (seriál)

V dnešní době asi neexistuje nikdo kdo by neviděl alespoň jeden díl přátel, tento seriál patří ke klasice a řekla bych, že to tak i zůstane. Partička kamarádů, která v seriálu chrlí jeden vtip za druhým patří k neodmyslitelné součásti seriálového světa. Od doby co byli natočeni přátelé vzniklo již mnoho napodobujících je seriálů. Ku příkladu vezměme seriál HIMYM, který se zakládá v podstatě na tom samém. Přátelé patří k mým nejoblíbenějším seriálům a také to tak zůstane!

Anna Karenina (2012)

Nevím jestli je to tím, že jsem nečetla knihu, ale chvílemi jsem se v ději ztrácela. Po první půl hodině jsem si postavy začala již dávat do souvislostí. Na filmu se mi hodně líbil nápad prolínání scén skrze divadlo. To mě opravdu velice zaujalo a asi nejvíce část, kdy skrze oponu prošla a jeviště se pomalu začalo proměňovat v krajinu. Tento nápad s divadlem dodal filmu svou neobvyklost. A nemusím dodávat, že Keira Knightley svou roli zahrála výborně...

Sólista (2009)

Roberta Downey Jr. mám opravdu moc ráda a i zde zvládl svou roli dobře. Děj mě opravdu upoutal. Ke konci filmu, kdy Nathanielovi začne více selhávat duševní zdraví, jsem se však v ději už trochu ztrácela. Retrospektiva, kterou autor poukazuje na život kdysi slavného hudebního génia, je dobrou součástí filmu.