• Pohádka

Láska a jiné závislosti (2010)

Přijde mi, že tento film je rozdělený na dvě poloviny, ta první je čistě jen o vzájemné sympatii dvou mladých lidí, kdežto ta druhá je o tom, jak obtížné je žíti s Parkinsonovou chorobou. Řekla bych, že začátek filmu je trochu pod úrovní té druhé poloviny a stálo by nejspíš za to, aby byla více rozvinuta druhá půlka, kde Jamie začne zjišťovat jak je Magii nemocná a váhá jestli s ní zůstat i přes břímě Parkinsonovi choroby.

Impresionisté (2006) (seriál)

Jelikož je impresionismus mou vášní a o Claudu Monetovi a Renoiarovi velice ráda čtu, tak mě seriál velice zaujal. Mrzí mne, že má pouhé tři díly.

Ladíme! (2012)

Takový hudební bonbonek velice připomínající seriál Glee, jen s tím rozdílem, že v tomto filmu jde o boj mezi dívkami a kluky. Zpěv bez hudebního doprovodu je krásný.

Jmenuji se Sam (2001)

Krásný film. Sean Penn svou roli starostlivého otce zahrál opravdu bravurně a ve chvílích kdy bojoval u soudu za Lucy, i přes jeho zdravotní postižení, mě velmi dojal.

Alenka v říši divů (2010)

Ve filmu je opravdu výborná grafika, která dodává kouzelnému světu Alenky ještě více na magičnosti. Nejvíce mě fascinovala role Anne Hathaway v roli bílé královny, kterou si myslím, že ztvárnila velmi dobře.Alenka v říši divů patří jednoznačně k pohádce mého dětství.

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Podle mého názoru je to nejpovedenější komedie s Louis de Funesem. Obsahuje velkou dávku humoru od jednoho z nejlepších herců vůbec. Nikdo jiný by nikdy neztvárnil tuto roli lépe než tento herec.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Myslím si, že animované filmy v hlavní roli se shrekem jsou povedené kromě 4 dílu. Řekla bych, že tvůrci shreka měli skončit u prvních tří dílů a do žádného čtvrtého se již nepouštět, protože podle mého názoru už je tento díl zbytečný a nepovedený.

Eva tropí hlouposti (1939)

Myslím si, že tento film patří k lepším filmům české tvorby. I přesto, že je to velmi stará komedie, mohla bych na něj koukat klidně do kola, protože obsahuje hodnotnou dávku humoru. Nataša Gollová hraje roli Evy naprosto výborně.

Grinch (2000)

Je to klasická vánoční komedie, která rozesměje naprosto každého. Taková obdoba vánoční koledy, jeden mrzout co nemá rád vánoce...