Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (1 107)

plakát

Za hranicí (2022) (seriál)

První série byla zajímavá, měla atmosféru a byl to slušný rozjezd. Moderní western šmrncnutý sci-fi navíc drsňák Josh Brolin v kovbojském klobouku, to je vždy trefa. ;) Bohužel už druhá série to celkem  slušně pohřbila, aneb scénáristi z toho dělají čím dál větší bizárek. Asi inspirace v Twin Peaks, ale velmi špatném Twin Peaks, holt ne každý je David Lynch. A s časovými paradoxy si tu příliš hlavu nelámou, vlastně vůbec :oZ Škoda, protože obsazení, kamera, prostředí... to vše mělo určitě větší potenciál.

Atlas ptáků (2021)

Výborná kamera, herci, hudba,... ale ten příběh je takový slabší. "Moudrosti" ptáků mě osobně opravdu lezly na nervy. Po dlouhé době mě ale bavil i ten Donutil, který opravdu vypadal a hrál celou dobu jako na pokraji dalšího infarktu. Za shlédnutí to určitě stojí, i když žádný velký filmový zážitek to zase není. Velké plus je i v dnešní době milosrdná stopáž. btw... firma působila spíš jako miliardový podnik, který by rozhodně nemělo položit hloupých 40 mega (na zamáznutí by stačilo prodat jeden stroj z továrny nebo jeden barák z rodiny :_)

plakát

Stíny v mlze - Ranní vrah (2024) (epizoda)

A zase, když očité svědkyni minule ani neukázali pár fotek podezřelých, co v tom případu už měli, tak nyní jsou zase líní si vyjet seznam 800 jmen majitelů aut, které hledají a porovnat ho se seznamem podezřelých. Je efektivnější zaměstnat Interpol a jet na Slovensko, asi. :) To je tak strašně hloupé. :oZ

plakát

Stíny v mlze - Číslo 2 (2024) (epizoda)

Jako vážně... mají očitou svědkyni, která viděla nejspíše vraha zblízka a neukážou jí fotky podezřelých, aby ho případně identifikovala?!? Tímhle to dost zabili. Myslím scénáristy, ne policisty :) :oZ

plakát

Trojí život (2018) (TV film)

Od začátku značně přepálené, ale první cca třetina alespoň trochu zaujala námětem a čekáním na to, až se to celé provalí... bohužel pak už to byla jen přehlídka velmi nelogického chování všech a vtipnost nebo zábavnost se také už nedostavila. Velmi slabé. :oZ

Nesmrtelný (2019)

Člověk tu je asi jen rád, že vidí oblíbené postavy resp. spíše jen postavu. Jinak děj nedává vůbec smysl a celé je to takové zbytečné nastavení seriálu, který byl opravdu dobrý v prvních dvou sériích. Marco D'Amore měl zůstat jen u zádumčivého (ne)hraní a nikdy se necpat na režisérskou stoličku a určitě ne do psaní scénáře.

plakát

Jak si nepodělat život - Nonstop lahůdky (2019) (epizoda)

Po dlouhé době příjemná a povedená podívaná od Honzy Hřebejka se skvělou Eliškou Křenkovou a Mirkem Krobotem v hlavních rolích. Dobře to doplňuje i hudební podkres v podání Zuzany Navarové. Noční návštěvu Nočních Lahůdek rozhodně doporučuji, velmi povedená TV záležitost.

plakát

Smrt a další důkazy (2024) (seriál)

Mělo to opravdu slibný a nadějný rozjezd, prvních pár dílů opravdu bavilo. Bohužel pak se to začalo utápět ve skocích časem... před osmnácti lety, před hodinou, před padesáti lety, před šesti měsíci, před, před, před... což je vždy strašně laciná scénáristická berlička, která mi osobně dost leze krkem. No a poslední díly byly už byly vyloženě hloupé až debilní. btw... Violett Beane je opravdu sexy kočka

Šógun (2024) (seriál)

Pravděpodobně seriál roku 2024 a možná i za delší období. Japonsko je tu díkybohu opravdu dosti japonské. Celý ten příběh inspirovaný reálnými událostmi a postavami je samozřejmě dost zromantizovaný, ale tak nějak ještě v únosných mezích. Obsazení, produkce, lokace skvělé, i když se natáčelo většinou v Kanadě a ne v Japonsku. Jediná menší vadou na kráse je tu misscast Cosmo Jarvise, který tu herecky dost nestíhá a celých deset hodin jen kouká jako vyoraná myš. Naštěstí on tu vlastně není až tak hlavním tahounem a postavou příběhu, těmi jsou tu spíše Anna Sawai a Hirojuki Sanada.