Duna: Část druhá (2024)

Dokonalé dielo.Geniálne spracovanie a nešablónovité poňatie predlohy,spolu s burácajúcou hudbou Hansa Zimmera.No odchádzal som z kina v normálnom tranze a cítil,že takto by malo poriadne sci-fi vyzerať a že som bol svedkom jedinečného zážitku.

Invalida (2023)

Dlho som sa tak nenasmial.Uletená dialógovo vyšponovaná čierna satira plná sarkazmu plus originálne trafená hudba a chytrá kamera.Spolu to fungovalo v každom smere.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Roky som tvrdý RPG hráč na pc,takže Icewind Dale a Baldurs Gate 3 nie sú pre mňa neznáme pojmy.Tým,že celý príbeh bol k tomu ešte humorne pojatý a zo šialenou akciou a nápadmi,som z výsledkom veľmi spokojný.

Kdyby zdi mohly zpívat (2022)

Pri sledovaní tohto dokumentu človeka chytí nostalgia,lebo Beatles a Pink Floyd boli moje piliere hudby,ktoré sa dala počúvať vtedy len na rádiách Slobodnej Európy aj to rušenej.V Ceskoslovensku v 60-tych rokoch minulého storočia bola táto hudba jednoducho zakázaná.Ale pre nás mladých,práve zákaz neobyčajne zvyšoval záujem o tento typ hudby.A kvôli Beatles som sa vtedy dozvedel aj o Abey Road Studiu,pretože všetkých šokovalo neobvyklé a zvláštne znenie albumu "Sgt.Peppers Lonely Hearts Club Band" na tú dobu.Mix viacerých stôp a sláčikový orchester????A to nás ešte za pár rokov znením už úplne dorazil "Dark Side of The Moon"od Pink Floydov.Dodnes neprekonaný masterpiece.

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Pán režisér je moja srdcová záležitosť a musím konštatovať,že väčšiu človečinu som už dávno nevidel.Kopa inotajov a veľké pochopenie ľudskej nedokonalosti v scenérii fašistického Talianska.Akoby náhoda,čo sa deje momentálne okolo nás.

Médium (2022) (seriál)

Veľmi slušný a zložitý sci-fi seriál.Podobnosť s Westworldom náhodná.Nápady dotiahnuté do najmenších detailov a máme sa asi na čo tešiť.

Bullet Train (2022)

Vymakaná story s náhodičkami a schválnosťami.Bavil a rehotal som sa až do konca ako už dávno nie.

Na západní frontě klid (2022)

Vojna nemá  víťazov,len porazených.A vždy na to doplatia hlavne obyčajní ľudia.Tá beznádej z tej hrôzy je tu znova, reálne v súčasnom konflikte na Ukrajine.Spracovanie je ale úžasné.

Elvis (2022)

Spektákl,veľký spektákl.Bazzov krkolomný štýl s nájazdami kamier a závratnými strihmi plne splnil očakávania.Herecký koncert oboch hlavných predstaviteľom,s tým,že Hanks akoby ukradol veľkú časť filmu pre seba.Politika a história zachytená len okrajovo,pritom hudba Beatles bola rozhodúcim medzníkom v šesťdesiatych rokoch v dejinách hudobnej kultúry,ktorá ovplyvnila v tej dobe aj stagnáciu Elvisa a jeho tvorby.