• Thriller

Akumulátor 1 (1994)

Stojící na vrcholku pyramidy nejkvalitnějších československých filmů, zároveň smuten v koutě nedoceněných, má trochu smůlu. Brabec nám to dává sežrat, Forman je vzor každého chlapa a perfektní antihrdina a trocha té nereality a filosofie to posouvá daleko za hranice našeho filmu. Cimrman 21. století¤

Ally McBealová (1997) (seriál)

bavil jsem se u toho moc dobře. Byla to chvíle, kdy jsme se celá rodina chtěli dívat na to samé.Čili: super¤

Cesta do fantazie (2001)

Tož dobré to bylo..trochu mě zklamala kresba, radši bych větší "Manga nátěr", ale na druhou stranu je to o to čitelnější, a hlavně úspěšnější. Nevím, proč se z toho v Berlíně posadili na zadek, ale tuším že v tom snímku je víc než mi vydal napoprvé..dám mu ještě jednu šanci (a hlavně to chci vidět znova!! sakra...)¤

Collateral (2004)

Nějak se mi ta kára furt nemůže rozject,..a už to frčí, už to jede, červená na světlech? nevadí, zrychlujem, ten šedivej vzadu je fakt divnej, ale teď už to asi nepude zastavit, oujéé, a hele, z auta už asi víc nevymáčknu, začíná v něm bejt nuda, tak ho rozflákam a hurá do toho paneláku, co je na něm obrovskýma neónama napsaný KLIŠÉ, vstříc obrovskýmu grandfinalé, který mě už nezabije, když sem přežil tohle všechno, ne? Ale stejně, když si na tu zpackanou noc druhej den vzpomenu, vono na ní něco bylo...

Delikatesy (1991)

Po prvních minutách mě napadlo, že se to stylem velice podobá Amelii z Montmartru, a Bác Ho! Von to natočil stejnej rejža... skvělá práce s mizanscénou, světlem, výborné obsazení, prapodivná udělátka a vynálezky, zkrátka vizuální orgie. Příběh na konci hledal dýchátko, leč i tak: doporučuji na romantický večer ve dvou, servírovat se skopovou omáčkou hned po Amélii (a nakecejte přítelkyni/přítelovi, že to je její pokračovaní, hihihi...)

Dellamorte Dellamore (1994)

Soavimu se po příšerných (v tom nejlepším slova smyslu!) satanistických horrorech povedla výborná horror-komedie (navrhuji název Horrerie), u níž si na začátku budete myslet, že bude strašát, a v půlce už se neskutečně řehníte a slzíte.. Everett jako životem (a smrtí) unavený cynik je dokonalý, jeho retardovaný pomocník Gňa je zas mazlíček, jehož byste chtěli mít doma, ale báli se otočit zády, když má lopatu v ruce.. Znalci ocení nespočet odkazů na slavné filmy, ostatní se budou královsky bavit (vyzkoušeno a klinicky potvrzeno). Zkuste si sehnat tenhle film, STOJÍ ZA TO.

Diktátor (1940)

Groteska, která je vlastně celá strašně smutná... nádherná kombinace. Charlie jako Hitler s jeho "němčinou" je k popukání..

Eliška má ráda divočinu (1999)

Barevný, tripoidní výlet na houbičkách do nitra Otakárovy fantazie! Hudba je na jedničku se čtyřmi hvězdičkami, obrazy (na český film) úžasně smyslné a extravagantní, do toho šeptající, tancující a žonglující Bolek Polívka, sexy kočka Zuzana Stivínová(jaký rozdíl proti pastičkám!) zpívající národní hymnu,nadržená Veronika Žilková, v miniroličce Michal "Vrtulník" Viktořík, Petr Čtvrtníček ulítávající, toť opojný mixovaný nápoj pro všechny čivy ve vašem těle! Budete-li se na konci ledna (na hlavě beranici a na nohou palčáky) choulit v ušáku ve vašem obýváku (sakra, už zase nedovezli ten koks!), díky tomuto snímku se k vám léto aspoň na chvíli vrátí.¤

Feliciina cesta (1999)

Komorní snímek. O cestě chudé (ee..tuším irské) dívky do světa. Ve velkém městě jí někdo ukradne peníze. Potká hodného staršího pána. Ten jí pomůže. Z její nouze. On to vlastně není až zas tak hodný pán. Felicia nemůže uniknout. Doufám, že jsem neprozradil moc. Role hrdinky je skvěle obsazená. Bob hoskins je ještě lepší. Jeho britský akcent je jedinečný (všimněte si při rozhovoru s pobožnými rozsévačkami víry před jeho domem). Režisér Egoyan. Není můj šálek kávy. Ale tento snímek má sílu.¤

Historias del desencanto (2005)

Ale ne, vůbec to není odpad. Magicky-hypnotická podívaná, zkombinovaná s kýčovytými muzikály aĺa Baz Luhrmann - to má šťávu. Jednoduchá milostná zápletka není až tak jednoduchá, reality se vcelku dovedně prolínají, a obrazová stránka je přeplácaná, ale úchvatná - kamera špinavá až hanba, triky přetažené přes záda osmi xerox kopírkami, přebarvený hutný svět Mexika, to jsou vizuální orgie současnosti! A Baz se může jít bodnout..