Ready Player One: Hra začíná (2018)

Starý dobrý Spielberg. Natáčet to někdo jiný, tak se mu to rozpadne pod rukama. Já si to užil maximálně.

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Hrozná volovina, je tam totiž létající drak. (ironie k místním Martinovým boys) Trefný komentář od Muruka. - - - Krásná ukázka debility některých místních individuí, kteří tento osudově emocionální fantasy náhul dávají hodnocením na úroveň Dračího doupěte a obdobných perel. To, co tvrdí o tomto dílu a hlavně o sedmé sérii platí spíše pro ně.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

4K HDR - naprostá bomba. Tohle rve sítnici. Překrásná kamera, úžasné záběry, které může závidět kdejaký blockbuster.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Nejlepší film roku 2016. Citlivě zpracované válečné drama se sympatickým obsazením. Škoda, že místo takových filmů jsou oceňovány teploušoviny jako Moonlight. Leccos to ale o Hollywoodu a USA vypovídá...

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jsem rád, že má predikce už od prvního traileru na nového Maxe, že půjde o černého koně léta, se splnila. Bez studu a okolků se dá říci, že Miller ve své hlavě vyplodil skvělé pokračování hitu z konce sedmdesátek. Šílený Max se řadí mezi postapokalyptické snímky budoucnosti, které věští úpadek a degeneraci lidstva, kdy se bojuje o holé přežití za pomoci vysokooktanové káry. Dějově není nový Max nikterak složitý. Právě jeho přímočarost v pronásledování konvoje hlavním padouchem je velkým pozitivem filmu. Původní verze s mladým Gibsonem sázela na špinavou syrovost a jakousi realitu. Té se částečně drží i nejnovější část, která vedle vynikajícího Hardyho (Max) a Theron (Furiosa) nabízí podmanivý vizuál, který se jen tak nevidí hraničící s až komiksovým fetišem. Přesto jsou bouračky reálné, bolestivé a dynamické. Je potěšující, že někteří ještě dokáží natočit film s tolika nápady místo těžké rutiny, jenž sází jen na masivní reklamní kampaň. Po všech těch avengerech je to potěšující zjištění. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2015/05/sileny-max-zbesila-cesta-mad-max-fury.html

Paddington (2014)

Takřka dokonalá rodinná podívaná. Škoda, že my máme jen Trošku.

Na hraně zítřka (2014)

Od Edge of Tomorrow neočekávejte nic zásadního, přelomového nebo akční náhul, protože ničím takovým film prostě a jednoduše není. Přistupujte k němu jako k překvapení léta, které staví na hercích a scénáři. Vypůjčuje si sice všude možně (Na hromnice o den více, Zdrojový kód...), jak jsem zmínil výše, ale dělá to kouzelným způsobem, kde má vše své místo. Jde nejspíš o nejlepší Limanův projekt a člověk mu může v kinech přát jen úspěch. Potenciál pro pokračování tam rozhodně je. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2014/05/na-hrane-zitrka-edhe-of-tomorrow.html

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Ano, mám několik výhrad k filmu a s recenzí jsem nějakou dobu čekal, abych si to nechal projít hlavou a nepropadl tak lacinému hypu okolo něho. Máme tu zbytečné mrkání na diváka v podobě nesmyslných scén a s tím spojenou nesmrtelnost hlavních postav. Pokud bych si tohle odmyslel, včetně třetího a závěrečného klasicky márveláckého aktu, tak by to bylo bez přemýšlení za plný počet. Vše šlape jako hodinky, o postavách se dozvíme hromadu nových informací, dějově je snímek nejspíš nejzásadnějším přírůstkem do komiksového světa, takže není co řešit. Jen nepodlehněte řečem, že jde o akční nářez. Nejde. Charaktery a příběh jsou vždy na prvním místě. Pokud váháte nad návštěvou kina, tak není třeba, běžte. Sám jsem byl překvapen, jak mi to sedlo a to píše, člověk….no, viz první odstavec. A docela jsem zvědav, co tvůrci plánují s Emily VanCamp (seriál Revenge) a s Frankem Grillem (Warrior). Aspoň to na mě tak působilo, že si pro ně budoucnu něco připravují. Možná budou mít větší roli v seriálu Agents of Shield. Uvidíme. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2014/04/captain-america-navrat-prvniho-avengera.html

Zmizení (2013)

Zmizení s přehledem považuji za jeden z nejlepších filmů roku 2013. Dlouho tu nebyla takhle podmanivě depresivní detektivka s lusxusním hereckým obsazením. Sice nedosahuje šokujícího vyznění Sedmi, ale i tak dokáže získat diváka vynikající atmosférou. Ve své podstatě vlastně není film nijak komplikovaný. Jde o klasickou látku s únosem dětí, kdy se část rodiny rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou neohlížejíc se na následky. Hledání únosce detektivem Lokim v podání luxusního Jaka Gyllenhaala je neskutečně napínavé a skvělé dialogy během dvou a půl hodin nedají člověku možnost se nudit. Svým způsobem je snímek taková starší filmařina, která se dnes už moc nevidí. Vedle Gyllenhaala stojí rozhodně za řeč Hugh "Wolverine" Jackman jako jeden z otců unesených děvčat. Ačkoli jsme ho mohli vidět v moha akčních filmech, tak podává zcela civilní výkon, kdy mu jeho bezvýchodnost a odhodlanost člověk věří. Vedle toho všeho mě dostala i vizuální stránka v závěru na dálnici. Úchvatná hra barev a kamery (nominace na Oskara). http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2014/01/zmizeni-prisoners-johann-johannsson.html