Sicario: Nájemný vrah (2015)

No, sledoval jsem to krátce po shlédnutí obou sérií Narcos, takže jsem vlastně, přestože Sicario je pecka a to hlavně díky GdTovi, byl trochu zklamanej. Ale to přejde, je jasný že sledovat jakejkoli film z prostředí narkomafie hned po Narcos je jako jít zpívat po Gottovi... S odstupem času si myslím že Sicario na 4 hvězdy dosáhne, protože prkennou Blunt a nevýrazného Kaluuyu táhnou propracovaným scénářem kvalitní Brolin a zcela perfektní del Toro.

Samsara (2001)

Tohle je film pro málokoho, protože málokdo se opravdu zajímá o dharmu. Ale pro toho kdo dharmu studuje je tento film pokladnicí hluboké moudrosti.

Narcos (2015) (seriál)

Hodnocení po prvních dvou sériích - naprosto fascinující počin, vtáhne vás do sebe, fenomenální herecké výkony, skvělá akce a vybudování příběhu.. Wagner Moura jako Escobar je dokonalý, naprosto dokonalý.

Malý Buddha (1993)

Moc pěkný film, který může člověka zcela neznalého buddhistické nauky inspirovat k tomu aby se o téma začal hlouběji zajímat. Hodně se mi línil Keanu Reeves jako princ Siddharta Gautama a pozdější Buddha Šakjamuni.

Pomáhat a chránit (2011)

Pár hodně kvalitních hlášek tu zaznělo až jsem se rozchechtal, ale že by to byla taková sláva jak jsem čekal na základě komentářů tady tak to ani náhodou. Pohodová a místy vtipná jednohubka na kterou druhý den zapomenu, víc než tři hvězdy ani náhodou, kvalitní průměr.

Priťaženije (2017)

Prityazhenie jsem sledoval krátce po Zaschitniki a možná i proto jsem byl více než příjemně překvapen a hodnotím tak vysoko. Film mě bavil, triková stránka na úrovní americké produkce, zápletka je teda až moc přeslazeně romantická ale budiž, hodně mě překvapilo jak pojali ty návštěvníky z kosmu (nebudu dál rozebírat kvůli spoileru), no a konec byl uspokojivě vyvedenej taky. Výkon Iriny Staršenbaum dává filmu štávu a grády, postava Alexandra Petrova mě hrozně srala a přišla mi trapná. Kolem a kolem dobrá sci-fi oddychovka.

Ochránci (2017)

Trailer mě namlsal ale samotnej film je fakt sračka... Všechno působí trapně, nedodělaně, neskutečně křečovitě a kýčovitě. Hvězdy hlavně za to jak často mě film (nechtěně) upřímně rozsmál.

Mumie (2017)

Jak to shrnout... V první půlhodině se to slušně rozjíždí, všechno šlape jak má, jsem natěšenej.. Uprostřed se z toho stává nudná sračka o ničem a nakonci to opět nabere grády a vrcholí celkem kvalitním a pro mě především naprosto nečekaným vyústěním, který mě velmi příjemně překvapilo... Začátek a konec zaslouží čtyři hvězdy, ale unylost a impotence zbytku to sráží sotva na tři a to ještě přimnouřim oči.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Já nevim no.. Je tady moc "kdyby"... Z Mily je pěkná MILFka, ještě kdyby tak něco hrála.. Její projev je tak zoufale plochej a nudnej až je to hanba... Akce tu je dost, kdyby ještě neměl stříhač epilepsii a neservíroval nám záběry nasekaný po tisícině sekundy, který lidský oko a mozek nemá šanci souvisle vnímat... Gore a příšery jsou dobře udělaný, ještě kdyby tak byly vůbec pořádně vidět, páč jsou buˇněkde ve tmě anebo v akčních sekvencích sestříhaných úplně na dvě věci... Líbila se mi ta holka - počítačovej program, ta se na to fakt hodila a "zahrála" obstojně, zbytek postav mi naprosto nepřirost k srdci a bylo mi úplně fuk když někdo z nich zařval.. A nezachránil to ani charismatický Iain Glen...

Monstrum (2008)

Za mě slabý, neustále roztřesená kamera mě iritovala, směšná Twilight parta v hlavních rolích mě nepřesvědčila o tom, že to hraní myslí vážně a korunu tomu všemu nasadila frajerka, která leží v rozbitym baráku na betonu s horní částí hrudníku propíchnutou kusem železa aby o 5 minut později poté co to z ní kámoši vytáhnou svižně běhala po mostě jakoby se nechumelilo a neměla minimálně perforovanou plíci... Ach jo...