Max Payne (2008)

M. Wahlberga mám jako herce fakt rád, ale tohle byl průměr. Mohli z toho udělat neskutečnou řežbu a ještě mnohem temnější příběh a hlavvního hrdinu, ale to se prostě nepovedlo.

Muka obraznosti (1989)

Hérečky, chlastání, píchání... Hodně odvážný film, každý druhý se tady promenáduje nahý... Dalo se na to koukat a Pomeje mě svým hereckým výkonem celkem příjemně překvapil, čekal jsem to horší.

Mrakodrap (1996)

Tohle je taková sračka a zároveň vtipnost že nevim jaký dát hodnocení. K filmu mě přivedla biografie slavného chorvatského kickboxera Branka Cikatice, prezdivaneho "Croatian Tiger" - https://www.youtube.com/watch?v=Y1n5JWZf6KA - v níž jsem se mj. dočetl že hrál v tomto filmu jednu z vedlejších rolí. Ano je to jeden z těch teroristů, ten co nejmíň mluví, ale nejlíp a nejvíc se pere a navíc jako jediný nevypadá jako homosexuální pornoherec navlečený do latexových kalhot. Každopádně výkony herců ve filmu jsou topornější než penis Rocca Siffrediho, blboučké bimbo Anička Kovářová "hraje" tak, že mi při sledování jejího výkonu odumřelo nezdravě moc mozkových buněk a navíc její extrémně nablblej naivní hlásek působí zcela nemístně a až otravně. Celou dobu jsem čekal kdy už se tahle předehra k pornoscéně skončí a konečně jí někdo zacpe úcta pořádným pyjem a rozjede se to jediné na co má tahle slečna od přírody jaky fyzický tak duševní talent. Bohužel k tomu nedošlo a tudíž jsem se musel protrpět ke konci zcela neuspokojen jak fyzicky tak duševně. Zatracená práce...

Hoří, má panenko (1967)

Zlatá klasika, humor namíchaný s trapností a trochou smutku do nadprůměrně kvalitního koktejlu po němž vás rozhodně nebude bolet hlava.

Každý mladý muž (1965)

Tohle je nádhera... Nejen že Hana Růžičková je nádherná a hraje beze slova naprosto uchvacujícím způsobem, ale celý film je nádhera. Takovou mistrnou práci s načasováním dialogů jsem už dlouho neviděl, doslova jsem lpěl na rtech každému řečníkovi, protože tady se krásně ukazuje pravdivost přísloví "Méně je někdy více.". Postavy toho zas tolik nenamluví, ale každý dialog, každá věta v sobě nese informaci zhuštěnou co nejmenšího prostoru a získává tím ohromnou hutnost.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Geniálně jednoduchá, až prostá, a přitom brilantně propracovaná sonda do zcela obyčejných mezilidských vztahů. Naprostá civilnost, přirozenost a upřímnost hereckého projevu většiny protagonistů vyvolává dojem, že se jedná spíše o dokumentární počin, což umožňuje divákovi ještě více, aby se ztotožnil s radostmi a strastmi postav. Asi nejvíc se mi líbí scény ve kterých Pucholt verbálně svádí, nebo-li ukecává, Brejchovou. Osobně považuji čs. film 60. let za vrchol domácí filmové tvorby 20. století.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Jeden z geniálních nadčasových čs. filmů 60. let. Landovský exceluje, stejně jako Zázvorková, Rázlová i Kotrbová. K tomuto kousku se vždy rád vrátím a vždy se nasměju jak kdybych ho viděl poprvé.

Thor: Ragnarok (2017)

Jednoznačně doposud nejlepší Thor. Kdyby nebylo toho na co si stěžuju už u obou předchozích dílů tak je to na pět hvězd vrchovatě. Ale k tomu až za chvíli. Začnu tím co se mi líbilo - kvalitní až perfektní herecké výkony, Hopkins má takové charisma že i kdyby se tam objevil jen na minutu a nic neříkal tak zaručeně vynikne, našestí toho udělal a řekl (trochu) víc. Cate Blanchett jako Hela je DOKONALÁ, to ona vůbec v každé roli, ve které jsem jí viděl, je dokonalá. Jestli to nebude tím, že jsem do ní už hezkejch pár let zamilovanej. Hemsworth odvádí kvalitní Thoří řemeslo jako vždy, navíc je snad ještě víc namakanej než jindy, nejedny dámské kalhotky budou promočeny a sedadlo v kině označkováno. Ostatní to celé pěkně doplňují, je to dobrá parta. Nikdy bych neřekl že film který bude mít v sobě něco ze Star Wars, Star Treku, osmdesátkovýho cyberpunku, nordické mytologie a bohužel opět i postmoderní multikulti propagandy, se může tak vydařit. Je to náramně vydařená zábava, skvělé hláškování, výborné triky, choreografie a akce, děj baví a ani na chvíli nenudí, opravdu jsem nečekal že se tolikrát během promítání od srdce zasměju. Převelikou zásluhu na tom jak dobrý dojem na mě tento Thor udělal má to, že film se nebere vůbec vážně, dělá si ze sebe v podstatě legraci, což paradoxně nic nebere na napínavosti a "vážnosti" zápletky a dějové linie. Bomba prostě. Herci si to očividně užívají a divák s nimi. Hudba, ten soundtrack, to je prostě naprostá pecka, věřte nebo ne, ale zcela osmdesátkovej svižnej sound jako vystiženej z nějaký cyberpunk akčňárny z r. 1984 se sem naprosto hodí a ještě podtrhuje skvělou atmosféru a akci a to jak všechno pěkně svižně odsejpá. V životě bych neřek že takovej maglajz (nordický mýty plusa taková hudba) půjde takhle pěkně dohromady. Ha! A teď k tomu co se mi nelíbilo a proč ta jedna hvězda dolů. Prostě zase nehorázná multikulti nechutná propaganda. Bože můj to nám prostě musí Jewlywood servírovat tyhle sračky v každym filmu? Opět nordická božská mytologie je znásilňovaná takovym způsobem že je to až k pláči. Asgard plnej negrů, žluťáků a jejich kříženců? Valkýra polonegřice a Hjemdall opět jamajskej nigga?! To se rovnou můžou začít točit historická dramata z období čínské dynastie Čchin kde budou hrát modrooký blonďáci nebo římský velkofilm kde v hlavní roli císaře Trajána bude ten šimpanz Jay-Z. Na konci filmu kecy o tom jak budou všuchní žít v multikulturní harmonii každej s každym bez rozdílu ras a vyznání atd.. Z toho se mi chtělo blejt.. nebejt tam tyhle sračky tak je to na 5 hvězd bez jakýkoli pochybnosti, já už však dnes nedokážu tohle nevnímat a když si toho někde všimnu tak nastává silná alergická reakce. Tož tak!

Blade Runner 2049 (2017)

Slabota, nuda, o nicem, zbytecne dlouhy... Je tu par peknejch holek, jsou tu pekny vizualy, ale to co se deje kolem a uvnitr toho je hovadina, nesmyslne protazena do temer tri hodin... Proc? Nevim... Kdyz to skoncilo byl jsem rad ze uz muzu jit domu pac jsem notnou dobu v kine mel pocit ze chci utect a ze tam ztracim cas kterej bych moh vyuzit jinak. A to rozhodne neni znamkou kvalitniho filmovyho zazitku...