Strážci Galaxie (2014)

čtyři hvězdičky jen proto, že jsem to viděl v kině. V rámci žánru ale podle mě horší, než "hlavní proud", tj. Iron Man, Avengers, Capitan America atd. a tři hvězdy by tomu asi slušely líp.

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Musím říct, že mě nepřestává fascinovat, že takovýto dokument mohl vzniknout v ČT

Amerika (1987) (seriál) odpad!

Seriál jsem poprvé viděl ještě koncem osmdesátých let. Neskutečný, zoufalý brak, nezajímavé zápletky. "Zlí" Rusové se chovají, jak dementi. Jediný klad byl ten, že se podařilo nastavit a udržovat ponurou a zlověstnou atmosféru s pocity beznaděje. Situace plné emocí patosu (viz např. scéna, jak se strhával z kafeterie nápis "Cafe" a majitelka vyšilovala) se táhly celým filmem, byly dlouhé, aby si tu hrůzu a beznaděj každý vychutnal. Škoda špatného řemeslného zpracování a nepřesvědčivých hereckých výkonů (hlavně sovětských vojáků). Musím přiznat, že výborným tahem bylo angažování Krise Kristoffersona, protože hlavně v USA díky tomu dosáhnul seriál toho, kvůli čemu byl zamýšlen. P.S. Zajímavé je to, že tento seriál se vysílal i v SSSR.

Hořící sníh (1972)

Hezký film. Velmi věrný knížce. Možná až skoro zbytečně. Sice popisuje část bitvy o Stalingrad, ale málo známou část (tj. obrana před protiútokem: pokusem otevřít kotel.

Match Point - Hra osudu (2005)

Výborný film, výborná atmosféra. Bohužel jsou tam úseky, kdy děj lehce drhne. Není to úplně pro každého.

Hrdinové (2006) (seriál)

Vynikající seriál, který ale tak od třetí řady ztrácí dech, pak je to už nastavovaná kaše. Za vidění ale určitě stojí.

Klub sráčů (2000)

Hvězdička za část hudby. Je to tak blbý, že se jeden od toho nedokáže odpoutat. To by možná bylo na druhou hvězdu.

Bitevní loď (2012)

Jsem fanouškem žánru, ale tohle je fakt moc. Film bez nápadu, plný klišé. Kdy už si konečně někdo uvědomí, že (nejen americký) patos působí vždy blbě a ve sci fi filmu naprosto stupidně (proč není vše jak Avengers, kde patos skoro nebyl). Četl jsem i názor, že si z toho dělá režisér srandu, moc jsem to tam ale neviděl.

Warrior (2011)

Hezky udělaný a natočený film bohužel kazí zbytečná klišé: - dost předvídatelná zápletka (tj. bráchové se prostě MUSÍ dostat až do finále a tam se utkat) - zbytečný patos, který kazí spoustu skvělých (hlavně amerických) filmů - zbytečně pohádkové: např. zvlášť v delším souboji, když zkušený zápasník (zvlášť olympijský medailista) chytne v boji "nezápasníka", tak je prostě konec.